Προς το περιεχόμενο

ddrum 4 se ή roland td-20kv


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kalispera paidia,

Eimai kainourios edo sto site kai distixos to vlepo kai ligo psiloegkataleleimeno (idiaitera ston tympaniko tomea).Krima.telos panton

auto pou tha ithela na rotiso einai kserete poia apo tis ddrum 4 se i roland td20 einai kalyteri.Skeftomai na agoraso tin ddrum 4 se.tha ithela na akouso kai tis apopseis sas.

Euxaristo

:D :D Dimitris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο σημαινει οτι δεν εχεις πρόβλημα να τα σκάσεις για το TD20? μιλαμε για μεγάλη διαφορά. Τα εχεις δοκιμάσει?Δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα για το ποιο ειναι καλυτερο. Εξαρταται τι ζητας

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο σημαινει οτι δεν εχεις πρόβλημα να τα σκάσεις για το TD20? μιλαμε για μεγάλη διαφορά. Τα εχεις δοκιμάσει?Δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα για το ποιο ειναι καλυτερο. Εξαρταται τι ζητας

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα,δεν εχω τοσα λεφτα για την roland.Αλλα απο το μεχρι στιγμης ψαξιμο που εχω κανει παρατηρω οτι η ddrum αξιζει περισσοτερο.

Εμενα με ενδιαφερει η ηλεκτρονικη που θα παρω να εχει response σαν ακουστικης και να εχει πολυ καλες δυναμικες.Η ddrum βλεπω πως εχει λαβει πολυ καλες κριτικεσ σε αυτους τους τομεισ σε συγκριση με την roland.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Προσωπικά έχω την ddrum 4 se και δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μπορεί να έχει πιο φυσικούς ήχους, αλλά υστερεί πάρα πολύ στο μενού της. Είναι πολύ δύσχρηστο και καθόλου gui.

Τέλος απλά να πω ότι το module είναι το δεύτερο 50%. Το πρώτο 50% είναι τα drum heads & triggers. Αν δεν έχεις τα καλύτερα που υπάρχουν τότε όσο καλούς ήχους και αν έχεις δεν πρόκειτα ποτέ να τους ακούσεις σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

επειδη εχω παιξει με διαφορες ηλεκτρονικες θα σου πω το εξης,δεν ειναι μονο το θεμα του ηχου που βγαζει η ηλεκτρονικη.τι εννοω δηλαδη.οταν αλλαζεις τα ηχεια αλλαζει και ο ηχος τρελλα λογω των συχνωτητων που υποστηριζονται απο τον ενισχυτη.με 3 διαφορετικα συστηματα ηχου θα ειναι σαν να εχεις 3

drums διαφορετικες στο ιδιο οργανο.γιαυτο και καλο ειναι να δοκιμαζεις με καλα ακουστικα την ηλ.ντραμς για να καταλαβεις και παλι στο περιπου τι παιζει.

απο ηχους τωρα η ddrums ειναι ενα πολυ καλο μοντελο(οπως και yamaha,hart dynamics,etc)αλλα το θεμα ειναι:

1)θα δυσκολευτεις να βρεις υποστηριξη(αλλαγες σε δερματα,επεκταση σε εξτρα οργανα,αλλαγη αργοτερα σε καποιο pad,ktl)

2)δεν ρυθμιζονται πολυ ευκολα ενω το μενου της ρολαντ σε 3 μηνες το πολυ θα το παιζεις στα δαχτυλα.

3)δεν εχουνε μεταπωληση,αν και για ρολαντ θα φας τα μαλλια σου θα το δωσεις καποτε

4)εχω δει οτι υστερουνε σε πιατινια(ηχους ενω τα τυμπανα τους ειναι πολυ καλα)

5)δεν εχουνε service ενω roland υπαρχει και εξουσιοδοτημενο στην αθηνα-οχι οτι καλυτερο αλλα υπαρχει τουλαχιστον

6)αντοχη σε ρολαντ- μετα απο 2 χρονια συνεχους κοπανηματος εχω αλλαξει μονο 1 δερμα στο ταμπουρο =p

αυτα οσο ξερω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω παιξει με διαφορες ηλεκτρονικες θα σου πω το εξης,δεν ειναι μονο το θεμα του ηχου που βγαζει η ηλεκτρονικη.τι εννοω δηλαδη.οταν αλλαζεις τα ηχεια αλλαζει και ο ηχος τρελλα λογω των συχνωτητων που υποστηριζονται απο τον ενισχυτη.με 3 διαφορετικα συστηματα ηχου θα ειναι σαν να εχεις 3

drums διαφορετικες στο ιδιο οργανο.γιαυτο και καλο ειναι να δοκιμαζεις με καλα ακουστικα την ηλ.ντραμς για να καταλαβεις και παλι στο περιπου τι παιζει.

απο ηχους τωρα η ddrums ειναι ενα πολυ καλο μοντελο(οπως και yamaha,hart dynamics,etc)αλλα το θεμα ειναι:

1)θα δυσκολευτεις να βρεις υποστηριξη(αλλαγες σε δερματα,επεκταση σε εξτρα οργανα,αλλαγη αργοτερα σε καποιο pad,ktl)

2)δεν ρυθμιζονται πολυ ευκολα ενω το μενου της ρολαντ σε 3 μηνες το πολυ θα το παιζεις στα δαχτυλα.

3)δεν εχουνε μεταπωληση,αν και για ρολαντ θα φας τα μαλλια σου θα το δωσεις καποτε

4)εχω δει οτι υστερουνε σε πιατινια(ηχους ενω τα τυμπανα τους ειναι πολυ καλα)

5)δεν εχουνε service ενω roland υπαρχει και εξουσιοδοτημενο στην αθηνα-οχι οτι καλυτερο αλλα υπαρχει τουλαχιστον

6)αντοχη σε ρολαντ- μετα απο 2 χρονια συνεχους κοπανηματος εχω αλλαξει μονο 1 δερμα στο ταμπουρο =p

αυτα οσο ξερω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου