Προς το περιεχόμενο

Διασκευή στο "Για το καλό μου" του Γιάννη Μηλιώκα


mrsickhorse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία ερμηνεία κύριε άρρωστο άλογο. Δεν είμαι ειδικός αλλά νομίζω έχεις φοβερή φωνή. Μου άρεσαν και τα απότομα σκαμπανεβάσματα.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύγε φίλε μου, φαίνεται ότι "έριξες" δουλειά στο άσμα! Δεν έκανες μια "απλή" διασκευή, copy-paste αλλά εσύ του άλλαξες τα φώτα :o ;D (με την καλή έννοια...). Πολύ καλή φωνή που φωνάζει ότι είναι καλλιεργημένη (πες μας και τι σπουδές έκανες....). Το σόλο πάντως, προσωπικά, θα το ήθελα πιό εκφραστικό (και με άλλο ήχο...) και το ντεκόρ στο βίντεο διαφορετικό. Κατά τ'άλλα άψογος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν πρώτοις έχεις ενδιαφέρουσα φωνή.

 Διαφωνώ πως το δισκεύασες, όπως λέει ο Σιγαρέτος.......δλδ, το διασκεύασες, αλλά δεν του άλλαξες τα πετρέλαια. Απλά το εξέλιξες σε πιο σύγχρονα χαρντ-μέταλλ μονοπάτια, απ ότι θα μπορούσε να το έχει γράψει ο Μηλιώκας πίσω στα 80.

 

Αν κάτι με χάλαγε πάντα σ' αυτό το υπέροχο άσθμα, ήταν πάντα το ότι η αρρώστια του στίχου εκφράστηκε τότε σε χαρντροκίζοντα μοτίβα, που εσύ τα μετέφερς στο σημερινό χαρντροκομέταλλ.

 Όπως κατάλαβες σιχαίνομαι το είδος, αγαπώ το άσθμα, έχεις όμορφη φωνή και θεωρώ πως την αρρώστια όλη την έβγαλες στο οβίνδεο, που εμένα με άρεσε.

 

Δεν υπάρχει λόγος να με πάρεις στα σοβαρά, εκτός αυτού, είναι πασιφανές πως δεν είσαι Σαλονικιός, γιατί δεν ξεύρεις να λες το ΛΟΥ, ούτε εγώ ξεύρω  ;D ;D ;D

 

*Να συμπληρώσω κάτι ακόμα τώρα που το άκουγα- έβλεπα για 2ρη φορά.

  Απ΄όσο διάβασα σπουδάζεις κάτι σχετικό με μουσική. Αυτό δεν με επηρέασε, αλλά στη δεύτερη αυτιά, διαπίστωσα πως η όλη ''φάση'' κινείτε μέσα στις βασικές νόρμες που διδάσκεσαι και δυστυχώς δεν ξεφεύγεις πουθενά σε αυθορμητισμό.Τουλάχιστον αυτή την αίσθηση αποκόμισα . Το αυτό ιχύει και για το οβίνδεο.Όλα μοιάζουν να κινούνται  γύρω από ένα μάνιουαλ οδηγιών, καλής χρήσης, εντός κυτίου δλδ.

 Μη με παρεξηγάς, δεν τα λέω για κακό, για το καλό σου τα λέω ;D απλά βαριέμαι να σε εξηγώ τι ακριβώς διέγνωσα, εξάλλου, όπως είπα και παραπάνω, λίγη αξία έχουν αυτιά που λέω ηγώ  :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτι με χάλαγε πάντα σ' αυτό το υπέροχο άσθμα, ήταν πάντα το ότι η αρρώστια του στίχου εκφράστηκε τότε σε χαρντροκίζοντα μοτίβα, που εσύ τα μετέφερς στο σημερινό χαρντροκομέταλλ.

  Κακώς σε χάλαγε Samy και καλά έκανε ο Μηλιώκας που τό'κανε όπως τό'κανε τότε.....μια χαρά άσμα, με εξάρσεις, ήρεμα σημεία και μινιμαλισμό στην ενορχήστρωση, όπως "άρμοζε" στους στίχους του.  Μrsickhorse έπρεπε να το κάνεις punk :o ή έστω "βρώμικο" R&R για να αρέσει στον Mr Paraga...... ::) ;D ;D ;D  Και πάλι, μπράβο από μένα....... :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παραγκας απαντησε σε αλλο ποστ καταλαθος  ;D

 

Μη με παρεξηγάς, γερνάω και δεν κατέω τι κάνω τελευταία, όχι ότι πριν............. ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ξαναβγαίνουν σκελετοί απ΄τη ντουλάπα..σενιαρισμένοι.

 

Το στήσιμο (συνθετικά) με οδηγεί σε παραγωγή μιούζικαλ καί είναι πολύ

ζωντανό που συνδυάζεται με την κατάλληλη απόδοση της φωνής

-αν θα ήταν καί σε αγγλικούς στίχους βέβαια ακόμα καλύτερα...καί όχι απαραίτητα οι ίδιοι.

 

Το βίντεο χρήζει περιποίησης..

 

 

Μπράβο φίλε...! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου