Προς το περιεχόμενο

"Real Vintage Fenders or our Reissues? Oh dear... "


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είδα και εγώ. Αν έπιαναν και ένα κολλητήρι να αλλάξουν τους μαγνήτες ανάμεσα στις κιθάρες, θα είχαμε κάτι ουσιαστικό να συζητήσουμε και δεν θα είχαμε μείνει στα χαζοχαρούμενα γέλια και εκφράσεις... Τώρα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=206502.msg872343#msg872343

 

 

Αν έπιαναν και ένα κολλητήρι να αλλάξουν τους μαγνήτες ανάμεσα στις κιθάρες

 

Θα εριχναν ΑΜΕΣΑ κατα 10%-15% την αξια των vintage αν ειχαν original κολλησεις.Βινταζολαγνοι ειναι οι ανθρωπΕς οχι λαλακες.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωπ, τι διάολο, χάνω πολλά θέματα στο noiz τελευταία, παρακαλώ να κλειδωθεί το θέμα :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα εριχναν ΑΜΕΣΑ κατα 10%-15% την αξια των vintage αν ειχαν original κολλησεις.Βινταζολαγνοι ειναι οι ανθρωπΕς οχι λαλακες.... ;D

 

 

Μωρέ, κατάλαβα τί είναι αυτοί, το θέμα είναι περνάν εμάς για... λαλάκες. Θα μου πεις, καλά κάνουν, σε κιθαρίστες απευθύνονται, όντως τέτοιοι είμεθα...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι, όπως σχολιάσαμε και στο thread, πως η σύγκριση είναι με διαφορετικούς μαγνήτες (υποθέτοντας πως είναι σε όλες τις κιθάρες stock). Οπότε η όλη φάση είναι λίιιιιγο biased.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και εγώ. Αν έπιαναν και ένα κολλητήρι να αλλάξουν τους μαγνήτες ανάμεσα στις κιθάρες, θα είχαμε κάτι ουσιαστικό να συζητήσουμε και δεν θα είχαμε μείνει στα χαζοχαρούμενα γέλια και εκφράσεις... Τώρα όμως...

το χειροτερο ειναι οτι παν να μιμηθουν τον chapman κ τον αλλον!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι πάνε να μιμηθούν κανέναν.

Δεν το έχουν ανάγκη, ειδικά ο Daniel, για όσους τον γνωρίζουν από παλιότερα.

Όσον αφορά τα χαζοχαρούμενα κλπ., τι να πω... Πιθανόν να έχουν άλλου τύπου χιούμορ και είναι κάτι που δεν με απασχολεί καν.

Αυτό που προσωπικά μου μένει βλέποντάς τους, είναι το ότι μοιράζονται γνώση-εμπειρία-ψάξιμο χωρίς εξυπνακισμούς και ξερολισμούς.

Προσωπικά, μου φτάνει και μου περισσεύει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που προσωπικά μου μένει βλέποντάς τους, είναι το ότι μοιράζονται γνώση-εμπειρία-ψάξιμο χωρίς εξυπνακισμούς και ξερολισμούς.

Προσωπικά, μου φτάνει και μου περισσεύει.  ;)

 

Προφανώς διαφωνούμε στο πως εισπράτουμε τα πράγματα. Το γεγονός ότι παρουσιάζουν σαν δεδομένο μια, στερούμενη οποιασδήποτε τεκμηρίωσης, εμπειρία, ιδιαίτερα αν αναλογιστείς την σημασία της εταιρείας του Daniel (μιας και το αναφέρεις) εμένα με ενοχλεί. Αρκετά τουλάχιστον για να το σχολιάσω σε ένα guitar forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγώ πιστεύω ότι είναι πιο κοντά σ'αυτούς

 

 

Αν και η φάση των Dan / Mick είναι πιο πολύ στο πώς να συνδυάσεις τον εξοπλισμό σου. Πάντως, ο Chapman και ο Cap φαίνονται noobs σε σχέση μ'αμφότερους σε θέμα ήχου/σετ-απ , απλώς είναι απ τους πρώτους youtuber οπότε ο @Έκτορας έχει ένα point εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου