Προς το περιεχόμενο

Comfortably Numb Solo!!!


nikos17m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσπαθησα να κρατησω το υφος του κομματιου ιδιο με λιγο αυτοσχεδιασμο, τα πατηματα μου μπορει να ειναι στις ιδιες νοτες αλλα δεν το παιζω νοτα νοτα,επισης ειναι το πρωτο κομματι Pink Floyd που ασχοληθηκα οποτε λογικο που δεν εχω αυτες τις λεπτομερειες στο παιξιμο μου.Παντως χαιρομαι που σας αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να κρατησω το υφος του κομματιου ιδιο με λιγο αυτοσχεδιασμο, τα πατηματα μου μπορει να ειναι στις ιδιες νοτες αλλα δεν το παιζω νοτα νοτα,επισης ειναι το πρωτο κομματι Pink Floyd που ασχοληθηκα οποτε λογικο που δεν εχω αυτες τις λεπτομερειες στο παιξιμο μου.Παντως χαιρομαι που σας αρεσε.

 

ναι βρε, μια χαρά! Σε πολύ καλό δρόμο! Πήγαινε σε έναν γιατρό για τα χέρια σου και ξεκίνα να μελετάς λίγο παραπάνω..  ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Στο συγκεκριμένο τραγούδι, δεν αλλάζεις ούτε νότα...Ούτε για αστείο... Άν θες να βγάλεις τον εαυτό σου, παίζεις το σόλο και το τραβάς επιπλέον όσο γουστάρεις.... αλλά το original το παίζεις ως έχει... ;) ;) ;)

 

σωστή προσέγγιση: πρώτα τιμάμε το - μεγαλειώδες - πρωτότυπο, μετά το προχωράμε όσο μπορούμε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Νίκο, κατά την άποψη μου, η πρώτη ύλη (συναίσθημα) είναι ήδη εκεί. Για "τρεισήμισι χρονών" κιθαρίστα δε σε έκανα με τίποτα πάντως. Βέβαια ομολογώ ότι ο ήχος της κιθάρας σου είναι ολίγον παραστρατημένος για γκιλμουριές (παρεπιπτόντως πιστεύω ότι η λέξη πρέπει να αντικαταστήσει μόνιμα τις "γκλαμουριές" αλλά αυτό είναι μια κουβέντα για άλλο θρεντ). Αλλά μικρό το κακό εδώ.

 

Όσον αφορά τις κράμπες και τα πιασήματα και σε συνδυασμό με την πληροφορία ότι είσαι αυτοδίδακτος, δεν μπορώ παρά να συμπεράνω ότι παίζεις "στραβά". Εκτός από γιατρό δηλαδή, μάλλον θέλεις και δάσκαλο να σου δείξει τουλάχιστον μερικά βασικά ώστε να μην αυτοτραυματίζεσαι και να αντέχεις περισσότερο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Jazzjoker ευχαριστω για τα καλα σου λογια,οσο για το προβλημα που εχω δεν ειναι απο λαθος δαχτυλοθεσια κτλ γιατι ακομα και οταν γραφω κατι σε χαρτι το χερι μου ποναει,γενικα εχω αδυναμα χερια και πρεπει να το κοιταξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος μπραβο και με καλο ηχο μελετα παραπανω και θα εισαι κομπλε απο ερμηνεια αψογος.

Τhanks Johnny οσο για τις ωρες μελετης αν ξεπεραασω το προβλημα με τα χερια μου θα μελεταω πολυ περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πολύ ωραίος ήχος και παίξιμο, μου άρεσε πολύ.

Θα με κράξετε αλλά προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα προς τι όλος ο χαμός με αυτό το σόλο. Ένα σόλο στην πεντατονική και στα αυτιά μου όχι και ιδιαίτερα εμπνευσμένο ή ευφάνταστο...Τέσπα, γνώμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου