Προς το περιεχόμενο

Σχολή μουσικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και να μαζέψω μερικές γνώμες!

Θέλω να παρακολουθησω μια σχολή μουσικής για κιθάρα και να πάρω κάποιο δίπλωμα! Πρέπει να είναι σχολή ή και ένα απλό ωδείο αν προχωρήσω μπορεί να μου δώσει ένα χαρτί;

 

Και αν μπορείτε να μου προτείνετε μερικές σχολές-ωδεία Πειραιά ή Αθήνα και ένα αντικείμενικο πόσο για κάθε μια!! Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι ξερω ωδεια λεγονται ολα, και δινουν ολα ιδιας αξιας χαρτια, αν εννοεις σχολη δημοσια, θα πρεπει να δοσεις πανελληνιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όχι σε δημόσια, σε ιδιωτική εννοώ! Έχει κάνεις στο νου του κάποια καλή;

Δίπλωμα κιθάρας (κλασσικής) παίρνεις ΜΟΝΟ από ωδείο και ίσως από το πανεπιστήμιο Μακεδονίας.

 

Ωδεία υπάρχουν ΜΟΝΟ ιδιωτικά! ;D

 

Όλα τα πτυχία/διπλώματα που δίνουν τα ωδεία είναι επικυρωμένα από το υπουργείο και κατά τα άλλα γενικά ψιλο-άχρηστα γιατί ΔΕΝ αναγνωρίζονται ως τίποτα: Είναι αδιαβάθμιστα. Δεν είναι πτυχία ΤΕΙ, ούτε πτυχία ΑΕΙ, ούτε ΙΕΚ, ούτε κάτι τέτοιο... Είναι... τίποτα... που απλά σου επιτρέπουν να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που κάνουν όλοι οι προηγούμενοι πριν από σένα: να διδάξεις σε ένα ωδείο! (talk about fucked up loop... huh?).

 

Είμαι λιγάκι κυνικός, όμως, τα παραπάνω είναι αλήθεια, εξ'όσων γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου