Προς το περιεχόμενο

Ο Blackmore επιστρέφει


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 6 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τα πρώτα ερασιτεχνικά βιντεάκια που είδα, μεγάλη απογοήτευση. Ο μπασίστας δεν κολλάει με τίποτα και ο ντράμερ παίζει σε ένα σετ ντραμς που θα μπορούσε να είχε πάρει δώρο ο Cozy στα 9α γενέθλιά του. Όπως διάβασα κάπου ακούγονται σαν Blackmore's Night με άντρα τραγουδιστή. Κρίμα  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πρώτα ερασιτεχνικά βιντεάκια που είδα, μεγάλη απογοήτευση. Ο μπασίστας δεν κολλάει με τίποτα και ο ντράμερ παίζει σε ένα σετ ντραμς που θα μπορούσε να είχε πάρει δώρο ο Cozy στα 9α γενέθλιά του. Όπως διάβασα κάπου ακούγονται σαν Blackmore's Night με άντρα τραγουδιστή. Κρίμα  :(

 

Καλά αυτοί σε πείραξαν;;;

Τον Blackmore που δεν είναι ούτε καν σκιά του εαυτού του παικτικά (γιατί σωματικά είναι σαν να έφαγε τον κανονικό Blackmore) δεν τον είδες;

Γεράματα...

Μεγάλη απογοήτευση

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία αυτόν κρίνω γιατί είναι δικές του επιλογές (θέλω να πιστεύω). Παικτικά όντως δεν ήταν καλός, αν και το tempo ήταν αργό είχε πολύ sloppy παίξιμο. Πιθανόν η αρθρίτιδα σε συνδυασμό με την εγχείρηση στο δάχτυλο και η έλλειψη αυτοπεποίθησης (όπως είπε) να ευθύνονται για το αποτέλεσμα. Μην ξεχνάμε ότι είναι και 71 πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό να είσαι 71. Κακο είναι να το παίζεις τζοβενο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορμωμενος απο τα λεγομενα σας ειδα μερικα βιντεα.

Εχετε δικιο,το αποτελεσμα δεν ειναι καλο.

Ο Μπλακ οντως βαρυς,ανεκαθεν ομως ειχε καλες και κακες μερες στα λαιβ ακομα περισσοτερο τωρα που,εστω και για λιγο,ξαναπαει στη απεναντι οχθη.Θελει "ψωμια" το καθε πραγμα  κι ας ειναι δικο σου παιδι.

Μηπως θα επρεπε να βαλει τον γιο του στη θεση του(αλητεια,το ξερω ;D ;D ;D)?

Νομιζω παντως οτι το μεγαλο κακο το κανει το ρυδμ σεξιον,ειδικα ο ντραμερ.Ουτε γκρουβ εχει ουτε"ηχο",ετσι μου ακουγεται.

Δεν εχει αερα και "καθιζει" τα κομματια.

Ο τραγουδιστης αξιοπρεπεστατος.

Aλλα και παλι θα προτιμουσα JLT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συνέβη στο 5:13 (και η αμήχανη (?) αντίδραση του Μαύρου) αν γινόταν κάποια χρόνια νωρίτερα κάποιοι θα είχαν απολυθεί πάραυτα  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω παντως οτι το μεγαλο κακο το κανει το ρυδμ σεξιον,ειδικα ο ντραμερ.Ουτε γκρουβ εχει ουτε"ηχο",ετσι μου ακουγεται.

Δεν εχει αερα και "καθιζει" τα κομματια.

Ο τραγουδιστης αξιοπρεπεστατος.

 

Νομίζω ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε ούτε ήχο ούτε groove από τέτοια βίντεο με κάκιστο ήχο.

Το έχω κάνει στο παρελθόν και έχω αποδειχθεί πάντα λάθος όταν βγήκε το επίσημο αντίστοιχο βίντεο.

BTW h  κριτική μου στον Blackmore στέκεται σε αυτά που (δεν) παίζει. Αυτό δεν αλλάζει από τον ήχο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συνέβη στο 5:13 (και η αμήχανη (?) αντίδραση του Μαύρου) αν γινόταν κάποια χρόνια νωρίτερα κάποιοι θα είχαν απολυθεί πάραυτα  ;D

 

Αλλαξαν οι εποχες,τωρα ειναι λιγα τα λαιβ,πολλα τα φραγκα και η κορασιδα στο μπακγκρουντ επιβλεπει. ;D ;D ;D

 

Νομίζω ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε ούτε ήχο ούτε groove από τέτοια βίντεο με κάκιστο ήχο.

 

Δεν εχεις καθολου αδικο,επειδη ομως μου ακουγοταν ετσι ο τυπος,πριν το γραψω εβαλα τα ιδια κομματια-ΟΚ,κανενα με αξιοπρεπη ηχο η αληθεια-απο διαφορετικα βιντς και σε ολα καπως ετσι μου φανηκε.

Με μια λεξη"στεγνος".Οταν λεω "ηχο" εννοω το τατς που λεμε και στα ελληνικα. ;D.Ισως εμενα δε μ'αρεσει.

Μπορει να εχω και λαθος,θα ιδουμε στα επομενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου