Προς το περιεχόμενο

m-audio code ή novation impulse;


MrBrg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!

Θελω να αγορασω το πρωτο μου midi keyboard και εχω καταληξει αναμεσα σε αυτα τα 2 και θα ηθελα αποψεις. Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το Impulse αλλα μηπως το Code ειναι καλυτερο γιατι το Impulse ειναι πλεον και λιγο παλιο; εχει καποιος εμπειρια απο το code; εχω καταληξει να παρω ενα με 61 κλειδια μιας και παιζω και αρμονιο, αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο στην ιδια τιμη, να προσφερει πανω κατω τα ιδια (Pads,faders,knobs) η ισως να εχει καλυτερο software bundle.

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

ειχα το m-audio axiom αλλα πλεων εχω το Novation Impulse και δεν το μετανιωνω καθολου!!!

το M-audio το αντικατεστισα λογο των "αβολων" σε εμενα πλικτρων του. Σκλιρα πολυ για εμενα παντα! το Impulse, απλα δεν παιζεται στην αισθηση των πλικτρων του, πραγμα σημαντικο, αφου οοοολα τα υπολοιπα κουμπια τα εχουν ολα τα πλικτροφορα αυτης της κατιγοριας! οποτε,,, η δικη μου γνωμη με 3 λεξεις σαν ρεζουμε!!!!! ειναι,

Impulse:  Απλα κορυφαιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

ειχα το m-audio axiom αλλα πλεων εχω το Novation Impulse και δεν το μετανιωνω καθολου!!!

το M-audio το αντικατεστισα λογο των "αβολων" σε εμενα πλικτρων του. Σκλιρα πολυ για εμενα παντα! το Impulse, απλα δεν παιζεται στην αισθηση των πλικτρων του, πραγμα σημαντικο, αφου οοοολα τα υπολοιπα κουμπια τα εχουν ολα τα πλικτροφορα αυτης της κατιγοριας! οποτε,,, η δικη μου γνωμη με 3 λεξεις σαν ρεζουμε!!!!! ειναι,

Impulse:  Απλα κορυφαιο!!

 

Και απο reviews που εχω διαβεσει λενε τα καλυτερα για τα πληκτρα του Impulse. Το ιδιο ομως λενε και για το καινουριο m-audio code. Γιαυτο θα ηθελα μια γνωμη απο καποιον που το εχει δοκιμασει, και αν υπαρχουν τπτ αλλα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην κυριολεξια ομως, to Impulse τα σπαει!!!!!

εγω το κατι καλυτερο που ηθελα στα πλικτρα, το βρηκα σε αυτο!

Δυστυχως δεν εχω γνωμη για το καινουριο της M-audio, κατεθεσα τη γνωμη μου για αυτο που εχω και το ξερω!!!

υγ! σημαντικο: (το impulse) συνοδευεται καια πο εξτρα προγραμματακι, που βοηθαει στην καλυτερη "συνδεση" & elegxo των προγραμματων με το κευβοαρδ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην κυριολεξια ομως, to Impulse τα σπαει!!!!!

εγω το κατι καλυτερο που ηθελα στα πλικτρα, το βρηκα σε αυτο!

Δυστυχως δεν εχω γνωμη για το καινουριο της M-audio, κατεθεσα τη γνωμη μου για αυτο που εχω και το ξερω!!!

υγ! σημαντικο: (το impulse) συνοδευεται καια πο εξτρα προγραμματακι, που βοηθαει στην καλυτερη "συνδεση" & elegxo των προγραμματων με το κευβοαρδ!

 

Ξέρω ότι έχει το automap και βοηθάει. Επίσης κάτι άλλο που μου αρέσει ότι έχει arpegiator.

 

To m-audio code υπάρχουν mackie/hui controls, υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι ακριβός είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποιο απο τα 2 ειναι περισσοτερο θετικο!!!!! καλα το αρπ,,, απλα super!

οχι τιποτα αλλο, θα νομιζει κανεις οτι εχω πληρωθει απο τη Novation, ενω δεν εχω παρει ουτε 1 ευρω!!!!!!!!!!

αν ακουει κανεις απο την εταιρια και, κανενα γκατζετακι, το δεχομαι οκ!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου