Προς το περιεχόμενο

Born to be alive, Blues revised....


VAGTANPLAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας πάσα γνώση... δηλώνω άγνοια κινδύνου και παραθέτω το γνωστό ντισκοτραγουδο με μια μορφή που του έδωσα χθες. Έχει ένα δυο θεματακια που γνωρίζω και θα βελτιώσω (προφορά μου σε κάποια σημεία)... τα υπόλοιπα τα αφήνω σε εσάς. Δηλώνω δε ότι το όλο κομμάτι έγινε σε λίγο χρόνο για σκοπό παρουσίασης του σαν ιδέα στην μπάντα για να το δοκιμασουμε... αλλά είπαμε τολμώ σήμερα  :P

 

Χοπ γιου εντζοϋ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "ακούω" με μπάσο και ντραμς και μου αρέσει. Μια πολύ καλή προσθήκη νομίζω, θα ήταν το κλασικό ριφ του original κομματιού (αυτό που παίζει στην αρχή και επαναλαμβάνεται μετά από κάθε ρεφρέν), πειραγμένο για να ταιριάζει. Επίσης διακρίνω ένα στόμφο στα φωνητικά που πρέπει να φύγει και να γίνει μπλουζ ξυνίλα-απαξίωση. ;D Αλλά έχει ωραία μπάσα η φωνή.

 

Έβγαλες και ωραίο ήχο στην κιθάρα φίλος. Για πες τα εργαλεία.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έβγαλες και ωραίο ήχο στην κιθάρα φίλος. Για πες τα εργαλεία.

 

 

Ευχαριστω Σπυρο !! Το οτι σ αρεσε μ λεει πολλα ..!

Απο εφε εχει μονο το reverb του ενισχυτη και ολιγον διλεϋ(CTC Time), απ εκει ενισχυτη σε ενα ωραιο μπλιμπλικι που αγορασα προσφατα της Koch dummybox το οποιο ειναι attenuator και dummy load και δινει εξοδο για κονσολα κλπ...οποτε οπως πηγε το σημα εκει καρφι στην καρτα ηχου και στο reaper χωρις αλλη προσθηκη.  Το ελαφρυ γρεζι στην κιθαρα στο σολακι ειναι καθαρη λαμπιτσα του ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο αλλά όχι αναγνωρίσιμο.

Φέρτο λίγο πιο κοντά. Κάντο λίγο πιο γρήγορο. Πιάσε και το κεντρικό ριφάκι και φέρτο στο μπλουζ. Έτοιμο είναι.

Και άλλαξε και τα Candlemass φωνητικά ;D ;D ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρω το original

Δημήτρη κόκκινη κάρτα, δεν ξέρεις τον ΘΡΥΛΟ, Patrick Hernandez...... :P   VAGTANPLAN προσωπικά μου άρεσε και δεν θα άλλαζα τίποτα (εντάξει λίιιιγο την προφορά και τον "στόμφο" στην φωνή.....), μια χαρά το διασκεύασες το άσμα ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "ακούω" με μπάσο και ντραμς και μου αρέσει. Μια πολύ καλή προσθήκη νομίζω, θα ήταν το κλασικό ριφ του original κομματιού (αυτό που παίζει στην αρχή και επαναλαμβάνεται μετά από κάθε ρεφρέν), πειραγμένο για να ταιριάζει. Επίσης διακρίνω ένα στόμφο στα φωνητικά που πρέπει να φύγει και να γίνει μπλουζ ξυνίλα-απαξίωση. ;D Αλλά έχει ωραία μπάσα η φωνή.

 

Έβγαλες και ωραίο ήχο στην κιθάρα φίλος. Για πες τα εργαλεία.

 

Με καλυψε ο ΖαζΡοκερ  ;D

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις ουσιαστικες παρατηρησεις σας.  Να πω την αλήθεια ο σκοπος μου ηταν να μην εχει αμεση αναγνωρισιμοτητα με το ριφακι και οποιος το καταλαβαινε να γινοταν μεσω των στιχων...

Θαααα εξελιχθει η προσπαθεια ...!!

Θενξ και παλι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου