Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με την ενταση της λουπας του marshall dsl 401


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.Μηπως κατεχει κανενας να μου εξηγησει γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα στην ενταση κ ας εχω το volume του fx loop στο τερμα?Υπαρχει κανενα πεταλι που να μπορεσει να μου δωσει ισοροπια στην ενταση της λουπας κ στο clean του ενισχυτη η πρεπει να παρω ενα looper πεταλακι να το συνδεσω με το delay σε σειρα μαζι με τα υπολοιπα πεταλια κ να τελειωνει το πανηγυρι???Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω τι ακριβως κανει το λουπερ,αλλα αυτο που θα σου προτεινα ειναι να προενισχυσεις το σημα σου με καποιο τροπο και να τελειωνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε μου.μπορεις να μου εξηγησεις σε παρακαλω τι ακριβως κανει αυτο κ πως συνδεεται (λουπα η σε σειρα)???υπαρχει κατι αναλογο αλλης εταιριας?αρχαριος βλεπεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rouchlass, δεν νομίζω να εξηγείς και τόσο καλά ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου. Μάλλον γι'αυτό δεν απαντάει κανείς....  ::)

 

Αν κατάλαβα καλά, συνδέεις το delay σου στο fx loop και όποτε το ανοίγεις έχεις χαμηλότερη ένταση? Εαν ναι, τι delay έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουχλα εχεις ακουσει ποτε για τους περιφημους "προενισχυτες"?

Τετοιο ειναι κι αυτο το πραματακι αλλα ειναι μικρο(στο μεγεθος).

Αυτο θα δωσει καποιο χρωμα στον ηχο σου(ισως και καποιο φυσιμα)

και θα δυναμωσει κατα πολυ το σημα σου.κατα πολυ πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου