Προς το περιεχόμενο

Les Paul έως 700€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι αυτή που έβαλες είναι πανέμορφη, πολύ καλό όργανο και σε πάρα πολύ καλή τιμή. Και ο πωλητής φαίνεται αξιόπιστος. Αλλά από την άλλη από τα λίγα που ξέρω, μιας και δεν είμαι μάστορας, από τις φωτό που είδα ίσως χρειαστεί ταστοδουλειά ή ακόμη και αλλαγή τάστων. Με αυτή την εργασία σε μια λογική τιμή των 120 ευρώ πιστεύω ότι ο ΟΡ αξίζει να κάνει μια μικρή υπέρβαση.

 

Αλλαγή τάστων; Μήπως υπερβάλλεις λίγο;

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλαγή τάστων; Μήπως υπερβάλλεις λίγο;

 

Πιθανόν μιας και όπως είπα

 

από τα λίγα που ξέρω, μιας και δεν είμαι μάστορας

.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τις φωτό που είδα ίσως χρειαστεί ταστοδουλειά ή ακόμη και αλλαγή τάστων

Fret leveling θα χρειαστεί σίγουρα... Εγώ τουλάχιστον δεν θα την έπαιρνα έτσι. Υπάρχουν τόσα διαμάντια σε mint condition εκεί έξω. Από το ebay όμως ισχύουν όσα προαναφέρθηκαν, τελωνείο, μεταφορικά, οπότε... αξίζει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια στις Kramer Assault, αξίζουν!

 

http://www.kramerguitars.com/Products/Assault.aspx

 

edit: υπάρχουν και Ελλαδα!

 

http://www.kagmakisguitars.eu/index.php?cPath=6_9_86&sort=101a&filter_id=30

 

με λιγη τυχη μπορεις να την βρεις και μεταχειρισμενη!  ;)

 

'Ασχημες όμως ρε παιδί μου.

 

Φίλε μου πάρε την epiphone. Δεν είχα ποτέ αλλά επειδή έχω δοκιμάσει αρκετές δεν είδα και τίποτα φοβερές διαφορές από την gibson που έχω. Ίσως οι stock μαγνήτες αλλά με tribute μοντέλο είσαι οκ. Μια χαρά κιθάρες είναι. Εδώ άλλοι πάνε και αγοράζουν κινέζικες και του βγαίνουν καλές, με την epi θα πέσεις έξω; Πήγαινε δοκίμασε, πλέρωσε, φύγε.

 

Καλύ τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας με βοηθήσατε πολύ όλοι!! Θα παω να δοκιμάσω αυτές τις μέρες και όποια με τραβήξει πιο πολύ,ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε panosvoutsas σου προτείνω ανεπιφύλακτα την συγκεκριμένη epi..τα ξύλα είναι πολύ καλα και είναι πολύ συμπαγής κιθάρα. Σε βάρος είναι αρκετα βαρια (πράγμα που μπορεί να μην σου αρεσει αλλα δείχνει ποιότητα) και απο specs εχει καλύτερα ακόμα και απο Gibson 1500 ευρω. Στην χειρότερη περίπτωση μπορεί να χρειαστεί ενα καλο setup..

Τώρα αν σε ενδιαφέρει να γράφει Gibson στο headstock...

 

Οι mk που ανέφερες έχουν κάποια μοντέλα που είναι καταπληκτικά για την τιμή τους αλλα καλό είναι να παίξεις πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βάρος είναι αρκετα βαρια (πράγμα που μπορεί να μην σου αρεσει αλλα δείχνει ποιότητα)

Θα διαφωνησω στο συγκεκριμενο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανοτατα να έχετε δίκιο απλα προσωπικά οταν πιάνω μια κιθαρα και είναι πούπουλο την νιώθω κάπως..Αυτο δεν σημαίνει οτι επιλέγω να παίζω με κιθαρες που ζυγίζουν 20 κιλα αλλα γενικα μια κιθαρα που είναι "στιβαρή" και το έχει το "βάρος" της μου δίνει παντα καλύτερη αισθηση..

 

Πάντως πέρα απο αυτο είναι μια πολυ ποιοτική κιθάρα που αξίζει τα λεφτα της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου