Προς το περιεχόμενο

classic vibe 50's tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα πηρα ενα παρα πολυ λεπτο φυλλο καπλαμα για νατο βαλω πανω στην κιθαρα, αλλα μετα που ειδαμε οτι το ξυλο της εχει νερα, σκεφτηκαμε να τον χρησιμοποιησουμε για το pickguard. Μαζι σου κ εγω για ενα κομματι καπλαμα αλλα ηταν πιο λεπτος και απο πενα. μονο απο το πλαι που φαινεται το μαυρο καταλαβαινεις οτι κατι εχει απο κατω.

 

Εννοώ ενιαία επιφάνεια καπλαμα. Φαινεται στο pickguard οτι εχεις κολλήσει δυο κομμάτια καπλαμα για να καλύψεις την επιφάνεια. Δε λεω για το πάχος του..

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ναι καταλαβα,ειχα την δυνατοτητα (και ακομα την εχω  ;D ) αλλα νομισα οτι ετσι θα βγει καλυτερα γιατι στο συγκεκριμενο σημειο εκανε και αυτο κατι νερα. το μονο που με προβληματισε ειναι οτι μετα που ενωσα το μπρατσο στο σωμα, για ενα περιεργο λογο πρεπει να σηκωσω τα saddles πιο ψηλα απο πριν για να εχω το ιδιο Action. Δηλαδη αν τα εχω στο υψος που ηταν πριν ακουμπανε οι χορδες στα ταστα.  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν περάσατε με βερνίκι το χρωμα, βαλατε χαρτοταινία στο neck pocket,για να μην πέσει και εκει βερνίκι?

Εαν εχει γινει κατι τετοιο, τοτε βγαλε το μπρατσο και τρίψε με ενα κομματι γυαλόχαρτα, που θα έχεις κολλήσει πανω σε ενα κομματάκι ξυλο, το pocket μεχρι να καθαρισει απο το βερνίκι.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν περάσατε με βερνίκι το χρωμα, βαλατε χαρτοταινία στο neck pocket,για να μην πέσει και εκει βερνίκι?

Εαν εχει γινει κατι τετοιο, τοτε βγαλε το μπρατσο και τρίψε με ενα κομματι γυαλόχαρτα, που θα έχεις κολλήσει πανω σε ενα κομματάκι ξυλο, το pocket μεχρι να καθαρισει απο το βερνίκι.

 

ακριβως το ιδιο πραγμα σκεφτηκα, ελπιζω να λυθει ετσι το θεμα γιατι οντως το εριξε το λουστρο και στο ποκετ, ειχα ξεχασει να του πω να το μασκαρει εκεινο το σημειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καραμελωμένη Tele!  8)

 

Τα νερά στο πλάι είναι όλα τα €€€.

 

krotos, είσαι πρώτος! :D

 

btw, προσοχή στο τρίψιμο του neck pocket γιατί πρέπει να γίνει ίσιο.

Μη ψάχνεσαι για κανα shim μετά.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια sos, κατι κανω λαθος αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.

εβαλα τον SD Str-2 και little 59 , οταν επιλεγω τον νεκ παιζει μια χαρα, οταν επιλεγω τον bridge εχει ταραστιο volume drop σε σημειο που δεν διορθωνεται με ανεβασμα του μαγνητη, επισης ακουγεται πολυ πριμαριστος, χωρις ζωη μεσα του. ποσταρω 2 φωτο μηπως ξερει κανεις να μου πει αν κανω κατι λαθος στο wiring.

P1080631.thumb.JPG.d43172a2ec01d6dbe15f5730550627d3.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το βρηκα το λαθος. Στις οδηγιες ελεγε το ασπρο και το λευκο καλωδιο του little 59 να τα τυλιξεις μεταξυ τους και να τα απομονωσεις αν δεν θελεις την λειτουργια coil split, εγω τα απομονωσα ξεχωριστα χωρις να τα τυλιξω μεταξυ τους και γι αυτο δεν εβγαζε εξοδο ο μαγνητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι εμφανής. Φοράς άλλη μπλούζα! :P

 

Πέραν πλάκας, οι SD ακούγονται πιο γεμάτοι (προφανώς λόγω μεγαλύτερης εξόδου και μεσαίων) και οι παλιοί χάνουν κατα κράτος, τουλάχιστον στο βίντεο και στο setup/παίξιμό σου.

 

Θα επανέλθω στο καραμελέ look της Tele σου που αν μη τι άλλο είναι ξεχωριστό.

 

Καλή διασκέδαση/έμπνευση-δημιουργία!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι εμφανής. Φοράς άλλη μπλούζα! :P

 

Πέραν πλάκας, οι SD ακούγονται πιο γεμάτοι (προφανώς λόγω μεγαλύτερης εξόδου και μεσαίων) και οι παλιοί χάνουν κατα κράτος, τουλάχιστον στο βίντεο και στο setup/παίξιμό σου.

 

Θα επανέλθω στο καραμελέ look της Tele σου που αν μη τι άλλο είναι ξεχωριστό.

 

Καλή διασκέδαση/έμπνευση-δημιουργία!

 

σ'ευχαριστω alder. να τονισω οτι οι ρυθμισεις ειναι ακριβως οι ιδιες στον ενισχυτη, αλλα οι SD ακούγονται λιγο πιο δυνατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου