Προς το περιεχόμενο

Παραγγελιες απο ΗΠΑ, Πάπαλα... NOT ANYMORE


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι μάλλον το πρόβλημα που είχαμε με τις αγορές από Αμερική (λόγω του ότι τα δέματα "κολλούσαν" στο τελωνείο) ΔΕΝ υφίσταται πλέον!!!

 

Την προηγούμενη Δευτέρα κατά λάθος ( :evil: :evil: :evil: ) ένας πωλητής από το Ebay, μου έστειλε δέμα με ένα μπράτσο (ετοιμαστείτε για photos) απλά με USPS.

 

Εγώ του είχα ζητήσει EMS αλλά από λάθος το δέμα έφυγε απλά...

 

Αφού του κατέβασα "καντήλια" για το λάθος του και άρχισα να του λέω ότι θα το πάρω στα χέρια μου το Πάσχα...σήμερα (μετά από ακριβώς) 1 βδομάδα, το μπράτσο είναι στα χέρια μου!!!

 

Τα βάσανα μάλλον τελείωσαν αδέρφια!!!

 

ΥΓ: Τώρα πρέπει να στείλω ένα μήνυμα στον πωλητή ζητώντας του συγνώμη για τα "καντήλια" :oops: :oops: :oops: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΥΓ: Τώρα πρέπει να στείλω ένα μήνυμα στον πωλητή ζητώντας του συγνώμη για τα "καντήλια" :oops: :oops: :oops: :lol:

 

Μπα άστον τον φουκαρά... με τέτοια γυναίκα που έχει! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω' date=' ότι μάλλον το πρόβλημα που είχαμε με τις αγορές από Αμερική (λόγω του ότι τα δέματα "κολλούσαν" στο τελωνείο) ΔΕΝ υφίσταται πλέον!!!

 

Την προηγούμενη Δευτέρα κατά λάθος ( :evil: :evil: :evil: ) ένας πωλητής από το Ebay, μου έστειλε δέμα με ένα μπράτσο (ετοιμαστείτε για photos) απλά με USPS.

 

Εγώ του είχα ζητήσει EMS αλλά από λάθος το δέμα έφυγε απλά...

 

Αφού του κατέβασα "καντήλια" για το λάθος του και άρχισα να του λέω ότι θα το πάρω στα χέρια μου το Πάσχα...σήμερα (μετά από ακριβώς) 1 βδομάδα, το μπράτσο είναι στα χέρια μου!!!

 

Τα βάσανα μάλλον τελείωσαν αδέρφια!!!

[/quote']

 

Mα δεν νομιζω οτι ηταν αυτο το προβλημα....ουτε νομιζω οτι εχει αλλαξει κατι.......στελνοντας το με απλο air mail μπορει να σου ερθει στις 7-14 μερες που προβλεπεται αν γλιτωσει το τελωνειο (που οπως ξερουμε οι εκτελωνισμοι γινονται δειγματοληπτικα και αναλογα με τις διαθεσεις του εκαστοτε εκτελωνιστη....εξαλλου και σε εμενα με απλο air mail μου ηρθε το μανικι σε μια εβδομαδα).....αν ομως το σταματησει το τελωνειο ισχυουν οσα εχουν ειπωθει περι αναμονης μεχρι το επομενο ετος :D :D :D :D κατι που δεν ισχυει με τα EMS τα οποια τηρουν το χρονοδιαγραμμα που αναφερεται στη σελιδα της USPS ανεξαρτητως του αν εχουν περασει απο τελωνειο η οχι.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο SF μου είπε ότι το τελωνείο πλέον μετακόμισε (στο αεροδρόμιο νομίζω) και μάλλον εκεί τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα και οι διαδικασίες επιταχύνθηκαν.

 

Ας τον περιμένουμε να μας πει περισσότερες λεπτομέρειες ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που οπως ξερουμε οι εκτελωνισμοι γινονται δειγματοληπτικα και αναλογα με τις διαθεσεις του εκαστοτε εκτελωνιστη...

 

Μμμ δεν νομίζω, τουλάχιστον αυτό δεν συμβαίνει τα τελευταία χρόνια!

 

 

Το πρόβλημα με το τελωνείο έχει όντως λυθεί γιατί κι εγώ έλαβα δύο δεματάκια από US με USPS air mail που στάλθηκαν 1 Δεκεμβρίου. Το θέμα είναι ότι δεν έχει λυθεί γι'αυτους που περιμένουν δέματα από το διάστημα Αύγουστος-Νοέμβριος γιατί ένα πακέτο που μου στείλανε 3 Νοεμβρίου είναι ακόμη άφαντο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το τελωνείο έχει όντως λυθεί γιατί κι εγώ έλαβα δύο δεματάκια από US με USPS air mail που στάλθηκαν 1 Δεκεμβρίου.

 

Θα δοκιμάσω να παραγγείλω καμιά ντουζίνα webstrings για να δω τι γίνεται ...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που οπως ξερουμε οι εκτελωνισμοι γινονται δειγματοληπτικα και αναλογα με τις διαθεσεις του εκαστοτε εκτελωνιστη

 

Σίγουρα γίνονται δειγματοληπτικά?

Σίγουρα ξέρουν τί σημαίνει δειγματοληψία?

Γιατί αν ήξεραν τότε θα ερχόντουσαν στην ώρα τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μολις μου ηρθε ενα πακετο με χορδες με ημ/νια αποστολης....30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ!! :twisted:

 

Ευτυχως ηταν D ADDARIO & ετσι δεν σκουριασαν στα αμπαρια του τελωνειου Πειραια!!

 

Αντε αν ειμαι τυχερος θα ερθει και η απο 20/9 αποσταλλεισα κιθαρουλα μου μεχρι το Φλεβαρη (& αυτη ομηρος στο ιδιο τελωνειο... :cry: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου