Προς το περιεχόμενο

Ποτε ενηλικιωθηκε η ηλεκτρικη κιθαρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιάς και πιάσαμε και τα ενδυματολογικά, Clapton με κουστουμιά Joker μόνο το λουλούδι στο πέτο με τα παραισθησιογόνα αέρια του λείπει!!! ;D             

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Είμαι σε κινητό και δεν βλέπω καλά.Λαχανί είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα. Δηλαδή για να παίξει κάποιος Τζαζ δε του φτάνουν τα παραπάνω όργανα?

 

καλά είναι δεδομένο ότι δεν κατάλαβες τίποτα, προφανώς διάβασες 2-3 φράσεις και έφτιαξες νόημα, κλασσικό ελληνικό πρόβλημα

 

Βέβαια όχι και τόσο κλασσικό νεοελληνικό πρόβλημα όσο αυτών που μόνο ειρωνεία ξέρουν να πουλάνε ως ανώτερα είδη αυτού του πλανήτη

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... απο τον "εφευρετη" του "Travis Picking" Merle Haggard

 

Merle Travis θέλεις να πεις

 

Πάντως από όταν "ενηλικιώθηκε", σύμφωνα με αρκετούς εδώ, η ηλεκτρική κιθάρα

έχασε τον αυθορμητισμό, τον ενθουσιασμό, τη φαντασία και άλλα πολλά

που συχνά χάνονται κατά την ενηλικίωση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να εννοεί σε τέτοιο επίπεδο που απαιτεί να έχει ενας μουσικός της τζαζ?https://www.youtube.com/watch?v=0f_Z4-25HI8

 

Αυτό το κάνει ακόμα πιο μπερδεμένο. Θεωρούσα ότι για όλα τα είδη πρέπει να έχεις επίπεδο. Δεν είναι όλοι οι τζαζ μουσικοί Joe Pass, αλλά υπάρχουν και ροκ μουσικοί (και ότι άλλο είδος) που είναι. Τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κάνει ακόμα πιο μπερδεμένο. Θεωρούσα ότι για όλα τα είδη πρέπει να έχεις επίπεδο. Δεν είναι όλοι οι τζαζ μουσικοί Joe Pass, αλλά υπάρχουν και ροκ μουσικοί (και ότι άλλο είδος) που είναι. Τέλος πάντων.

Μεγάλο προσόν είναι η αυτογνωσία φίλε μου σε βοηθάει και ξεμπερδεύεις πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά είναι δεδομένο ότι δεν κατάλαβες τίποτα, προφανώς διάβασες 2-3 φράσεις και έφτιαξες νόημα, κλασσικό ελληνικό πρόβλημα

 

Βέβαια όχι και τόσο κλασσικό νεοελληνικό πρόβλημα όσο αυτών που μόνο ειρωνεία ξέρουν να πουλάνε ως ανώτερα είδη αυτού του πλανήτη

 

Απορώ γιατί πολύς κόσμος δε μπορεί να κάνει μια απλή συζήτηση χωρίς να βλέπει δράκους. Πραγματικά με μπέρδεψε αυτό που έγραψες. Από εκεί και πέρα είναι δικαίωμά σου να γράφεις ό,τι θέλεις. Επίσης δικαιωμά μου να ρωτάω για να καταλάβω τι θέλει να πει ο άλλος. Όσο για τις νουθεσίες, αν και δε διαφωνώ, επιτρεψέ μου να μη με αγγίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου