Προς το περιεχόμενο

UnknownArtist - Θάλασσα [w/ Visuals]


tomandgeronimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Σύγκρουση, απόκρουση κι αποδοχή.

 

Για τα βαθύτερά μας νερά,

Θάλασσα. "

 

Μουσική Παραγωγή - Σύνθεση - Programming - Λέξεις // UnknownArtist

Κιθάρες // Μάνος Καρυστηναίος

Επεξεργασία & Μίξη ήχου // UnknownArtist , Κρίτων Κιουρτσής

Video - Φωτογραφία - Visuals // UnknownArtist

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι φάν του είδους αλλά το κομμάτι είναι δυνατό. Μόνο "μείον" για μένα προσωπικά είναι ότι το τράβηξες πολύ σε διάρκεια και δεν νιώθω ότι χρειαζόταν τόσο τράβηγμα. Αλλά αυτή είναι προσωπική μου άποψη οπότε δεν έχει και τόση σημασία. Πολύ καλή παραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι φάν του είδους αλλά το κομμάτι είναι δυνατό. Μόνο "μείον" για μένα προσωπικά είναι ότι το τράβηξες πολύ σε διάρκεια και δεν νιώθω ότι χρειαζόταν τόσο τράβηγμα. Αλλά αυτή είναι προσωπική μου άποψη οπότε δεν έχει και τόση σημασία. Πολύ καλή παραγωγή.

 

 

Χαίρομαι ιδιαιτέρως που το βρήκες ενδιαφέρον.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και την γνώμη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοφτιαγμένο. Ωραία παραγωγή. Λίιιιγο παραπάνω ήθελε η φωνή. Πολύ λίγο όμως.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τη φωνη το ειχες και στο untitled1 το hip hip, λιγο πιο δυνατα οπως λεει και ο ray στη μιξη, δεν ακουγεται, η φωνή ειναι ασθενής, σχεδόν ακατάληπτη.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ.

 

όσον αφορά τηn ένταση της φωνής, είναι περισσότερο στην αισθητική του καθένα θεωρώ [και στα κόμπλεξ της εκάστοτε φωνής] .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ.

 

όσον αφορά τηn ένταση της φωνής, είναι περισσότερο στην αισθητική του καθένα θεωρώ [και στα κόμπλεξ της εκάστοτε φωνής] .

 

Επειδη αξιζει στα συγκεκριμενα εγω θα επιμείνω και με συγχωρεις κι ολας, συμπάθα με, απο ενδιαφέρον το λέω, το θεμα της εντασης της φωνης στη μιξη ειναι ξεκάθαρο, δεν νομιζω να διαφωνει καποιος, εστω εδω ενας πιστευω θα ελεγε το αντιθετο αν ισχυε.

 

  Τελος αφου ερμηνευεις και  φωνητικα τα εργα σου, δωσε τη φωνη που μπορεις στη σωστη ενταση. Η το κανεις, η το αναθετεις σε άλλον.

Εφόσων εργάζεσαι με σοβαρό σκοπό.

  Στο συγκεκριμενο κομματι η φωνη δεν ακουω να εχει προβλημα, αμα την ακουγα και καλυτερα θα ημουν και πιο σιγουρος.

 

Αδικειται η παραγωγή και σε αυτο και στο αλλο κομμάτι που ανέφερα.

 

Προσωπικα το untitled1 θα το ακουγα συχνα. Με χαλαει η ενταση της φωνης και με αποτρέπει να επαναλάβω την ακρόαση. Εστειλα το λινκ σε ενα φιλο μου οταν το ειχες βαλει να το ακουσει και το πρωτο του σχολιο ηταν ακριβως η ενταση της φωνης, δεν καταλαβαινε τους στιχους.

 

 

Εντελώς φιλικά και με μουσική αλληλεγγύη.

Καλη συνεχεια στις δημιουργίες σου.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αξιζει στα συγκεκριμενα εγω θα επιμείνω και με συγχωρεις κι ολας, συμπάθα με, απο ενδιαφέρον το λέω, το θεμα της εντασης της φωνης στη μιξη ειναι ξεκάθαρο, δεν νομιζω να διαφωνει καποιος, εστω εδω ενας πιστευω θα ελεγε το αντιθετο αν ισχυε.

 

  Τελος αφου ερμηνευεις και  φωνητικα τα εργα σου, δωσε τη φωνη που μπορεις στη σωστη ενταση. Η το κανεις, η το αναθετεις σε άλλον.

Εφόσων εργάζεσαι με σοβαρό σκοπό.

  Στο συγκεκριμενο κομματι η φωνη δεν ακουω να εχει προβλημα, αμα την ακουγα και καλυτερα θα ημουν και πιο σιγουρος.

 

Αδικειται η παραγωγή και σε αυτο και στο αλλο κομμάτι που ανέφερα.

 

Προσωπικα το untitled1 θα το ακουγα συχνα. Με χαλαει η ενταση της φωνης και με αποτρέπει να επαναλάβω την ακρόαση. Εστειλα το λινκ σε ενα φιλο μου οταν το ειχες βαλει να το ακουσει και το πρωτο του σχολιο ηταν ακριβως η ενταση της φωνης, δεν καταλαβαινε τους στιχους.

 

 

Εντελώς φιλικά και με μουσική αλληλεγγύη.

Καλη συνεχεια στις δημιουργίες σου.

+1

Άν δεν θες να ακούγονται οι στίχοι, τι τους γράφεις τότε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά τηn ένταση της φωνής, είναι περισσότερο στην αισθητική του καθένα θεωρώ [και στα κόμπλεξ της εκάστοτε φωνής] .

Σχετικά με τα κόμπλεξ δεν θα πάρω θέση. Ήδη σου έχουν γράψει οι 2 φίλτατοι για την ένταση που δεν έχουν τα φωνητικά του κομματιού.

Τρέχουν από πίσω κάποια synth εφφέ πάνω σε κάθε φωνή, λίγο και το tewaking που έχει παιχτεί, συν τα του master.

Κατάλαβα τα περισσότερα από τους στίχους σου.

 

Πολύ καλό το εγχείρημά σου.

Θα του έδινα μια δεύτερη πάντως μίξη ξανά, αν ήθελα να ''δέσει'' το γλυκό.

Προσωπικά γούστα είναι αυτά..αλλά μιας και το εκθέτεις εδώ, έτσι και το συζητάμε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς χαίρομαι που το κομμάτι αποτελεί αφορμή συζήτησης και που μοιραζόμαστε τις απόψεις μας εδώ μέσα, φιλικά.

 

Καταλαβαίνω τα περί της "σωστής έντασης", αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το ενστερνιστώ, με την έννοια ότι προσωπικά, προτιμώ ένα ηχόχρωμα όπως το λαμβάνω, να είναι περισσότερο κοντά στα δικά μου αυτιά και "γούστα" , παρά με τα universal standards. Κάθε εγχείρημα, έχει το δικό του ήχο και ατμόσφαιρα.

Εξάλλου, μουσική είναι, ίσως θα πρεπε να επικεντρωθούμε περισσότερο σ' αυτό, παρα στο μηχανικό μέρος της υπόθεσης, και φυσικά βάζω και τον εαυτό μου μέσα, που καίγεται το κεφάλι μου πάνω από κάθε λεπτομέρεια.

 

Να επαναλάβω και πάλι, πως πραγματικά χαίρομαι και είναι τιμή μου που υπάρχει ενδιαφέρον και συζήτηση.

 

Θενξ, καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου