Προς το περιεχόμενο

Ρουβάς - Άξιον εστί / Εκ του αποτελέσματος κρίνουμε ότι.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Η Τέχνη δεν έχει όρια" - το είπε η τηλεόραση ρε. "Η Τέχνη δεν έχει όρια"... Και η μαλακία επίσης.

 

Και ποιός είσαι εσύ ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε για να κρίνει αν η τέχνη έχει όρια και ποιά είναι αυτά; Σε έβαλε κανένας θεματοφύλακα του πολιτισμού;

 

Εδώ κοτζάμ Σφακιανάκης τραγούδησε άντε θύμα άντε ψώνιο στο σκυλάδικο και τον έραναν οι πιστοί με τα γαρύφαλλα, δεν ίδρωσε το αυτί κανενός.

Λευτεριά στο Σάκις. Λευτεριά στο Νότις.

 

Και τι θα έπρεπε να γίνει δηλαδή; Να του βουλώσουν το στόμα;

 

Τελικά ρε 'συ Tamtam ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, το πρόβλημα ποιό είναι;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και ποιός είσαι εσύ ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε για να κρίνει αν η τέχνη έχει όρια και ποιά είναι αυτά; Σε έβαλε κανένας θεματοφύλακα του πολιτισμού;

 

Και τι θα έπρεπε να γίνει δηλαδή; Να του βουλώσουν το στόμα;

 

Τελικά ρε 'συ Tamtam ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, το πρόβλημα ποιό είναι;

 

Τραβάς ζόρια πολλά φίλε μου. Το "η τέχνη δεν έχιε όρια" το είπε ο κυριούλης στο βίδεο. Wake up πριν ξεσπαθώσεις εναντίον άλλων γαιτί θα σκίσεις κανα μάγουλο.

 

 

Ποιανού να βουλώσουν το στόμα; Του Νότις ή του Σάκις; Μια χαρά τραγουδιστές / tv persons , είναι. Να στείλουμε το Νότη στη γιουροβίοζιο να δεις για πότε θα γίνει της ουκρανίας.

 

Τι εννοείς δεν καταλαβαίνεις ποιο είναι το πρόβλημα Βίρνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβάς ζόρια πολλά φίλε μου. Το "η τέχνη δεν έχιε όρια" το είπε ο κυριούλης στο βίδεο. Wake up πριν ξεσπαθώσεις εναντίον άλλων γαιτί θα σκίσεις κανα μάγουλο.

 

 

Ποιανού να βουλώσουν το στόμα; Του Νότις ή του Σάκις; Μια χαρά τραγουδιστές / tv persons , είναι. Να στείλουμε το Νότη στη γιουροβίοζιο να δεις για πότε θα γίνει της ουκρανίας.

 

Τι εννοείς δεν καταλαβαίνεις ποιο είναι το πρόβλημα Βίρνα;

 

Tamtam, μην επιτίθεσαι, δεν τα λέω με εχθρική διάθεση αυτά, φιλικά πάντα, παρεξήγησες. Δεν έχω σκοπό να στην πω.

 

Στο θέμα. Δεν καταλαβαίνω τελικά τι νομίζεις, καλώς ή κακώς έγινε αυτό. Τελικά πιστεύεις πως η τέχνη πρέπει να έχει όρια ή όχι; Ή είναι μόνο τεχνικής το θέμα;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tamtam, μην επιτίθεσαι, δεν τα λέω με εχθρική διάθεση αυτά, φιλικά πάντα, παρεξήγησες. Δεν έχω σκοπό να στην πω.

 

Στο θέμα. Δεν καταλαβαίνω τελικά τι νομίζεις, καλώς ή κακώς έγινε αυτό. Τελικά πιστεύεις πως η τέχνη πρέπει να έχει όρια ή όχι; Ή είναι μόνο τεχνικής το θέμα;

 

Ολόκληρη πραγματεία έγραψα! Τον βρήκα κι εγώ πολύ μετρημένο και ψυχραιμο.

 

Τον Γιαννακόπουλο.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ερμηνεύει ο Σάκης. Ακόμα και το καθιερωμένο του (εδώ ομολογουμένως μετρημένο) φαλτσέτο που βγαίνει στην αρχή της φράσης δεν ακούγεται άσχημα.

Για το μουσικό μέρος του έργου η γνώμη μου είναι ότι είναι ελαφρώς ξεπερασμένο. Έχει ένα ενδιαφέρον κειμηλιακό. Σαν τις μαύρες μεταξωτές κάλτσες της γιαγιάς μας που ίσως κάποτε να ευλογήθηκαν από αγγέλους αλλά έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε. 

 

Συμφωνώ ότι σε μια συναυλία δεν πας με μπράβους. Συμφωνώ ότι δεν πας για να στηρίξεις τον αγαπημένο σου καλλιτέχνη. Αυτά είναι αξιολύπητα πράγματα.   

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μουσικό μέρος του έργου η γνώμη μου είναι ότι είναι ελαφρώς ξεπερασμένο. Έχει ένα ενδιαφέρον κειμηλιακό. Σαν τις μαύρες μεταξωτές κάλτσες της γιαγιάς μας που ίσως κάποτε να ευλογήθηκαν από αγγέλους αλλά έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε. 

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που τραγούδησε (ή ερμήνευσε; ή αποδόμησε; ) ο Θεοδωράκης τον Θεοδωράκη, ουσιαστικά έδωσε την άδεια στον οποιοδήποτε να τραγουδήσει Θεοδωράκη και αν μη τι άλλο να θεωρηθεί άποψη.

 

Σκοτούρα μου για τον Ρουβά και οποιονδήποτε άλλον.

Τα τραγούδια είναι εκεί και όποιος θέλει τραγουδάει και όποιος θέλει τα ακούει και όπως θέλει τα κρίνει.

 

Εγώ περιμένω τη μέρα που θα σφυρίξουν Θεοδωράκη οι Scorpions τη μέρα που θα πέσει το Τείχος του Αδριανού (Saor Alba !!! )

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως τα λεγαμε σημερα με τον Κιθ τηλεφωνικα μου λεει Τζορτζ στα τετοια μου ας τα πει οποιος θελει τα τραγουδια μου,εγω παλι γινομαι πισω απο τον καθενα.Παλι πιτα ηταν ο πουστης επαθα πλακα και κοντεβει 80.

Για το θεμα Ρουβα ισχυει το εδω ο κοσμος καιγεται και το μουνι ξυριζεται.Βγηκαν ολοι οι καρδιναλιοι του Νοιζ να κρινουν το Ρουβα για το αν και ισως και αμα.Στα τετοια μου ο Ρουβας δεν πα να πει και οπερα,τι με νοιαζει ουτε με ταιζει ουτε με ποτιζει,Αντε βουρ για μεσημεριατικο κουτσομπολε ειστε ολοι με το δηθεν ειμαι μουσικος και σχολιαζω και οποιος θελει ή αλλοι Βουβα.Χαχαχαχαχα ψοφατε για τετοια ψοφατε λεμε.Τεσπα .Λευτερια στο Σακη και στο καθε Σακη και ενα Ουου στον καθε κουλτρουρα συνθετη που πουλησε το τομαρι του στα χρονια και τωρα εγινε στατους Κβο λογω ηληκιας και λογω οτι ακομα το παιζει αριστερος ή οτιδηποτε.Στο χαντακι και οι αριστεροι στο φιναλε που εχουν πιασει τα ποστα και οδηγανε μερσεντες .Τουλαχιστον ο Ρουβας ηταν παντα αυτο ενας ποπ τυπος που προσπαθει οπως ειπε και ο μπιλ να μεινει για κατι περισσοτερο.Ασχετο αν μπορει .Τεσπα πηρα θεση ομως στο

θεμα και δεν ηθελα .Λευτερια στο Σακη λοιπον ,ειναι ελευθερος να πει οτι γουσταρει και καλα κανει .Εσυ δηλ γιατι παιζεις οτι γουσταριζεσαι στην κιθαρα σου ,ποιος σου ειπε οτι θελω να το ακουσω απο σενα στην τελικη.Ετσι δεν παει ή μηπως εδω καποιοι με καριερα μιας τριχας και ουτε ολοκληρης την ειδαν ταλεντ σοου.Αυτος τουλαχιστον κατι εχει κανει με την μουσικη.Εσυ ?εγω?αυτος?Ε?

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

"κάτι έχει κάνει με τη μουσική"

 

λολ

 

Προσπερνάω το ότι δικαίωμα στην κριτική έχει κατά τη γνώμη σας μόνο όποιος έχει κάνει ισάριθμους ( ; ) δίσκους με αυτόν που θέλει να κριτικάρει και ερωτώ: Τα διασημόμετρα σας βγάζουν τον σάκις πιο πετυχημένο από τον syd barret σαν να λέμε; Άρα και πιο διάσημο φαντάζομαι - στη χώρα με την πιο μικρή σοου μπιζ του κόσμου. Σωστά;

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά;

 

Όχι. Μην ξεχνάς όμως πως και το Άξιον Εστί εκτός Ελλάδας δεν λέει τίποτα σε κανένα. Όχι ότι λέει κάτι αυτό όπως δεν λέει κάτι το ερώτημά σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου