Προς το περιεχόμενο

Καινουργια καρτα ήχου Audient ID14


paokz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Τωρα τελευταια πηρα μια καινουργια καρτα ηχου και νομιζω οτι ειναι απ τις καλυτερες..Ειχα την focusrite scarlett 6i6 αλλα είχα προβληματα με την συγκεκριμενη..Δειτε και μονοι σας εχει και test με vocals που δεν εχουν καμια επεξεργασια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ...αν βρεις χρόνο δώσε μας περισσότερες πληροφορίες.

ειδικά σε συνθήκες πραγματικής χρήσης / ηχογράφησης

κιθάρας, φωνής, midi keyboard κλπ

  Διάβασα λίγο το σαιτ της εταιρίας αλλά δεν είδα να

αναφέρει τίποτα για ASIO drivers. Είναι μέσα στον driver

για windows ? Αν ναι, δουλεύουν καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δουλευω μεσα απο asio ενοοειται μεσα απ τα pro tools και φτανω στα 64 samples..Κατι που δεν μπορουσα να πετυχω με την focusrite scarlett 6i6 και εφτανα στα  128 και παλι κολουσε στην ηχογραφιση ..Ο ηχος πολυ ποιο ανοιχτος..Μεγαλο soundstage..Πολυ ποιο καθαρος λεπτομερης!!..Και ζεστος στα preamp του ..Θα ελεγα περισσοτερο απ την focusrite!!..Κανενα προβλημα ομως οσον αφορα το asio!..Μερικοι συγκρινουν αυτην την καρτα με την apogee duet..Eιναι πραγματικα κορυφαια..Ξερω θα μπορουσα να κανω μεγαλυτερο review αλλα κατανταει μεγαλυτερο μεγαλυτερο απο 5 λεπτα video..Τα φωνητικα μου στο video ειναι τελειως σκέτα..Ουτε compressor ουτε eq..Σε λιγες μερες θα βγει και το κομματι που ετοιμαζουμε μ αυτην την καρτα οποτε αν θες κανε ενα subscribe και θα δεις την διαφορα..Παντως αν σκεφτεσαι για focusrite αξιζει να δώσεις λιγα παραπανω και να απρεις αυτην..Θα δεις τρελη διαφορα..Εγω την πηρα απ τον Νακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου