Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

The west is the best, έλεγε ο βλαμμένος (βλ.Morrison) ;D

Τόσο ήξερε...

 

https://www.youtube.com/watch?v=DTGhbLwCN1U

 

 

edit:Wtf δε θυμίζουν greatest show on earth?

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

The west is the best, έλεγε ο βλαμμένος (βλ.Morrison) ;D

Τόσο ήξερε...

 

Διαβάζω πως Gail Zappa είχε πάει στο ίδιο νηπιαγωγείο με τον βλαμμένο και

μάλιστα τον είχε χτυπήσει στο κεφάλι μ΄ένα σφυρί...

 

Για την Gail λοιπόν, που έφυγε χθες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω πως Gail Zappa είχε πάει στο ίδιο νηπιαγωγείο με τον βλαμμένο και

μάλιστα τον είχε χτυπήσει στο κεφάλι μ΄ένα σφυρί...

 

Για την Gail λοιπόν, που έφυγε χθες.

 

Έτσι εξηγείται το πράγμα λοιπόν... :P

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου θυμίζει εκείνα που γράφει εκείνος ο σιγατετοςδεκατρια, που εχει ωραια φωνη οταν απαγγέλει, αλλα που ζορίζεται οταν τραγουδάει

 

http://youtu.be/8nj-ucZDFQY

 

Ξαναδιάβασα μερικα (πολλα) ιστορικά ποστς, και άλλαξα γνώμη

Τελικα, ο καλύτερος debater του φόρουμ ειναι ο Πάνος  (Καλησπέρα Πάνο)

 

Εχω κατι φραγκα να επενδύσω... Να τα κανω καστανιές στη Δράμα, η να ανοίξω κωλομπαρο με μπόμπες και κορίτσια στον ίδιο νομο?  Αμφότερες οι ιδέες μου φαίνονται εξαιρετικές, ιδιαίτερα η δεύτερη εξ αυτών... Θα ηθελα τη συμβουλή του Ατρεου, που ως μεγαλοεπιχειρηματίας κατι παραπάνω θα ξέρει, αλλα αυτός εχει εξαφανιστεί... (Καλα ποιος ακούει τωρα τα τραγουδια που γράφει? - εμένα μου λείπουν)

Λεω να ανοίξω νεο νήμα για συμβουλές, αλλα διστάζω, καθότι το φόρουμ πραγματεύεται τα της μουσικης τεχνολογίας και μόνον ... Απο την άλλη, για το κωλομπαρο θα χρειαστώ και μουσικη, οπότε...

Θα το σκεφτώ

 

Kalisperes

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dinos θες να πας Δουβλίνο να το σκεφτείς?Να δεις και Van....ε?

Αλλιώς βάλε θρεντ να γελάσουμε ;D

Τελικά η γεωγραφία πολύ μου αρέσει

Τουρκία

 

 

 

και Νορβηγία

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια..........  

                  8) 8) 8)

 

 

ωχ!έσκασε και δεύτερος βλαμμένος.Ο Ρίτσις από τι το έπαθε?Νιαρρρρ  ;D

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μagna,

 

το Δουβλίνο ειναι καλός προορισμός για γυναίκες... Εγω πάντως δεν θα το επέλεγα, γιατι οι ντόπιες δεν πολυπλένονται, δεν πολυξουριζονται, πίνουν πολυ, και δεν τις πολυ καταλαβαίνω...

 

Έτσι κιαλλιως δεν μ αρέσουν τα μοναχικά ταξίδια, με εξαίρεση τα προς τα λιμάνια της Αργεντινής, η τα χωριά της Γαλλίας (όπου όλες οι γυναίκες μιλάνε όλες τις ώρες Γαλλικά...)

 

 

Οι Τούρκοι άριστοι, οι Νορβηγοί μέτριοι

 

Μεχεις κούφανει... Τι εισαι? η μουσικη wiki? ο θηλυκός Πετρίδης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πλενόντουσαν οι γυναίκες στο Δουβλίνο και τις κοίταζαν περισσότερο οι άντρες  ;D

κι ο Van έκανε πιο δυνατό πρόγραμμα,έκανα ένα ωραιότατο ταξιδάκι στο Temble Bar.Τώρα δεν...Λατρεύουσι μοναχικά ταξίδια! ::)

Καμία σχέση με Πετρίδη Dinos!Απλά περνάω πολλές ώρες ακούγοντας μουσική και δε έχω αγοράσει και οικοπεδάκι λεμε... ;D

 

 

 

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wtf δε θυμίζουν greatest show on earth?

Nαι, όντως φέρνουν κάπως στους GSOE. Το μπάσο τους κυρίως μου τους θυμίζει κάπως. Πολύ καλοί. 8)

 

Να αλλάξω λίγο το κλίμα με το παρακάτω πιτσιρίκι. Εσείς όταν ήσασταν 11 χρονών τι κάνατε? Σίγουρα δεν κάνατε lives παίζοντας BluesRock, ε? Ο κύριος παρακάτω, που γεννήθηκε το 1990, άρχισε την καριέρα του πριν τα 10 του χρόνια! Άκουσα χτες το πρώτο του άλμπουμ το οποίο είναι live και ηχογραφήθηκε το 2002, όταν ήταν δηλαδή 12 χρονών. Έπαθα πλάκα. shame.gif

Το μόνο που δείχνει την ηλικία του είναι η φωνή του όταν μιλάει και ξεσηκώνει το κοινό, κατά τα άλλα το παίξιμο του στην κιθάρα είναι απίστευτο.

 

Το παρακάτω κομμάτι μόλις το ανέβασα στο youtube. Είναι από το εξαιρετικό άλμπουμ "Dismantle The Sun" του 2012. Ο 22χρονος Steckel παίζει_όπως πάντα_όλες τις κιθάρες και όλα τα πλήκτρα. Συνθέτης/τραγουδιστής/κιθαρίστας/πληκτράς. Είναι προφανές ότι έχουμε να κάνουμε με ένα μεγάλο μουσικό ταλέντο. Όσοι γουστάρετε Bonamassa, S.R.V. κλπ ψάξτε τον.

Είπα και ελάλησα λέμε και δεν μεταδίδω άλλο, πάω να φάω κοτόπουλο ρολό. image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου