Προς το περιεχόμενο

Fender classic player 50's (plus photos)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η αντίστοιχη στο surf green μου αρέσει πάρα πολύ!

Δεν υπαρχει σε αυτό το χρώμα...

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0141102344

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαιρετική! Μεγειές, μεγειές, μεγειές!!! :D :D :D

 

¶ντε να ακούσουμε και λίγο ήχο!! :wink:

 

Όσο για το από που έκοψε η Φέντερ, νομίζω από πουθενά, η American Standard ως γνωστόν καταργείται, και όλα αυτά τα καλά όργανα για τους κοινούς θνητούς (δηλ. αυτούς που παίζουν και δεν διαφημίζουν ότι έχουν την τάδε CS ή Sig.) θα φτιάχνονται στο Μέχικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλαρα (αν και εγω θα την επαιρνα σε desert sand ) & τα νεα για το μπρατσο πολυ καλα (αν και εμενα μου αρεσει η 60s η οποια φημολογειται οτι εχει λεπτο μπρατσο)

 

Τα ταστα ειναι πραγματι σοβαρων διαστασεων?

 

Αυτο που με χαροποιει ειναι οτι φαινεται να εχει το ρυθμιστηρι του Truss rod στη σωστη θεση (οχι στη μερια των κλειδιων αλλα στη μερια του neck pocket) ισχυει κατι τετοιο??

 

Τι wiring εχει?(εχει καμμια περιεργη μαγκια?)

 

Καλο και το χαμηλο βαρος (δυστυχως οι ονειρικων specs Baja Tele ειναι ολες θεοβαρες... :cry: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πανέμορφη είναι. Με γειά και καλόπαιχτη. :wink:

Α...και Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

 

Superfunk: Γιατί προτιμάς τη ρύθμιση του trussrod στη βάση του neck? Δεν είναι -μακράν- πιο βολικό κοντά στα κλειδιά? Υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πλεονέκτημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφη είναι. Με γειά και καλόπαιχτη. :wink:

Α...και Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

 

Superfunk: Γιατί προτιμάς τη ρύθμιση του trussrod στη βάση του neck? Δεν είναι -μακράν- πιο βολικό κοντά στα κλειδιά? Υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πλεονέκτημα?

είναι πολύ πιο όμορφο μαλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ταστα ειναι medium jumbo......σοβαρων διαστασεων και οχι τα αναιμικα των vintage reissues ενω και το truss rod ρυθμιζεται απο την πλευρα του σωματος και οχι απο το headstock

 

Οσον αφορα το wiring δεν εχει κατι το ιδιαιτερο πλην του γεγονοτος οτι οι θεσεις 2 κ 4 ειναι hum canceling σε αντιθεση με οτι συμβαινει αν θυμαμαι καλα στις vintage reissues και του οτι η θεση 4 δεν ειναι οπως ειθισται neck+middle αλλα neck+bridge.

 

Προσπαθω ακομα να βρω καποιο ελαττωμα για να γραψω κατι καθως δεν μου αρεσουν τα εκθειαστικα reviews αλλα πραγματικα δεν βρισκω.......αν κατι θα ελεγα εχει να κανει περισσοτερο με τη fender παρα με την κιθαρα καθ'εαυτη.......λιγο μεγαλυτερη επιλογη χρωματων θα ηταν ευπροσδεκτη......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το wiring δεν εχει κατι το ιδιαιτερο πλην του γεγονοτος οτι οι θεσεις 2 κ 4 ειναι hum canceling σε αντιθεση με οτι συμβαινει αν θυμαμαι καλα στις vintage reissues.

 

Περίεργο...Ο μεσαίος μαγνήτης των 57/62 δεν είναι RWRP, επομένς όλες οι θέσεις έχουν θόρυβο.

Μάλλον οι μαγνήτες της δικής σου είναι διαφορετικοί.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλαρα (αν και εγω θα την επαιρνα σε desert sand )

 

H 50s βγαίνει μόνο σε 2-Tone Sunburst και σε Shoreline Gold Maple ;)

 

Στη Φέντερ δουλεύεις βρε παιδάκι μου??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου