Προς το περιεχόμενο

Seaside Suicide (rough mix :P )


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σπηλιά παίζετε....; ;D  Ψιλοβαβουριάζει και δεν κατάλαβα πολλά πράγματα....Η συχνότητες του μπάσου υπερκαλύπτουν λίιιιιγο τα πάντα, πέρα από το reverbbbbbbb......, αλλά κι έτσι το άσμα φαίνεται (δεν ακούγετε ::)) ότι είναι πολύ καλή σύνθεση! Από πότε τραγουδούν οι τυμπανοκρούστες;  :-X  Πάντως εγώ πρόσθεσα μια καρδούλα....... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε σπηλιά παίζετε....;

 

έβαλα reverb, εκ των υστέρων και μάλλον το παραέκανα..  :P

 

Πάντως εγώ πρόσθεσα μια καρδούλα....... 8)

 

τενκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτο και ξανανέβαστο......

 

Ορίστε!

 

https://soundcloud.com/morphine-social-club/seaside-suicide-live-rec2

 

Οπως και να ειναι,το γουσταρω πολυ.

Κι ακομα πιο ωραιο με το drive που του δινει η "κανονικη" μπαντα.

Ομορφα!

 

Σε ευχαριστώ, Γιώργο!

 

:)

Από πότε τραγουδούν οι τυμπανοκρούστες;  :-X 

 

;D ;D ;D

 

Είμεθα πρωτοπόροι

 

;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα......Ο ορισμός του garage (για καλό το λέω...) καταλαβαίνω ότι δεν είναι ηχογραφημένο με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας του ήχου αλλά κι έτσι είναι μια χαρά.  Έχετε μέλλον....... Μόνο μακριά από κακές παρέες (λέγε με Γιώργο από Βέροια..) γιατί ποτέ δεν ξέρεις...... ::) ;D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κατι γινεται .Ο ηχος της κιθαρας ειναι παραβρωμικος ή τελοςπαντως το ηθελα λιγο πιο αλαλας το ασμα αλλα σας βγαινει πιο Κραμπς.Βαλτε επιτελους τον τουιν ριβερμπ στη ζωης σας και θα καταλαβετε πως φευγει η βρωμα και μπαινει το βαθακι και ολα αλαζουν.Τεσπα εγω μεχρι και πανκ θα το κανα οπως το πατε.Ξαναδεστε το πιστευω οτι αλλο πραγμα ειχες στο μυαλο σου .Τεσπα αυτην ειναι η ταπεινη μου γνωμη.Οχι οτι ειναι κακο αλλα ειναι αυτο τελικα?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα......Ο ορισμός του garage (για καλό το λέω...)

 

:)

 

καταλαβαίνω ότι δεν είναι ηχογραφημένο με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας του ήχου αλλά κι έτσι είναι μια χαρά.   

 

Είναι δωρεάν ηχογράφηση πρόβας σε στούντιο (με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την ποιότητα του ήχου)

 

Έχετε μέλλον....... Μόνο μακριά από κακές παρέες (λέγε με Γιώργο από Βέροια..) γιατί ποτέ δεν ξέρεις...... ::) ;D 

 

;D ;D ;D

 

Ο ηχος της κιθαρας ειναι παραβρωμικος ή τελοςπαντως το ηθελα λιγο πιο αλαλας το ασμα αλλα σας βγαινει πιο Κραμπς.

 

Ο μοναδικός "συμβατός" (δλδ, όχι μεταλλάδικος) ενισχυτής, που είχε το στούντιο είναι ένας Orange AD30 (μια και για να χρησιμοποιήσω έναν Fender Super Reverb, έπρεπε να χρεωθώ έξτρα  ::) >:( ) και από μπροστά έχω ένα treble booster.

 

Τεσπα εγω μεχρι και πανκ θα το κανα οπως το πατε.Ξαναδεστε το πιστευω οτι αλλο πραγμα ειχες στο μυαλο σου .Τεσπα αυτην ειναι η ταπεινη μου γνωμη.Οχι οτι ειναι κακο αλλα ειναι αυτο τελικα?

 

Στο μυαλό μου και εγώ πιο Allah Las το έχω, αλλά οι έταιροι συμπαίκται είναι στονερομεταλλάδικων καταβολών και δυσκολεύονται να ακολουθήσουν σε surf/garage μονοπάτια, οπότε, προσπαθούμε να τα "βρούμε" κάπου στη μέση.

 

:)

 

Ούτως ή άλλως, το κομμάτι δεν είναι χαρακτηριστικό του ήχου της μπάντας, μια και κινούμαστε σε πιο βαριά μονοπάτια.

 

πχ

 

https://soundcloud.com/morphine-social-club/king-lizard-live-rec1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου