Προς το περιεχόμενο

Gibson lp alternatives


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον δεν έχεις πρόβλημα με made in Japan μια Esp Eclipse είναι καλή λύση. Στην φωτογραφία είναι μια Eclipse Ι με Full Thickness σώμα. Απο προσωπική εμπειρία, είναι πολύ καλό όργανο και καλοφτιαγμένο.

 

eclipse-i_ctm_ft_vbk_9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η Eclipse I είναι όντως πάρα πολύ ωραία, ειδικά αν βγάλεις τους EMG. Το θέμα είναι ότι έπαιξε δικαστήριο με την Gibson και τώρα βγαίνει μόνο η Eclipse II με εκείνο το κοντό κέρατο και λεπτό σώμα (πρέπει να βγαίνει και full thickness) η οποία εμένα δε μου κάνει τόσο για LP. Το συζήτησα και με φίλο κιθαρίστα Ούγγρο που έχει τα κέρατα του από όργανα και μου λέει ότι δεν έχει καμία σχέση με την Standard του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...με εξαιρεση το ηλεΧτρονικο συστημα κουρδισματος (μια χαρα δουλευε αλλα δεν μου αρεσει εμφανισιακα) ολα τα αλλα inovations (brass nut,wider neck) ηταν πολυ ωραια,επισης οι ΜΑΓΝΗΤΕΣ ειναι ΑΙΣΘΗΤΑ βελτιωμενοι...

Εδω διαφωνω... σε 3-4 που εχω δοκιμασει οχι απλα δεν δουλευει ουτε καν κουρδισμα κραταει...(με σωστα κομμενο nut). για το wider neck...να ηθελα κλασσικη θα επαιρνα κλασσικη  να αφησω και νυχια γιατι τα μασουλαω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου