Προς το περιεχόμενο

Peavey Κιθάρα και αν αξίξει η αναβάθισή της


terri557

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλή χρονιά 15 χρόνια ψιλοέπαιζα κιθάρα. Τον τελευταίο χρόνο το έπιασα πολύ θερμά το θέμα με ήχους πεταλιέρες και ενισχυτές. Η κιθάρα του θέματος είναι made in usa και όταν την πήγα για set up μου είπε ο τεχνικός ότι τα ξύλα είναι πολύ καλά. Θα με ενδιέφερε να την αναβαθμίσω με fender parts για blues καθόσον για πιο σκληρά παιξίματα έχω μια shecter omen 6 extreme.

 

Και μια γνώμη για τον ενισχυτή. Έχω ένα Peavy 40 watt transtube rage 158 (εαν δεν κάνω λάθος). Κοιτάω μήπως τον αλλάξω ή πάρω έξτρα κάτι σε λάμπα. (Αξίζει για μέσα στο σπίτι ή θα πάνε τζάμπα τα χρήματα?)

 

Ευχαριστώ ...

p.a.pentsidis :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η εν λογω κιθαρα ειναι η peavey wolfgang, τοτε ειναι απο τις καλυτερες hard rock/heavy metal κιθαρες για τα λεφτα της με φοβεο και πολυ ανθεκτικο μπρατσο (τουλαχιστον η δικια μου). Εγω στη θεση σου θα την κραταγα ως έχει ή το πολυ πολυ να της εβαζα ενα σετaki dimarzio tonezone/air norton αλλά και οι μαμά μαγνητες ειναι πολυ καλοι αν σου αρεσουν οι ceramic (αν δεν κανω λαθος). Ολα αυτα ΑΝ ειναι η wolfgang...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις βαλει φωτογραφια οποτε δεν δινεις αρκετες πληροφοριες.

Αν ειναι strat copy η μονη αναβαθμιση που χρειαζεται ειναι μαγνητες.

Δεν χρειαζεται κατι παραπανω.

Δεν υπαρχουν αλλωστε Fender parts συμβατα με αυτη την κιθαρα.

Βαλε ενα σετ μαγνητες TONERIDER και θα εισαι μια χαρα.

 

http://www.fuzzville.gr/30--stratocaster

 

μου είπε ο τεχνικός ότι τα ξύλα είναι πολύ καλά

 

οχι πως εχει καμμια σημασια αλλα η κιθαρα ειναι φτιαγμενη απο αρκετα κομματια παμφθηνου poplar βαμμενα με 3 κιλα πλαστικο χρωμα...σιγουρα λοιπον τα ..κΣυλα  ;D της ΔΕΝ ειναι πολυ καλα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια χαρά κιθάρες και αξίζουν αναβάθμιση γενικά. Τώρα συγκεκριμένα για τη δικιά σου εσύ ξέρεις καλύτερα,

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου