Προς το περιεχόμενο

Ποιά ήταν η πρώτη σας κιθάρα;


Saitek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια Gerley, στυλ Les Paul απο ... "κουρδισμένο" κοντρα πλακέ.

 

Θυμάμαι ότι είχα πάει στον "Αρμάο" να την δοκιμάσω αν ακούγεται καλά. Τρομάρα μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μία ΕΚΟ σε στύλ Fender Stratocaster το 1975 η κόκκινη στην μέση. Είμαι εγώ με την αφάνα μου τότε.

 

Στο Κύτταρο Ηπείρου & Αχαρνών παλιές καλές εποχές....

 

kytaro.jpg

 

καλα δεν παιζεσαι μεγαλε!! :lol:

 

ο τυπος με τη Mustang θα πρεπει να ηταν τουλαχιστον υιος εφοπλιστη για να εχει Fender το 1975.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τυπος με τη Mustang θα πρεπει να ηταν τουλαχιστον υιος εφοπλιστη για να εχει Fender το 1975.... :wink:

 

Ο οποίος μου θυμίζει λίγο στη φάτσα τον Κώστα Μαγγίνα:

 

l017.gif

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τυπος με τη Mustang θα πρεπει να ηταν τουλαχιστον υιος εφοπλιστη για να εχει Fender το 1975.... :wink:

 

Το μάτι σου έπεσε στα όμορφα παρ' όλο που η φωτό είναι παλιά και τραβηγμένη απο μια φτηνή πόκετ μηχανή.

 

Είναι Ελληνο-Αμερικάνος παίζαμε μαζί για 4 χρόνια που έμενε στην Ελλάδα και η Αμερικάνα μαμά του είχε πετρελαιοπηγές!!! στην Αμέρικα.

 

Όταν έφυγε άφησε την κιθάρα σε μια ξαδερφούλα του 10 χρονών για να μάθει να παίζει παρ' όλο που τον είχα κάνει χρυσό για να την αγοράσω.

 

Ποιός ξέρει που να βρίσκεται τώρα και αυτός και η κακομοίρα η κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ΕΚΟ σε στύλ Fender Stratocaster το 1975 η κόκκινη στην μέση. Είμαι εγώ με την αφάνα μου τότε.

 

Στο Κύτταρο Ηπείρου & Αχαρνών παλιές καλές εποχές....

 

kytaro.jpg

 

 

sure 57 στην μποτα? χε χε ! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου ηταν ενα κλασσικο κιθαρονι το οποιο μου πηρε ο πατερας μου οταν πηγαινε 3η δημοτικου το '82 απο ενα μαγαζακι μικρο στη φιλολαου.

5.000 δραχμες τοτε...

 

την πρωτη μου ηλεκτρικη την διαλεξε ο τοτε δασκαλος μου απο τον στολλα.μια fender strat plus -synburst -USA . μοντελο του ΄97 και πληρωσα τοτε 475.000 δραχμες....

 

:roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sure 57 στην μποτα? χε χε ! :lol:

 

Πειράζει που με αυτά τα τύμπανα όπως ήταν έπαιζε και ο Τρανταλίδης? Με τους Socrates βεβαίως-βεβαίως.

 

Βλέπεις παίζαμε support και "den mporousame na piraksoume ta ixitika kardia mou" Αυτό μας έλλειπε τρομάρα μας τότε 8) :lol: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρώτη μου κιθάρα μια EKO αγορασμένη το 1981 3.000 δρχ. χρώμα κοκκινόμαυρο στυλ στρατοκαστερ, είχα αλάξει μαγνήτες και κλειδιά ibanez

και δυστυχώς την πούλησα το 1984 στο τρομπόνι και από ότι έμαθα την πήρε μια κοπέλα για να την κάνει δώρο στον φίλο της στην Κέρκυρα, έκτοτε χάθηκε κάθε ίχνος της!

 

αλλά έχω ακόμα από το 1983 την πρώτη μου ακουστική ibanez με μασιφ έλατο καπάκι και όλα τα άλλα κομάτια της κελεμπέκι και maple 8O ταστιερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου