Προς το περιεχόμενο

Καταστήματα με vintage gear σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.


vastrange

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον άλλο μήνα θα έρθει γνωστός μου από Αγγλία για live εμφανίσεις και με ρώτησε αν υπάρχουν μαγαζιά σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη με vintage μουσικό εξοπλισμό, όχι μόνο κιθαριστικό για να ψάξει και πιθανόν να αγοράσει.

Παρακαλώ για τις προτάσεις σας γιατί από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω καθόλου και Αθήνα ξέρω μόνο ένα μαγαζί στα εξάρχεια.

Θενκς

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άλλο μήνα θα έρθει γνωστός μου από Αγγλία για live εμφανίσεις και με ρώτησε αν υπάρχουν μαγαζιά σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη με vintage μουσικό εξοπλισμό, όχι μόνο κιθαριστικό για να ψάξει και πιθανόν να αγοράσει.

Καλα, αυτος ο γνωστος σου απο Αγγλια, στην Ελλαδα ψαχνει να βρει καταστημα με vintage οργανα για να αγορασει? Στη χωρα του δεν μπορει να βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, αυτος ο γνωστος σου απο Αγγλια, στην Ελλαδα ψαχνει να βρει καταστημα με vintage οργανα για να αγορασει?

...ψαχνει μπουζούκια και τζουράδες!!!! ;D ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του οτι θα ερθει στο καταλληλο μερος ;)Ισως να νομιζει οτι εδω θα τα παρει φθηνα!!Λογω κρισης κλπ.κλπ.Οι Εγγλεζοι εχουν κατι περιεργες " ιδεες '' sometimes! >:(

 

Οσο για την μεταβαση στην Δραχμη αναβαλεται επι εξαμηνον!!Λογω κεκαλυμενης κωλοτουμπας ;)''Ψιλοδιαρροη'' απο το REUTERS!! ;)Εκει που θα γινοταν ''κουγκι'' τωρα θα γινει το: παμε για τρελλες στις Βρυξελες  ::) If you Know what i mean!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O γνωστος σου τι περιπου θελει να νοικιασει η αγορασει!Κιθαρες,Fender RHODES ,Hammond;

Για κανε μια ενημερωση!!

κύριοι ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δεν με βοηθάτε.

 

Η μπάντα στην οποία παίζει έρχεται για 4 συναυλίες σε θεσσαλονίκη, Βόλο, Λάρισσα και Αθήνα.

Θέλει να συνδυάσει τις εμφανίσεις του με τουρισμό καθώς είναι η πρώτη φορά που έρχεται Ελλάδα.

Θα ήθελε στις βόλτες που κάνει να πάει και σε μαγαζιά με μουσικό εξοπλσιμό.

Είναι κάτι που κάνει/κάνουν σαν μπάντα σε κάθε τουρνέ και δεν έχει να κάνει με την κρίση στην Ελλάδα, το κάνουν σε όποια χώρα πανε. Ίσα ίσα το γεγονός ότι ερχονται να παίξουν αυτή την περίοδο δείχνει ότι δεν τους επηρρεάζει καθόλου αυτό.

Πιθανόν να τον ενδιαφέρουν και μπουζούκια/τζουράδες και άλλα παραδοσιακά όργανα, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχουν μαγαζια με vintage  gear στην Ελλαδα.Υπαρχουν μαγαζια με μεταχειρισμενα,το μοναδικο που ξερω να εχει στοκ της προκοπης ειναι το Vibrato στην Τοσιτσα (Εξαρχεια)...εχει και καποιες κιθαρες που....τραβηγμενα θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν "vintage" ( late 70s).

 

Κανε google για να δεις τι εχει.

 

Παντως vintage gear (οπως σιγουρα το σκεφτεται ο φιλος σου) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στην Ελλαδα παρα μονο απο ιδιωτες (παρε καμμια Χρυση Ευκαιρια) & αυτο περιορισμενα.Δεν ειμαστε ακριβως και η μεκα του ...rock πριν το 70 ωστε να υπαρχει αξιολογο στοκ vintage κιθαρων,τους vintage Fender amps που χρησιμοποιουσαν οι μπουζουκιτζιδες  ;D..τους πηρα ολους εγω στα 90s και τους πουλησα στας Ευρωπας  ;D οποτε πες του να μη ψαχνεται τζαμπα... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κύριοι ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δεν με βοηθάτε.

Ούτε εσυ μας βοηθάς. Μα τι νομίζεις όλα τα μαγαζιά έχουν τα ίδια 'vintage' μουσικά όργανα? Και καταρχήν τι εννοείς vintage? γιατί π.χ άλλο το vintage και άλλο το παραδοσιακό.......

 

Άσχετο. Η μπάντα πως λέγεται?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

το Vibrato στην Τοσιτσα (Εξαρχεια)

 

Εκεί θα πέσεις επάνω σε ότι του αφήνουν (ιδιώτες) για πώληση.

 

Από καιρού εις καιρόν έχουν περάσει ενδιαφέροντα κουτσουράκια/ ενισχυτές κλπ ακόμα και ΄60ς.

 

Το θέμα είναι να περνάς συχνά από εκεί, γιατί πράγματα πάνε και έρχονται όλη την ώρα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου