Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Stevie@, σε ευχαριστώ πολύ. Το να βάλω την tl μετά το jm4 θα είχε ως αποτέλεσμα να αποφύγω τυχόν αλλοιώσεις (οι οποίες δεν υφίστανται, οπότε είμαστε ΟΚ) και θα ήμασταν εντάξει κατά τη χρήση και των δύο για πρόβα κλπ, αλλά στην περιπτωση ηχογράφησης στη μνήμη της jm4, όπως είναι προφανές θα ηχογραφούνταν ο καθαρός ήχος μόνο (χωρίς τα εφέ της tl) καθώς για τη μνήμη της jm4 δεν υπάρχει η tl. Σωστά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τελικά την πήρα και εγώ, εδώ και 3 μέρες δεν έχω καταφέρει να κάνω τίποτα... Τα έτοιμα presets δεν μπορώ με τίποτα να τα ακούσω, manual amp cabinets και ρυθμίσεις ούτε για πλάκα,πότε με πετάει σε tuning, πότε με κάνει mute, δεν περίμενα τέτοια δυσκολία, να μην μιλήσω δε για το πρόγραμμα με το οποίο αλλάζεις τα presets... Τεράστια απογοήτευση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά την πήρα και εγώ, εδώ και 3 μέρες δεν έχω καταφέρει να κάνω τίποτα... Τα έτοιμα presets δεν μπορώ με τίποτα να τα ακούσω, manual amp cabinets και ρυθμίσεις ούτε για πλάκα,πότε με πετάει σε tuning, πότε με κάνει mute, δεν περίμενα τέτοια δυσκολία, να μην μιλήσω δε για το πρόγραμμα με το οποίο αλλάζεις τα presets... Τεράστια απογοήτευση...

:o

ΟΚ οι preset ήχοι είναι άθλιοι, αλλά όλα τα άλλα με παραξενεύουν...

Σίγουρα αγόρασες Tonelab? ::)

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,επρεπε να παρεις κατι πιο απλο στη χρηση ...σαν και αυτο ας πουμε...(ειναι το αμεσως απλουστερο...εφε μετα την tonelab)

 

077.0017.jpg

 

 

;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έτοιμα presets δεν θα έπρεπε να βγάλουν ήχο αμέσω με το άνοιγμα της tonelab?

(εννοείται ότι έχω συνδέσει σωστά, έχω ανοίξει το output level, το volume, έχω κάνει και restore factory settings μήπως και έκανα καμιά χοντρή,αλλά τίποτα, επιλέγω τα presets και δεν παίζει κανένα, αν απενεργοποιήσω amps και cabinets μπορώ να ακούσω reverb και delay)  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως σου πουλησαν χαλασμενο μηχανισμα (ειτε δεν διαβασες το manual)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως ρε παιδια με τα ετοιμα presets παιζω κυριος γιατι  τα θεωρω κορυφη  ;) (οταν παιζω μονος μου)

Παντως τις πρωτες μερες και εγω ειχα απογοητευτη μολις ομως καταφερω να την ρυθμισω καταλαβα γιατι τοσος ντορος γιαυτο το πολυεφφε πραγματικα για τα γουστα μου αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέφερε την στις εργοστασιακές ρυθμίσεις,μπας και...

Αλλά ίσως κάτι δεν κάνεις καλά.Δεν είναι τόοοοοοοοοοοσο δύσκολο εργαστήριο τόνου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου