Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΤΑΣ ΗΧΟΥ HI END... HELP!!!


Achilleasdbm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αν θελετε την βοηθεια σας σχετικα με ενα θεμα  που με  απασχολει!!!

Θελω  να  αγορασω  μια καρτα ηχου hi end με ενδιαφερουν κυριως οι μετατροπεις και οι προενισχυσεις. Ειμαι αναμεσα σε RME UFX  - MOTU 1248  & ANTELOPE ZEN STUDIO φυσικα θα προτιμουσα  PRISM SOUND LYRA 2 η TITAN  αλλα ειναι πολυ ακριβα για μενα! ποιο  απο τα παραπανω μοντελα που ανεφερα πιστευετε οτι πλησιαζει  σε ηχο την prism? δουλευω με windows 7 64 bit που  με κλεινουν πιο πολυ σε rme  αλλα  δε  ξερω αν ειναι στο ιδιο επιπεδο converter  με prism  η motu & zen studio. Να τονισω  οτι χωρο και καλα ηχεια διαθετω...

 

Οποιαδηποτε  βοηθεια σας θα ειναι πολυτιμη για μενα!

thanks!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...φυσικα θα προτιμουσα PRISM SOUND LYRA 2 η TITAN  αλλα ειναι πολυ ακριβα για μενα!

Αφου μπορεις να αγορασεις την Antelope Zen Studio, ποιο το προβλημα με την Prism Sound Lyra 2? Η Lyra 2 κοστιζει περιπου 100€ λιγοτερο.

Πες μας αν θες και τα ηχεια που εχεις, και τι θελεις να συνδεσεις στην καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα focal solo 6

 

Θελω να δουλεψω με vst , 2 keyboards  , φωνη , και Ακουστικο οργανο. Οχι realtime εγγραφη. Ισως αργοτερα ηθελα παραπανω καναλια αλλα τοτε θα μπορουσα να κανω αναβαθμιση με εναν 8καναλο προενισχυτη μεσω adat

 

Η τιμη της lyra 2 αν δεν κανω λαθος ειναι 2399

Ενω η antelope zen studio  στα 1999, εχω διαβασει επισης οτι η ζεν βγαζει πολλα προβληματα στα windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως θα ηταν καλυτερη λυση η αγορα π.χ του νεου interface της tascam 20x20 που εχει αρκετες mic προενισχυσεις  και απο τι ακουσα απο σχολια καλες, και να συνδεσω μεσω adat εναν converter  mytek dsd192?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη της lyra 2 αν δεν κανω λαθος ειναι 2399

Ενω η antelope zen studio  στα 1999, εχω διαβασει επισης οτι η ζεν βγαζει πολλα προβληματα στα windows 7

Η Lyra 2 ειναι στα 2399€ και η Zen Studio στα 2499€. Αυτα στο Thomann.

Προσωπικα δεν θα εδινα τοσα λεφτα για καρτα για ενα τοσο μικρο home studio σαν το δικο σου/μου. Ειναι Τoo much, imho. Αλλα περι ορεξεως, μπλα μπλα... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RME Fireface 802

 

αυτη θα σου προτεινω αλλα και αυτη ειναι ακριβη η λυρα ειναι πολυ καλη καρτα αλλα αρκετα ακριβη...μπορεις να βρεις την rme fireface 800 ή 400 μεταχειρισμενη

εχουν πολυ καλους convertors ...και προενισχυσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου