Προς το περιεχόμενο

Fuse slow blow 1 amp...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά... Έχω μια farfisa (vip 202 r) και λόγω απροσεξίας έχασα την ασφάλεια και το καπάκι της. Η υποδοχή γράφει ότι παίρνει "1Α slow blow". Θέλω να ξέρω αν μια κλασσικού τύπου ασφάλεια 1Α είναι ok και κυρίως αν μπορώ να βρω κάπου, ποικιλία σε ασφάλειες και προφανώς παλαιού τύπου.

Θα με βόλευε καλύτερα για Θεσσαλονίκη.

 

Ευχαριστώ.

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφαλεια σου ειναι ''αργης τηξεως''(Τ) !Πηγαινε σε οποιοδηποτε μαγαζι που πουλαει ηλεκτρονικα (τρανζιστορ,αντισταεις ,λυχνιες,καλωδια ,μεγαφωνα,μετασχηματιστες κλπ)

Πχ.Βενιερης ,Κατουμας,Λυχνος κλπ.Αυτοι εχουν παντα τετοιες ασφαλειες ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΜΠΕΡ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ Η υποδοχή γράφει ότι παίρνει "1Α slow blow". Θέλω να ξέρω αν μια κλασσικού τύπου ασφάλεια 1Α είναι ok

Ναι , μπορεις να χρησιμοποιησεις κλασσικη ασφαλεια αλλα επειδη το αρχικο φορτιο μπορει να σου την  καψει, καλυτερα παρε μια slow blow( ή time delay).

και κυρίως αν μπορώ να βρω κάπου, ποικιλία σε ασφάλειες και προφανώς παλαιού τύπου.

Δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι παλαιου τυπου  και οι καiνουριες την ιδια δουλεια κανουν.

Ασφαλειες μπορεις να βρεις και στον ηλεκτρολογο της γειτονιας αλλα για να βρεις και το καπακι καλυτερα πηγαινε Μουτσιουλη ή Ιωαννιδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου