Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής γύρω στα 300ευρώ


jimvla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας θα ήθελα όποιος μπορεί να μου προτείνει κάποιον ευέλικτο ενισχυτή σε θέματα ήχου ώστε να μπορώ να παίζω απο classic rock ως metal...Έχω βρεί τον παρακάτω αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάω

 

http://www.thomann.de/gr/orange_crush_35_rt.htm

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Music Is Everywhere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε.

 

Δεν τον ξέρω τον ενισχυτή, γενικά αν ψάξεις λίγο στο forum θα βρεις πολλές συζητήσεις επί του θέματος ενισχυτή, αλλά αν είναι να αγοράσεις αυτόν από αυτό το κατάστημα έχε υπ' όψιν σου οτι τα μεταφορικά από 300€ και πάνω είναι δωρεάν, οπότε σε συμφέρει να αγοράσεις και κάτι άλλο που κάνει 20€ (πχ. κανα καλώδιο, σετάκια χορδές κτλ) ώστε να ξεπεράσεις τα 300 και να σου έρθουν δωρεάν.

Αλλιώς απλά θα δώσεις +20€ σε μεταφορικά και θα σου βγει ίδιο κόστος χωρίς τα εξτρα.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου φαίνονται πολλά τα λεφτά αυτά για μικρό solid state combo.

Στη θέση σου θα προτιμούσα κάτι τέτοιο.

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_jca22h_guitar_head_b_stock.htm

μαζί με μια φθηνή καμπίνα πχ.

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g112_b_stock_2.htm

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου φαίνονται πολλά τα λεφτά αυτά για μικρό solid state combo.

Στη θέση σου θα προτιμούσα κάτι τέτοιο.

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_jca22h_guitar_head_b_stock.htm

μαζί με μια φθηνή καμπίνα πχ.

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g112_b_stock_2.htm

 

Με προβληματιζει το ονομα ως Jet City...ποια ειναι η γνωμη σου?

Music Is Everywhere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν θα με προβλημάτιζε καθόλου, τα έχω ξεπεράσει τα ονόματα. Είναι κινέζικοι λαμπάτοι ενισχυτές σχεδιασμένοι από τον Soldano που έχει γράψει ιστορία με τους δικούς του πανάκριβους γκαζάτους ενισχυτές Soldano SLO 100 κτλ.

 

Για το περιορισμένο budget που διαθέτεις είναι πιστεύω πολύ πιο τίμια λύση και δεν θα ψάξεις αυριο μεθαυριο να τον πουλήσεις.

Δεν τον έχω ακούσει ποτέ από κοντά και αυτό είναι το αρνητικό καθώς δεν νομίζω να τους φέρνει κάποιο κατάστημα για να τον δοκιμάσεις αλλά από όσα έχω διαβάσει για αυτόν και ότι έχω δει από demo στο youtube φαίνεται πολύ καλός με ωραίο και μπόλικο γκάζι που θα σε βγάλει και για metal. Ψάξτον στο νετ και αν τον βρεις κάπου να τον δοκιμάσεις ακόμα καλύτερα.

 

Πάντως εγώ ξαναλέω ότι 290 ευρώ για solid state ενισχυτή 35watt με 10" μεγάφωνο δεν έδινα. 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα δεν θα με προβλημάτιζε καθόλου, τα έχω ξεπεράσει τα ονόματα. Είναι κινέζικοι λαμπάτοι ενισχυτές σχεδιασμένοι από τον Soldano που έχει γράψει ιστορία με τους δικούς του πανάκριβους γκαζάτους ενισχυτές Soldano SLO 100 κτλ.

 

Για το περιορισμένο budget που διαθέτεις είναι πιστεύω πολύ πιο τίμια λύση και δεν θα ψάξεις αυριο μεθαυριο να τον πουλήσεις.

Δεν τον έχω ακούσει ποτέ από κοντά και αυτό είναι το αρνητικό καθώς δεν νομίζω να τους φέρνει κάποιο κατάστημα για να τον δοκιμάσεις αλλά από όσα έχω διαβάσει για αυτόν και ότι έχω δει από demo στο youtube φαίνεται πολύ καλός με ωραίο και μπόλικο γκάζι που θα σε βγάλει και για metal. Ψάξτον στο νετ και αν τον βρεις κάπου να τον δοκιμάσεις ακόμα καλύτερα.

 

Πάντως εγώ ξαναλέω ότι 290 ευρώ για solid state ενισχυτή 35watt με 10" μεγάφωνο δεν έδινα. 

 

Συμφωνώ μέχρι κεραίας. Αλλιώς πήγαινε σε κάποιον Orange Micro Terror. Καθόλου one trick pony κι ας έχει λίγα κουμπιά.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μέχρι κεραίας. Αλλιώς πήγαινε σε κάποιον Orange Micro Terror. Καθόλου one trick pony κι ας έχει λίγα κουμπιά.

 

Τα watt του micro terror ή του dark terror ειναι αρκετα και για καποιο μικρο λαιβ?

Music Is Everywhere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ανάλογα. Στα clean θα αρπάζει επειδή θα τσιτώνουν οι λάμπες, αλλά στα distorted θα σε βγάζει πολύ άνετα. Είναι καλοί ενισχυτές και σχετικά σίγουρη λύση.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα watt του micro terror ή του dark terror ειναι αρκετα και για καποιο μικρο λαιβ?

Αν θέλεις να μιλήσουμε σοβαρά, με τον ενισχυτή που θα παίζεις σπίτι για μελέτη μην περιμένεις απαιτήσεις live και άλλα τέτοια όμορφα...εκτός κι αν παίζεις jazz(και χωρίς εφφε,ούτε καν βάθος)  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου