Προς το περιεχόμενο

Comfortably Numb Solo!!!


nikos17m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,τις τελευταιες μερες εχω φαει γερο κολημα με το comfortably numb το ακουω και 10 φορες την μερα και χτες ειπα να κατσω να βγαλω το σολο του που πραγματικα οταν το ακουω ανατριχιαζω.

To ηχογραφησα 4 φορες και αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ειναι αυτο,το κομματι εχει παρα πολλα δικα μου στοιχεια πραγμα που δεν μπορω να αποφυγω οταν το παιζω γιατι ετσι μου βγαινει και δεν θελω να το παιζω νοτα προς νοτα γιατι δεν εχει ουσια.

Ελπιζω να σας αρεσει και να μου επισημανετε τα λαθη μου και τι πρεπει να βελτιωσω,επισης να πω πως παιζω 3,5 χρονια αυτοδιδακτος με μελετη που δεν ξεπερναει τα 20-50 λεπτα την μερα και δεν ξερω τιποτα απο νοτες κτλ.

Ακουω γνωμες.

Ευχαριστω

comfortably_numb_solo_by_nikos17m.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1)Γεια σας παιδια,τις τελευταιες μερες εχω φαει γερο κολημα με το comfortably numb το ακουω και 10 φορες την μερα και χτες ειπα να κατσω να βγαλω το σολο του που πραγματικα οταν το ακουω ανατριχιαζω.

2)επισης να πω πως παιζω 3,5 χρονια αυτοδιδακτος

3)με μελετη που δεν ξεπερναει τα 20-50 λεπτα την μερα και δεν ξερω τιποτα απο νοτες κτλ.

4)Ακουω γνωμες.

 

1)Αυτό σε τιμάει

2)Μπράβο για τη πρόοδό σου

3)Αυτό δεν σε τιμάει.

4)Μη σκέπτεσαι metal

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4)Μη σκέπτεσαι metal

 

Είχα γράψει δυό προτάσεις.

Τις είπες με δυο λόγια.

 

Το απόγευμα η μπύρα δικιά μου  ;)

 

Νίκο, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι άσχημο, έτσι;

Μια χαρά θα έλεγα.

Αλλά άλλο έλεγε ο ποιητής.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ ένα μεγάλο μπράβο!!!

Για αυτοδίδακτος είσαι ωραίος.(κ εγώ μια απο τα ίδια!)

Το κομμάτι δεν το έχω ακούσει...πάντος βαράς καλά για 3,5 χρονάκια!

Καλύτερα που έβαλες δικά σου θέματα μεσά γιατί το να το βγάλεις το κομμάτι ίδιο εμένα δεν μου αρέσει προσωπικά.Θα το παίξεις 5,10,15,1000 φορές θα το βγάλεις που θα πάει!

Αλλά να βγάλεις δικά σου θέματα είναι άλλη φάση!!! ;)

 

Κ πάλι καλά παιξίματα... ;D

 

Αυτά απο εμένα!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δεν με τιμαει ο χρονος που μελεταω αλλα λογου προβληματος στο χερι(παθαινω κραμπες συνεχως)δεν μπορω να παιζω παραπανω,ακομα και με ζεσταμα το χερι μου ποναει,σκοπευω να παω σε καποιον γιατρο να το δει.Οσο για το metal για μενα ειναι παρελθον ;) ;)

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν το έχω ακούσει...

Δεν ντρέπεσαι να εκστομίζεις τέτοιο πράγμα.

Δεν υπάρχει ένας μοντουλάτορας να τον περιποιηθεί καταλλήλως?. >:(

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι δεν το έχω ακούσει...

Μαμά............. γερνάω

Μαμά............. φοβάμαι

                     (Τσανακλίδου)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν μιλάμε για ένα από τα καλύτερα σόλο όλων των εποχών, για έναν από τους καλύτερους κιθαρίστες όλων των εποχών και για την καλύτερη μπάντα όλων των εποχών (φανερώθηκα...)!  ;) ;) ;)

 

δεδομένου του χρόνου που παίζεις, το βρήκα καλό. Άν το άκουγα σε κάποιο live θα μου μετέφερες το κλίμα... Βέβαια κάποιες λεπτομέρειες , που δίνουν και το όλο νόημα στο παίξιμο του Gilmour, δεν τις άκουσα. Δεν πειράζει όμως.... Γενικά, μια χαρά...

 

ΥΓ. Στο συγκεκριμένο τραγούδι, δεν αλλάζεις ούτε νότα...Ούτε για αστείο... Άν θες να βγάλεις τον εαυτό σου, παίζεις το σόλο και το τραβάς επιπλέον όσο γουστάρεις.... αλλά το original το παίζεις ως έχει... ;) ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου