Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εγινα και εγω κατοχος tonelab se!Την παρηγγειλα απο το αγγλικο ebay προς 260 Ευρω!Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος!Με τοσα που εχω ακουσει εδω μεσα...

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

με την tonelab (και καθε αλλη παρομοιου ειδους πεταλιερα), την κιθαρα σου και ενα ζευγαρι ακουστικα, μπορεις να παιξεις; με λιγα λογια με απουσια ενισχυτη;

 

Εχει διαφορά στον ήχο αν είναι ακουστικά HiFi ή Monitor

 

 

 

ποια η διαφορα;

 

ως τωρα νομιζα πως ολα τα headphones ειναι ιδια, με διαφορα στην ποιοτητα ηχου, οχι στην λειτουργια τους.

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την tonelab (και καθε αλλη παρομοιου ειδους πεταλιερα), την κιθαρα σου και ενα ζευγαρι ακουστικα, μπορεις να παιξεις; με λιγα λογια με απουσια ενισχυτη;

 

Εχει διαφορά στον ήχο αν είναι ακουστικά HiFi ή Monitor

 

 

 

ποια η διαφορα;

 

ως τωρα νομιζα πως ολα τα headphones ειναι ιδια, με διαφορα στην ποιοτητα ηχου, οχι στην λειτουργια τους.

 

Ετσι νόμιζα και εγώ, αλλα έχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ ειλικρινά ντρέπομαι να κουβαλήσω όλο το πεταλομάνι μου σε συναυλία... τι να κάνω που τα χρειάζομαι όλα... αυτό θα ήταν το μόνο που θα με παρότρυνε να πάρω την Ακατανόμαστη. Ευτυχώς τώρα βέβαια δεν παίζω κιθάρα στη μπάντα αλλά φλάουτο και πλήκτρα...

 

SF αυτή τη φωτό την έχω ξαναδεί πολλές φορές στο παρελθόν (και σε μεγαλύτερο μέγεθος) αλλά δεν θυμάμαι να είχα δει switchers, όπως πχ. Lehle ή το LS2 της Boss. Yπήρχαν; Aν ναι, ποια και πού;

 

οχι δεν υπηρχαν τι να τα κανω τα switchers?Αφου ολη επαιρνε low impedance buffering απο το R66 ;) οποτε ουτε απωλειες ειχα ουτε θορυβο ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, δεν εννοούσα αυτό, εννοούσα να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς ένα σύνολο από αυτά με ένα πάτημα κι όχι 3-4... πχ. εισαγωγή με λίγο κόρους κι έκο μαζί με κομπρέσσορα, και με ένα πάτημα απενεργοποίησή τους και εισαγωγή dirt με ένα od ή dist... μετά στην παύση πάλι off το οd και οn όλα τα υπόλοιπα κλπ...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα...πολυ μπερδεμα ρε παιδι μου.. ;D ;D για αυτο αλλωστε και με κερδισε η TL ,και καλυτερος ηχος και μηδενικο Tap dancing.. ;D ;D

 

Βεβαια ειναι ωραια τα χρωματιστα κουτακια στη σειρα αλλα απο καποια ηλικια και μετα ;D  ο καλυτερος ηχος & η λειτουργικοτητα υπερτερουν του φετιχισμου.. :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

E NAI ΛΟΙΠΟΝ!!!

 

Έχω σιχαθεί τη ζωή μου με τα πετάλια! Ένα από δω, ένα από κει, το ένα δεν ταιριάζει με το άλλο, το ένα ακούγεται ξερό, το άλλο χλωρό, το ένα παθαίνει overloading, το άλλο θέλει την τάδε τροφοδοσία, ενός δεν του αρέσει να είναι πριν από κάποιο άλλο, άλλο μεγενθύνει το noise floor, κι άλλα λεφτά για το τάδε phaser, κι άλλα για το δείνα τρέμολο, πάρε και πεταλιέρα για να τα βάλεις μέσα, βγάλε αυτά που δεν χρειάζεσαι, βάλτης μόνο αυτά που χρειάζεσαι την κάθε φορά...

 

ΑΜΑΝ ΠΙΑ!! Ασιχτίρ!!  >:(

 

Θα την ΠΑΡΩ την ΑΤΙΜΗ!!! Ναι, ΞΕΡΕΤΕ ποια λέω!  ;D Θα τα πουλήσω όλα τα ρημάδια! Ε, όχι όλα αλλά αρκετά σίγουρα!

 

Μάλλον την καινούργια γιατί με το ebay δεν τα πάω καθόλου καλά... εκτός κι αν κάποιος από δω τριγύρω μου πουλήσει την παλιά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παντως που ημουν στην ιδια φαση με εσενα και δεν γουσταρα τα πολυεφφε αλλα κουραστηκα να κουβαλαω και να ψαχνω το καλο πεταλι θα σου πω ενα ......το μηχανημα ειναι παρα, μα παρα πολυ καλο....Οι παραμορφωσεις ειναι παρα πολυ καλες  και για ολα τα γουστα και μαντεψε δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Φτιαχνεις τον ηχο σπιτι σου και τσακ τον εχεις κατα 90% και στο studio. Στην αρχη δεν ηθελα να το παραδεχτω αλλα τελικα και μετα απο προβες στο studio ακομα και με τρανζιστορ θα σου πω ενα .Παρτην με κλειστα ματια και δεν θα το μετανιωσεις ....και οσο για το ποια να παρεις, και οι δυο ειναι το ιδιο καλες.Και θα σου πω και κατι τελευταιο ....ποσες ωρες παιζεις?εεεεεεε!!!!! μετα την αγορα θα παρεις μαζι και εναν συντελεστη Χ2 ή Χ3 αναλογα ;D ;D.Φαντασου οτι εγω δεν την ακουσα καθολου  και σου συνιστω να μην το κανεις ουτε εσυ γιατι μπορει με τα preset να απογοητευτεις...αλλα με ψαξιμο μιας ωρας θα παθεις πλακα.εγω ρωτησα τον playloud που επαιζε με sansamp παλια και αυτος (οπως εγω) για το αν ειναι καλη και μου ειπε ναι,εεε λεω κατι θα εχει απο αυτο που λεγεται γουστο και ειλικρινα την πηρα χωρις δοκιμη. ;)thanks playloud

και τελος κανονες δεν υπαρχουν ,εσενα στον ενισχυτη σου θα ακουγεται καλα με on τις καμπινες ,σε αλλον οχι....γι'αυτο σου λεω μη την ακουσεις εκει γιατι δεν ξερω πως θα ειναι ρυθμισμενη.

ΠΑΡΤΗΝ ΛΕΜΕ!!!!!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου