Προς το περιεχόμενο

Ποιά ήταν η πρώτη σας κιθάρα;


Saitek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶ραγε ποιά ήταν ; :P Αν και δεν ανήκω (ακόμα..) στην κατηγορία των εγχόρδων, θα ξεφύγω λίγο :roll:

Εγώ λέω να αρχίσω με μια .. FENDER MEX STD STRAT :twisted: ,εσείς με ποιά αρχίσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από κλασσική μια παλιά χειροποίητη (ελληνική) πού είχε ο πατέρας μου :) Αυτή την κιθάρα πραγματικά τη λατρεύω. Έχει καμπύλη στο μπράτσο (μπροστά), έχει σχετικά "ξερό" ήχο, αλλά όχι "τσίγκινο". Δεν ξέρω, είναι προφανώς και ψυχολογικό το θέμα, αλλά με αυτήν την κιθάρα μπορώ να βγάλω έναν ήχο που δε μπορώ με την καταπληκτική δεύτερη κλασσική που πήραμε!

 

Από ηλεκτρική μια Washburn των 300-400¤ που αν και δεν ήταν πια και ΤΟΟΟΟΣΟ κακή μου τη σπάει άπειρα γιατί μια ζωή ήθελα καλύτερη. Ας μην είμαι άδικος, την αγαπάω, αλλά καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι, κι εγώ να παίζω με την relatively καινούρια PRS μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια Kimaxe κορέατικη, απομίμηση στρατοκάστερ, κόκκινη, την αγόρασα πριν απο έντεκα χρόνια, λόγω πινκ φλούντ κολλήματος, ακόμα αυτήν έχω, και την αγαπάω σαν τη ζωη μου και δεν θα την αλλαξω ποτε. μπορεί και όχι.

 

ψαχνω να βρω φωτο να σας την δειξω αλλα μάταια.

 

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ΕΚΟ σε στύλ Fender Stratocaster το 1975 η κόκκινη στην μέση. Είμαι εγώ με την αφάνα μου τότε.

 

Στο Κύτταρο Ηπείρου & Αχαρνών παλιές καλές εποχές....

 

kytaro.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ΕΚΟ σε στύλ Fender Stratocaster το 1975 η κόκκινη στην μέση. Είμαι εγώ με την αφάνα μου τότε.

 

Στο Κύτταρο Ηπείρου & Αχαρνών παλιές καλές εποχές....

 

kytaro.jpg

 

Τρομερό τα νιάτα μου θυμήθηκα με την αφάνα! Να 'σαι καλά βρε Λαμπίρη! :D :D

 

()(Sorry για το off topic αλλά με πήραν τα ζουμιά! :cry: :D )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου