Προς το περιεχόμενο

Guests σε live.Ναι η Οχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμη το θεμα του ΟΡ,

μπορουμε να το προχωρήσουμε και λιγο παρακατω (αν και εφοσον ο ΟΡ θελει να συνεχισει εδω)

 

Πχ,

1. Τι θεωρουμε catchy σε ενα live?

2. Πώς μπορουμε να κρατήσουμε αμειωτο το ενδιαφερον του ακροατη;

3. Μονο με special guests musicians? Απλά με ενα ακουστικο set στη μεση, τραγουδι φωνη/ ακουστική σε ακομα και γνωστα ροκ κομματια (unplugged)?

4. Drum solo? (εδω οι ντραμμερ μπορουν να χαρουν ;) )

 

Αν και νομιζω οτι εχει λαβει τις απαντησεις ο leon7pap, ισως να προσανατολιστουν και σε αλλα γνωριμα μονοπατια για ενα καλό live show

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιας και τώρα είδα (και διάβασα) το θέμα του OP να πω κι εγώ με τη σειρά μου πως δεν μου αρέσει αυτό με τους τόσους guests. Κι εμείς παίζουμε live, έχει φέρει ο τραγουδιστής μας guests (μάλιστα είχε ανεβάσει 2 μία φορά), ωραία ήταν, αλλά ως εκεί. Σε κάθε live ν'ανεβαίνει ένας guest όχι δεν μου αρέσει, θα με κουράσει ως ακροατή κι ως μέλος μπάντας θα εκνευριστώ.

 

Φυσικά, όποιος έχει πρόβλημα καλό θα είναι να τοποθετηθεί άμεσα και να εκφράσει το παράπονό του. Γενικά όμως, δεν το θεωρώ καλή ιδέα γιατί όπως ειπώθηκε παραπάνω, δείχνει μία προχειρο-κατάσταση, ασχέτως αν τα κομμάτια παικτούν - ακουστούν άριστα.

 

Φιλικά,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου