Προς το περιεχόμενο

Fender Custom Shop


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν φυγει αυτη η γενια.. ειμαι περιεργος το που θα πεσει η τιμη των βιντατζ οργανων.

 

απλα θα αντικατασταθει απο μια νεα γενια.. :lol: & οι τιμες θα ανεβουν ακομα πιο πολυ... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Δεν παρακολούθησα το θέμα, αλλά ιδού το επίσημο δελτίο τύπου ως προς τη δημιουργία της νέας εταιρίας FMIC Custom Division:

 

Η πρωτοπόρα εταιρία κατασκευής κιθάρας, ενισχυτών και άλλων σχετικών προιόντων

Fender, ανακοίνωσε την δημιουργία της FMIC Custom Division.

Πρόκειται για την εταιρία που θα αναλάβει την κατασκευή, μάρκετινγκ και πωλήσεις

παγκοσμίως, όλων των high-end και custom οργάνων των εταιριών που ανήκουν στον

όμιλο FMIC.

O Mike Eldred, ανέλαβε την Διεύθυνση Πωλήσεων και Μάρκετινγκ της FMIC Custom

Division. Διαθέτει εικοσιπενταετή πείρα στη βιομηχανία κατασκευής μουσικών οργά-

νων σε πολλές θέσεις σχετικές με την κατασκευή τις πωλήσεις και το μάρκετινγκ.

Όλες οι εταιρίες που ανήκουν στην FMIC (Fender®, Guild®, Gretsch®, Jackson®,

Charvel®, Tacoma®, Squier® και SWR) θα επηρεαστούν σε κάποιο βαθμό από την

FMIC Custom Division.

Στόχος της είναι νΆ αναπτύξει νέες ευκαιρίες στην παγκόσμια αγορά, για όλες τις μάρ-

κες και να χτίσει μία αγορά high-end, όχι μόνο για τον τελικό καταναλωτή αλλά και για

τον ντίλερ.

Επιπρόσθετα η FMIC Custom Division θέλει νΆ αναπτύξει στενή συνεργασία με κατα-

στήματα λιανικής με σκοπό να προσφέρει την ευκαιρία για την διάθεση αποκλειστι-

κών οργάνων (limited instruments) μόνο από συγκεκριμένα καταστήματα.

Το κέντρο παραγωγής βρίσκεται στις εγκαταστάσεις της Fender στην Corona, California

και την Tacoma, Washington.

Στην Corona θα κατασκευάζονται όργανα κι ενισχυτές για Fender Custom Shop,

Gretsch, Jackson, Guild electrics, Charvel και SWR, ενώ στην Tacoma οι custom Guild

και οι ακουστικές Tacoma.

«Μέρος της παγκόσμιας στρατηγικής μας είναι να εγκαινιαστούν πέντε ή έξη high-end

Custom Showrooms ανά τον κόσμο, όπου οι ντίλερς και οι μουσικοί θα έχουν επαφή

όλο το εικοσιτετράωρο με έναν χώρο που θα στεγάζει όργανα αξίας άνω του ενός

εκατομμυρίου δολαρίων.» Λέει ο Eldred.

«Το πρώτο τέτοιο σημείο άνοιξε ήδη το 2005 στο Ντίσελντορφ, ενώ το επόμενο αναμέ-

νεται νΆ ανοίξει τις πόρτες του μέσα στο 2006 στο Τόκιο. »

«Πρόκειται για private lounges όπου μουσικοί σαν τον John Mayer ή Jeff Beck θα επι-

σκέπτονται όταν βρίσκονται στην πόλη. Σε αντίθεση με τα τυπικά μουσικά καταστήμα-

τα, αυτά θα έχουν ατμόσφαιρα private club και θΆ αποτελέσουν μοναδική εμπειρία

για κάθε θιασώτη του high-end.»

 

www.fender.com

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Μέρος της παγκόσμιας στρατηγικής μας είναι να εγκαινιαστούν πέντε ή έξη high-end

Custom Showrooms ανά τον κόσμο' date=' όπου οι ντίλερς και οι μουσικοί θα έχουν επαφή

όλο το εικοσιτετράωρο με έναν χώρο που θα στεγάζει όργανα αξίας άνω του ενός

εκατομμυρίου δολαρίων.» Λέει ο Eldred.

«Το πρώτο τέτοιο σημείο άνοιξε ήδη το 2005 στο Ντίσελντορφ, ενώ το επόμενο αναμέ-

νεται νΆ ανοίξει τις πόρτες του μέσα στο 2006 στο Τόκιο. »

«Πρόκειται για private lounges όπου μουσικοί σαν τον John Mayer ή Jeff Beck θα επι-

σκέπτονται όταν βρίσκονται στην πόλη. Σε αντίθεση με τα τυπικά μουσικά καταστήμα-

τα, αυτά θα έχουν ατμόσφαιρα private club και θΆ αποτελέσουν μοναδική εμπειρία

για κάθε θιασώτη του high-end.»

 

www.fender.com[/quote']

 

ουαου μιλάμε αναρίγησα... :lol: Εγώ ο ταπεινός που δεν κοστίζω παραπάνω από 1000 ευρώ θα μπορέσω να μπω σε κανα τέτοιο μαγαζί ή θα φάω πόρτα? :lol: :lol: Μηπως για να μπω σε κανα τετοιο private lounge θα πρεπει να ειμαι πρωτα σουπερ ντουπερ εξεχον μελος της δυτικης κοινωνιας , εστω ρε παιδι μου να πρεπει να γινω τουλαχιστον μελος των Ιλλουμινατι ωστε να ανηκω σε μια μικρη φωτισμενη μειωψηφια ανωτερων ανθρωπων ωστε να δικαιουμαι εισοδο στα υπερhigh end μαγαζια αυτα? Ποιος ξερει...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω τι έγινε ρε παιδιά; 2 μέρες έλειψα και έγινε χαμός;;;

Τέλος πάντων, τα σχόλια μου πήγαιναν στην νέα αυτή μόδα του να παίρνεις ένα όργανο ΗΔΗ φτιαγμένο έτσι ώστε να μοιάζει "παλιό" κλπ κλπ και ΟΧΙ γενικά στα μοντέλα special, custom shop κλπ κλπ κλπ!!!

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως αυτά τα μοντέλα είναι πιο προσεγμένα από τα ... απλά, από τα όποία απλά πρέπει να είσαι και λίγο τυχερός, ενώ στα special, custom shop κλπ κλπ κλπ είσαι κατά 99,9% σίγουρος ότι θα πάρεις πρώτο πράμα (έλα πάρε πάρεεεεεε)!

Βέβαια 3 χιλιάρικα δεν θα 'δινα για αυτά τα επιπλάκια, ακόμα και Gibson special custom shop and three birds were sitting in diakos tambouri να 'τανε!!!

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Μέρος της παγκόσμιας στρατηγικής μας είναι να εγκαινιαστούν πέντε ή έξη high-end

Custom Showrooms ανά τον κόσμο' date=' όπου οι ντίλερς και οι μουσικοί θα έχουν επαφή

όλο το εικοσιτετράωρο με έναν χώρο που θα στεγάζει όργανα αξίας άνω του ενός

εκατομμυρίου δολαρίων.» Λέει ο Eldred.

«Το πρώτο τέτοιο σημείο άνοιξε ήδη το 2005 στο Ντίσελντορφ, ενώ το επόμενο αναμέ-

νεται νΆ ανοίξει τις πόρτες του μέσα στο 2006 στο Τόκιο. »

«Πρόκειται για private lounges όπου μουσικοί σαν τον John Mayer ή Jeff Beck θα επι-

σκέπτονται όταν βρίσκονται στην πόλη. Σε αντίθεση με τα τυπικά μουσικά καταστήμα-

τα, αυτά θα έχουν ατμόσφαιρα private club και θΆ αποτελέσουν μοναδική εμπειρία

για κάθε θιασώτη του high-end.»

 

www.fender.com[/quote']

 

ουαου μιλάμε αναρίγησα... :lol: Εγώ ο ταπεινός που δεν κοστίζω παραπάνω από 1000 ευρώ θα μπορέσω να μπω σε κανα τέτοιο μαγαζί ή θα φάω πόρτα? :lol: :lol: Μηπως για να μπω σε κανα τετοιο private lounge θα πρεπει να ειμαι πρωτα σουπερ ντουπερ εξεχον μελος της δυτικης κοινωνιας , εστω ρε παιδι μου να πρεπει να γινω τουλαχιστον μελος των Ιλλουμινατι ωστε να ανηκω σε μια μικρη φωτισμενη μειωψηφια ανωτερων ανθρωπων ωστε να δικαιουμαι εισοδο στα υπερhigh end μαγαζια αυτα? Ποιος ξερει...

 

Μπα...ΚΑΙ εκει θα ισχυει ο ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ ΝΟΜΟΣ της ..παγκοσμιοποιησης:

 

EXEIΣ ΠΑΧΙΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΑ??

ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ?

ΜΕΝΕΙΣ ΑΠ'ΕΞΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ... :lol: :lol:

 

με αλλα λογια το χρημα δεν εχει ουτε καταγωγη ουτε χρωμα... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουαου μιλάμε αναρίγησα... icon_lol.gif Εγώ ο ταπεινός που δεν κοστίζω παραπάνω από 1000 ευρώ θα μπορέσω να μπω σε κανα τέτοιο μαγαζί ή θα φάω πόρτα? icon_lol.gif icon_lol.gif Μηπως για να μπω σε κανα τετοιο private lounge θα πρεπει να ειμαι πρωτα σουπερ ντουπερ εξεχον μελος της δυτικης κοινωνιας , εστω ρε παιδι μου να πρεπει να γινω τουλαχιστον μελος των Ιλλουμινατι ωστε να ανηκω σε μια μικρη φωτισμενη μειωψηφια ανωτερων ανθρωπων ωστε να δικαιουμαι εισοδο στα υπερhigh end μαγαζια αυτα? Ποιος ξερει...

 

Εσύ θα παραγγέλνεις τα custom shop μέσω thoman :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη αν συγκρινετε τις ΤΙΜΕΣ αυτης

 

http://www.wildwoodguitars.com/electrics/fender/10s/cz503445/cz503445.html

 

 

και αυτων

 

http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearDetails.aspx?Item=1574897

 

http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearDetails.aspx?Item=869685

 

 

 

θα καταλαβετε οτι ΤΖΑΜΠΑ ειναι και οι custom shop για καποιον που ενδιαφερεται να εχει το απολυτο old Fender mojo.. :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά..... άσε που πιθανόν στο playability section παίζει να ναι και καλύτερη η cs! Για μένα η πρώτη έχει τεράστια παικτική αξία, και οι άλλες δύο ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ αξία, και πιθανόν και καλή παικτική αξία.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου