Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα για Ηχογραφηση!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!!

 

Λοιπον ας μπω στο ψητο, εχω ενα πιο "παλιο" pc, χωρις καμια καρτα ηχου (δουλευει μ'αυτη που χει πανω η μητρικη), επεξεργαστης στα 2.4, 1gb ram, καρτα γραφικων με 512 ram, και θελω να κανω το πρωτο μου βημα στις ηχογραφησεις με υπολογιστη, και γενικα στην επεξεργασια μεσω υπολογιστη.!!

 

Εξοπλισμος μου η κιθαρα, και ενα Pod X3 Live, το οποιο και σκοπευω να χρησιμοποιησω ως καρτα ηχου, το ειχαμε κανει στο σπιτι ενος φιλου και εκανε πολυ καλη δουλεια!!

 

Το θεμα ειναι, ποιο προγραμμα να χρησιμοποιησω για να αρχισω να μαθαινω και να "μπω" μεσα σ'αυτα??Αυτο που εχω τωρα ειναι το Sony Sound Forge 9 και το 10 pro!!

Ειναι καλο προγραμμα αυτο της Sony??Θελω να μπορω να μετατρεπω σε mono οποιαδηποτε mp3 εχω, και θελω να εχω τη δυνατοτητα να μπορω να τα μετατρεπω σε αρχεια wav, στα 16 bit, και 44.1kHz για αρχη!!

 

Τι προτεινετε λοιπον :)??

 

Φυσικα βεβαια ολα κατεβασμενα δεν χρειαζεται να το αναφερω αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα βεβαια ολα κατεβασμενα δεν χρειαζεται να το αναφερω αυτο :P

Αυτό τι μας το λες? Για να σου πούμε μπράβο?

Υπάρχουν και δωρεάν προγραμματάκια που μπορείς να κάνεις τη "δουλειά" σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Can't write in Greek for some fucking reason. Sorry for the Greeklish!

 

1. Psakse sto google gia:

a. Audacity

b. Reaper

kai ta dio ta katebazeis tsampa kai nomima kai proxoras apo kei

 

Oxi ta programmata tis sony den einai gia mousikes paragoges.

 

(And I CAN'T remember the link to translating greeklish to greek, sorry).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τι μας το λες? Για να σου πούμε μπράβο?

Υπάρχουν και δωρεάν προγραμματάκια που μπορείς να κάνεις τη "δουλειά" σου.

 

Οχι δε το λεω για να μου πεις μπραβο προφανως, αλλιως θα ελεγα "συγχαρειτε με" μετα απο αυτη την προταση!! :)

Και το ειπα αυτο, διοτι δεν μπορω να υποστηριζω "εγκληματα" του ειδους http://www.thomann.de/gr/steinberg_nuendo_4.htm ..αμα εσενα σου περισσευουν τα χρηματα δωστα και κει!!

 

Στο θεμα μας, δεν ειχα υπ'οψην μου οτι υπαρχουν προγραμματα δωρεαν που κυκοφορουν, χιλια ευχαριστω nikolas, και κατα το ημισι :P ginargiros για τις πληροφοριες!!Θα μπω τωρα μολις να το ψαξω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δε το λεω για να μου πεις μπραβο προφανως, αλλιως θα ελεγα "συγχαρειτε με" μετα απο αυτη την προταση!!

Και το ειπα αυτο, διοτι δεν μπορω να υποστηριζω "εγκληματα" του ειδους http://www.thomann.de/gr/steinberg_nuendo_4.htm ..αμα εσενα σου περισσευουν τα χρηματα δωστα και κει!!

 

Η λογική σου είναι λάθος αλλά δε νομίζω πως υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε.

 

Με τα free θα κάνεις μιά χαρά τη δουλειά σου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική σου είναι λάθος αλλά δε νομίζω πως υπάρχει λόγος να το συζητήσουμε.

 

E ενταξει φανταζομαι θα εχεις τους λογους σου για να το λες, οπως και γω θα χω τους δικους μου λογους ;) Ας το αφησουμε εδω καλυτερα!!Εκτος και αν θελεις να το αναλυσουμε, οποτε Π.Μ.!! :)

 

Με τα free θα κάνεις μιά χαρά τη δουλειά σου  ;)

 

Να σαι καλα και παλι, μαλλον το audacity βλεπω να κατεβαζω, διαβαζω καλα λογια, ουτως η αλλως απο αυτα δεν εχω ιδεα οποτε δεν νομιζω να μαι και απαιτητικος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καρτα ηχου :-X (σε κεινο το pc τα αλλα τα ξεχναω)

Εκτος και αν αυτη που εχει πανω η μητρικη θεωρειται καρτα ηχου ξεχωριστη, δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασες και εσύ στα άκρα...

Πάντος η Magix ανα καιρούς έχουν κάτι πολύ καλές προσφορές και τα προγράμματά τους είναι αξιόλογα και βρίσκονται ψηλά στο Value For Money.

Ρήξε μιά ματιά εδώ.

http://www.magix.com/uk/music-maker/

 

Πρόσφατα πήρα το Music Maker Premier 15 σε πολύ χαμηλή τιμή (μέλους).

 

Επίσης μπορείς να μιλήσεις με την Program.a http://www.amyprograma.gr/ που έχουν τα προγράμματα της Magix.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διοτι δεν μπορω να υποστηριζω "εγκληματα" του ειδους http://www.thomann.de/gr/steinberg_nuendo_4.htm ..αμα εσενα σου περισσευουν τα χρηματα δωστα και κει!!

ΚΑι η Porche Cayenne είναι για κάποιους "εγκληματα" του ειδους, αλλά δεν πάνε όλοι να τη κλέψουν ή εάν το κάνουν δεν βγαίνουν να το δηλώνουν στο forum

 

οπως και γω θα χω τους δικους μου λογους

ότι λόγους και να έχεις, φαίνεται ότι δεν έχεις διαβάσει τους κανονισμούς του forum που σε φιλοξενεί.

Καλές ηχογραφήσεις

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου