Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με την ενταση της λουπας του marshall dsl 401


rouchlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εεε...ματζικ μποκς,δεν το λες,απλα θα κανεις δουλιτσα σου.

Καρφωνεις εκει την κιθαρα παντα,οτι εφφε και να εχεις,μετα ντιλευ και μετα λουπ.

Αυτο που δεν εχω καταλαβει,ειναι,γιατι δεν καρφωνεις το ντιλευ κατευθειαν στο ινπουτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δες το manual του Boss...λογικά θα έχει διαφορετική ρύθμιση (με επιπλέον ένταση +3db ή και παραπάνω) αν θες να το τοποθετείς σε λουπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manual? Τι είναι αυτό?  :P

 

Δεν ξέρω τι έχεις κάνει και πώς τα έχεις συνδέσει αλλά έχε υπ'όψην σου ότι έχεις parallel FX loop. Αυτό σημαίνει ότι στο echo πρέπει το direct σήμα να μην υπάρχει και στην έξοδο να έχεις μόνο το επεξεργασμενο σήμα!  

Σίγουρα στα manual θα δεις πώς γίνεται αυτό!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα η συνδεση που εχω αυτη τη στιγμη ειναι η εξης: κιθαρα-wah-fuzz-delay-marshall.απλα επειδη ο marshall εχει 2 καναλια overdrive με πολυ καλο ηχο,οταν θελω να παιξω με τα καναλια αυτα κ το delay ο ηχος ψιλοσκοτωνεται.μου ειπαν λοιπον να συνδεσω γι'αυτη τη δουλεια το delay στo fx loop κ μου παρουσιαστηκε αυτο το θεμα.βεβαια αν παρω ενα boss sd-1 ισως αφησω κ το delay στη σειρα οπως κανω μεχρι τωρα.thanx παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα μια ματια στι manual ρε παιδια μη βαρατε,ομως υπαρχει διαφορα στην ενταση του ηχου οσο κ αν δυναμωσω το fx loop volume.Anyway,αυριο που θα παω σπιτι θα το τσεκαρω παλι.Σας ευχαριστω ολους που ασχοληθηκατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια κ τη συνδεση ειχα κανει σωστα (μεσω manual) κ τα volume στο τερμα (τοσο του delay οσο κ του fx loop) αλλα τελικα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.Κ ρωταω τωρα,μηπως υπαρχει καποιο πεταλακι που να το συνδεσω σε σειρα με τα υπολοιπα πεταλια κ το οποιο να κανει ακριβως τη δουλεια της λουπας?Η προταση του φιλου darshan απο πανω πως σας φαινεται,ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξε μια ματια στο Harmony Central, καποιοι αναφερουν κατι σχετικο με το loop του dsl 401!

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου