Προς το περιεχόμενο

texas special ή 57/62


Greg000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους.Θέλω να αλλάξω μαγνήτες στην strat μου και είμαι μεταξύ αυτών των 2.θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας μεταξύ αυτών των pickups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μουσικη παιζεις?

Ποσο gain χρησιμοποιεις?

Τι ποσοστο του παιξιματος σου γινεται με ΚΑΘΑΡΟ ηχο?

Τι ενισχυτη εχεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους.Θέλω να αλλάξω μαγνήτες στην strat μου και είμαι μεταξύ αυτών των 2.θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας μεταξύ αυτών των pickups.

 

+5 για τους 62 Vs 57

;D ;D ;D

 

(αστειεύομαι, δεν έχω γνώμη για κανέναν)

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τους 57/62!!! κορυφαίοι μαγνήτες, γεμάτος ήχος, ωραία πρίμα! Γκάζι στην 1,5. Κλασικός ήχος στα 2,4. Τον 3 δεν τον χρησιμοποιώ πολύ!!! Για τους texas δεν έχω γνώμη, δεν τους έχω χρησιμοποιήσει. Τους άλλους όμως τους προτείνω ανεπιφύλακτα!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο σετ που αναφέρεις αποτελούν δύο άκρα. Οι μεν 57/62 είναι ίσως το πιο low output set της fender με καθαρά vintage προσανατολισμό και χωρίς hum cancelling στις ενδιάμεσες θέσεις. Οι texas special είναι high output με μάλλον μοντέρνο ήχο και hum cancelling.

 

Επειδή δεν διευκρινίζεις σε τι στυλ ήχου προσανατολίζεσαι, εγώ θα σου προτείνω να πας σε 57/62 αν σε ενδιαφέρει κάτι κοντά σε vintage strat ηχόχρωμα. Αν πάλι θες hot μαγνήτες με γκάζι και ένταση, θα σου πρότεινα να ξεχάσεις τους TS οι οποίοι είναι μάλλον αδιάφοροι (επίσης ουδεμία σχέση έχουν με texas) και να προσανατολιστείς σε άλλο hot σετ.

 

Έδιτ: με λίγα λόγια 57/62 vs Texas: 7-0

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω κυρίως blues - rock - funk.καθαρό ήχο και λίγο overdrive για πιο blues rock ήχο.Για ενισχυτή έχω έναν fender blues deluxe.

 

57/62

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57/62  ;)

Εδώ παίζω με τους 57/62 αρχικά και μετά με τους fat 50's.Πιστεύω είναι αντιπροσωπευτικό το ηχητικό δείγμα για τους 57/62.Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το συγκεκριμένο σετ θέλει ένταση. Εκεί βγάζει γούστα.

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57/62  ;)

Εδώ παίζω με τους 57/62 αρχικά και μετά με τους fat 50's.Πιστεύω είναι αντιπροσωπευτικό το ηχητικό δείγμα για τους 57/62.Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το συγκεκριμένο σετ θέλει ένταση. Εκεί βγάζει γούστα.

 

 

+1000

Μεγάλη κουβέντα αυτή για την ένταση.

Ακούς την πραγματικότητα των μαγνητών.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου