Προς το περιεχόμενο

Σεττάρισμα και service κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αγαπητοί

 

Έχω δύο κιθάρες. Μια παλιά krammer που θέλει service (σπασμένο lock) και μια Fender Stratocaster Lonestar USA που θέλει σετάρισμα.  Λόγω διαφόρων προσωπικών λόγων είχα αφήσει το παίξιμο 2 χρόνια τώρα.

 

Την fender την είχα πάει τελευταία φορά πριν 3 χρόνια σ' εναν τύπο για σετάρισμα και τα έκανε μαντάρα. Δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Τώρα πλέον, σκέφτομαι να ξαναασχοληθώ με το άθλημα. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιον αξιόπιστο άνθρωπο να πάω τις κιθάρες, την μεν 1η για service την δεύτερη για σετάρισμα. Υπάρχει κάποια εμπειρία ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την fender την είχα πάει τελευταία φορά πριν 3 χρόνια σ' εναν τύπο για σετάρισμα και τα έκανε μαντάρα. Δεν μου άρεσε καθόλου.

 

 

 

 

Nα αναφερω εδω οτι το σεταρισμα ειναι μια καθαρα προσωπικη υποθεση, αναλογα με τις παικτικες προτιμησεις του καθενος, και δεν υπαρχει σωστο και λαθος σεταρισμα εκτος και εαν εξ αρχης υπεδειχθησαν συγκεκριμενα specs τα οποια αγνοηθηκαν. Κατα συνεπεια δεν ειναι σωστο να λεμε "τα εκανε μανταρα".

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου