Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα Capital Controls?


Saitek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκοπεύω να παραγγείλω κάποια πράγματα απο τον θωμά <500Ε. Άλλοι μου λένε οτι πλέον μπορούμε να παραγγείλουμε και άλλοι που έχουν δοκιμάσει δεν τους αφήνει το σύστημα. Υπάρχει κανένας που πλήρωσε χωρίς πρόβλημα με χρεωστική/έμβασμα;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν εχει αλλαξει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=207861.0

 

οποτε ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ και μας λες...αν το ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΟΡΙΟ δεν εχει εξαντληθει τοτε θα τα καταφερεις

 

εγω χθες παραγγειλα ενα....ανταλλακτικο αλυσοπριονου αξιας 100 ευρω χωρις κανενα προβλημα απο amazon.de ,για εναν φιλο που στη τραπεζα του ειχαν πει οτι πρεπει να περιμενει κανα...4μηνο την...επιτροπη για να εγκρινει το αιτημα του,χρησιμοποιησα πιστωτικη καρτα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, εάν ισχύει ακόμα το όριο 500Ε το μήνα και 300.000 το ημερήσιο για κάθε τράπεζα ίσως και να τα καταφέρω. Παρεπιπτόντως απο ποια τράπεζα έχεις βγάλει πιστωτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω απο ολες.... ;D

 

με μια MC της Πειραιως εκανα τη δουλεια

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Τρίτη έκανα αγορά από musicstore με χρεωστική αξίας 500ε και είναι καθ΄ οδόν ! Στην αρχή μου είπαν ότι γινόταν και με έμβασμα σε τράπεζα Πειραιώς,  όπου το musicstore έχει λογαριασμό. Για να είσαι πιο σίγουρος όμως επικοινώνησε με Thomman είτε με musicstore για να σε κατατοπίσουν.

 

Α ! Και σ' ένα προηγούμενο post με capital controls αναφέρθηκε ότι παίζει αντικαταβολή από musicstore. Δεν ισχύει πλέον τουλάχιστον για Ελλάδα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύω να παραγγείλω κάποια πράγματα απο τον θωμά <500Ε. Άλλοι μου λένε οτι πλέον μπορούμε να παραγγείλουμε και άλλοι που έχουν δοκιμάσει δεν τους αφήνει το σύστημα.

Υπάρχει κανένας που πλήρωσε χωρίς πρόβλημα με χρεωστική/έμβασμα;

Ευχαριστώ

 

Πριν λίγα λέπτα (4:44) έκανα μία παραγγελία από Thomann και έγινε δεκτή. Χρησιμοποίησα Visa Debit card από Alpha Bank. Οφείλω να παραδεχτώ οτί είμαι αρκετά συγκινημένος "τούτη την ώρα"©  που γράφονται αυτές οι γραμμές, γιατί αυτή ήταν η πρώτη αγορά από εξωτερικό από την ημέρα που επιβλήθηκαν τα CCs και όλα πήγαν καλά. "WOW"! ...  :'(  ;D

 

 

Εξάλλου, σκέφτομαι να προτείνω στον ΟΠΑΠ να καθιερώσει ένα καινούργιο είδος στοιχήματος που θα λέγεται -ας πούμε-  "CC Bet: YES or NO?" Οι Έλληνες καταναλωτές θα έχουν την δυνατότητα να στοιχηματίσουν σχετικά με το αν θα γίνει δεκτή ή όχι η κάρτα τους και αν το καλοσκεφτείτε η ενδεχόμενη πίκρα τους -σε περίπτωση που η κάρτα τους δεν θα γίνεται δεκτή- θα αντισταθμίζεται από το γεγονός οτί θα έχουν κερδίζει το στοίχημα...

 

Σε περίπτωση που χάσουν το στοίχημα, η πίκρα τους πάλι θα αντισταθμίζεται από το γεγονός οτί η κάρτες τους θα έχουν γίνει δεκτές και έτσι θα νοιώθουν χαρούμενοι αφενός επειδή οι κάρτες τους έγιναν δεκτές και αφετέρου επειδή θα έχουν την (ψευδ)αίσθηση οτί ανήκουν σε μία σύγχρονη Ευρωπαική χώρα και όχι σε ένα Αφρικανικό μπουρδέλο...  :'(

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boys,

 

 

μπορεί να μου πει κάποιος τί παίζει με το Paypal (αν έχει αλλάξει κάτι, δηλαδή) και αν έχουν ανοίξει οι συναλλαγές μέσω αυτού;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Paypal, με Visa της Eurobank έχω προσπαθήσει να κάνω αγορές στις 12:00 αρκετές φορές αλλά δε μπόρεσα, δεν είναι θέμα ταχύτητας δηλαδή. Αυτό που διάβασα όμως πριν 2 μέρες είναι πως κάνεις Money Request σε ένα φίλο σου που έχει λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα και σου κάνει κατάθεση. Τα χρήματα αυτά μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για αγορά από εξωτερικό πλέον. Το καπέλο της μεταφοράς είναι αν θυμάμαι καλά 3%+0,34 ευρό.

 

Κάνεις εσύ τη δουλειά σου αλλά κάνουν και αυτοί τη δικιά τους... εις διπλούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου