Προς το περιεχόμενο

Booster και τα σχετικά.....


spio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, κατ'αρχάς ακούω και παίζω ροκ μέχρι ακραίο μέταλ (ίσως περισσότερο από αυτά punk, screamo, alternative χωρίς να σημαίνει πως δεν τρελαίνομαι για τους arch enemy ας πουμε) και έχω τον εξής εξοπλισμό:

-Fender American Highway One

-Peavey Bandit 112 (τον παλιό, όχι αυτόν που βγήκε πρόσφατα)

-Marshall Jackhammer

-Morley Wah

 

Εν όψει χριστουγέννων, έχω μαζέψει περίπου 300 ευρώπουλα και σκέφτομαι να τα δώσω όλα για εξοπλισμό.

Μέχρι στιγμής, έχω αποφασίσει να πάρω τα:

 

-Rock case (βαλιτσάκι για πεταλάκια)

-ehx Small Clone

-Boss Equalizer Ge 7

 

Έχοντας παίξει με τη βρώμα ενός ενισχυτή (όχι του δικού μου) και με το Jackhammer, διαπίστωσα πως η διπλή βρώμα μου αρέσει πολύ και γι'αυτό σκέφτομαι να πάρω, με τα λ7 που περισσευουν ένα booster για το jackhammer (ή ένα πεταλάκι που το jackhammer θα boost-άρει)

Έχετε τίποτα να μου προτείνεται;

 

Έχετε να κάνετε καμία γενική παρατήρηση για τον εξοπλισμό μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θες να boostαρεις ομορφα και καθαρα το σημα σου παρε το carl martin hydra boost που ειναι γαματο,αν θες να χωσεις και αλλο gain παρε το boss sd-1 και βαλτο πριν το jackhammer και χωστα κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις το GE7 που σκεφτεσαι να παρεις πριν απο το jackhammer θα γινει ενα πολυ ωραιο booster....try it...

 

Ισχύει.

Κοίτα επίσης το equalizer της Mxr.

 

Το rockcase δεν θα το προτιμούσα.

Με μια τσαντούλα πλάτης είσαι κομπλέ... ;D

 

Το EH είναι ενα απλό και κλασικό chorus.

Για τα λεφτά του είναι πολύ πάνω του μετρίου.

 

Σχετικά με το booster δεν θα έχεις παρόμοιο ήχο με τα να βρωμίζεις τον ίδιο τον ενισχυτή.

Ο ήχος θα είναι σαν "κουνούπι".

 

Βρες το πιο απλό overdrive με ελάχιστο gain και πιθανότατα θα φτιάξεις κάτι κοντινό με τον ήχο που σου άρεσε.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το rockcase δεν θα το προτιμούσα.

Με μια τσαντούλα πλάτης είσαι κομπλέ... ;D

 

Σίγουρα; Γιατί εγώ αυτό που θέλω είναι να είναι όλα έτοιμα. Καλώδια, τροφοδοσίες κι όλα αυτά τα ψιλικά να είναι μέσα στη βαλίτσα για να μη στήνω, ξεστήνω, μαζεύω και τυλίγω..... Σωστά;;;

 

Τελικά, νομίζω πως για την ώρα θα πάρω ένα behringer να πειραματιστώ και μετά βλέπω!

Εσείς τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου