Προς το περιεχόμενο

Digitech trio plus και τέρμα οι μπασίστες και οι ντράμερ....


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

περα απο τη πλακα τα λουπερ ειναι και γαμω τα εργαλεια γιατι ΔΕΝ μπορεις παντα να εχεις ευκαιρο τον ντραμερ η τον μπασιστα οποτε γραφεις οτι θελεις οποτε θελεις και μετα το δειχνεις..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τη πλακα τα λουπερ ειναι και γ*** τα εργαλεια γιατι ΔΕΝ μπορεις παντα να εχεις ευκαιρο τον ντραμερ η τον μπασιστα οποτε γραφεις οτι θελεις οποτε θελεις και μετα το δειχνεις..... ;)

Εγώ χρησιμοποιώ το pc, αλλά και πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα που θα είχα σε looper, δεν θυμάμαι τι έπαιζα την επόμενη μέρα.

Οπότε ... τι να δείξω ...

 

Και μια ερώτηση.

Αυτό δουλεύει και με μπαταρία?

Και όταν η μπαταρία τελειώνει, χάνει στροφές? ;D ;D

Ή μήπως ο ντράμερ παίζει τα μισά και άψυχα, και ο μπασίστας χάνει τα bass lines? ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαζόμουν να αγοράσω το πρώτο Trio που είχε βγει, και θα το συνέδεα με το Jamman μου, αλλά τώρα μάλλον θα περιμένω...

Δεν έχω αυταπάτες ωστόσο. Μπορεί να γράψω... άλμπουμ ολόκληρο με αυτό και να το ανεβάσω στο bandcamp, αλλά δεν παραμυθιάζομαι ότι θα μπορέσει ποτέ ένα μηχάνημα να παίξει τις μπασιές  ή τα τύμπανα που θα έβαζε στο κομμάτι ένας μουσικός ο οποίος διαθέτει balls (σχήμα λόγου) και φαντασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο ήχος από το μπάσο και τα τύμπανα μου θυμίζουν άθλια midi tracks   ;D ;D ;D

 

Καμία χρησιμότητα δεν βρίσκω.

 

Αν καποιος κιθαρίστας θέλει να πάιξει με drummer ή μπασίστα και δεν έχει διαθέσιμους νομίζω ότι η παλιά καλή συνταγή είναι η καλλιτερη.

 

Να παίξει πάνω από δίσκους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τα αυγά. Και το GarageBand το κάνει στο iPad και πολυκάναλα. Και μπαίνεις και Ίντερνετ και παίζεις και κάνα παιχνιδάκι.

 

Και τα πουκάμισά τους σκοτώνουν άνθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Trio πουλάκια καθόσαντε και λιαζόσαντε- έτσι θα έπρεπε να το λένε το καβουρντιστήρι  ;)

 

Πανούλη μ΄αν ήταν τέρμα οι μπασίστες και οι ντράμερ από το χαζοκούτι...

 

Δεν μπιστάει που σε λέω  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Trio πουλάκια καθόσαντε και λιαζόσαντε- έτσι θα έπρεπε να το λένε το καβουρντιστήρι  ;)

 

Πανούλη μ΄αν ήταν τέρμα οι μπασίστες και οι ντράμερ από το χαζοκούτι...

 

Δεν μπιστάει που σε λέω  ;D

 

Πάντως είναι στα όρια του αστείου.....και το βλέπω και σε αυτό το ντέμο (από αυτούς τους 2).

Αμαν αμαν γΛηγορα γΛηγορα να το ετοιμάσουμε το κτι (κουτι) ........να σολάρουμε..... ;D ;D ;D ;D

Και δεν το κάνουν γιατί αυτό θέλουν να παρουσιάσουν...αλλά γιατί τέτοιοι είναι. :P

 

Στα ρυθμικά τους, τους γούσταρα πιο πολύ.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω:

 

TRIO

+ more genres

+ saves (12 in pedal - additional in memory card)

+ sequence programming for 5 parts (no need for manual changes while performing - λαιμαι τωρα)

+ ...

+ looper with no synchronisation issues with Trio

 

Πολύτιμες προσθήκες σε μια ηδη εξαιρετική βάση

 

Θα σαρώσει στην κατηγορία (for all the lonely people)

 

Ο μόνος τρόπος να επιζησουν οι υφιστάμενοι loopers ειναι με το να γίνουν πολυ φθηνότεροι απο αυτο - Καλό και αυτο

 

Δεν με παίζουν και εμένα οι φίλοι μου ;D ;D ;D

Μπερδεύτηκα πάλι...

Να βάλω αγγελία το παλιό trio, το jamman xt solo και το footswitch fs3x για να παραγγείλω το νέο trio plus ???

Δουλευω αρχικά με το trio,αντιγράφω το αποτέλεσμα σε μια μνήμη του looper (για να μην έχω θέματα συγχρονισμού), συνεχίζω με τις κιθάρες και τα χειρίζομαι με τον ποδοδιακοπτη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου