Προς το περιεχόμενο

Guests σε live.Ναι η Οχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξηγησα οτι εστω και ενας να μη θελει κατι τοτε δεν θα γινει...αλλα ΞΕΝΕΡΩΣΑ...

Εφόσον υπάρχει συμφωνία κυρίων πρέπει να τηρηθεί. Μηπως ο guest θα έπαιρνε τη θέση εκείνου που αντέδρασε? Μήπως κάποιος προηγούμενος guest δεν ανταποκρίθηκε στα στάνταρ της μπάντας και οι υπόλοιποι ξενέρωσαν?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ολοι οι guests επαιξαν μια χαρα...σε κομματι που λεω εγω θα επαιζε κιθαρα ο  guest αρα ναι θα επαιρνε τη θεση του αλλου παιδιου.Εγω δεν θα διχα κανενα προβλημα να συμβει το αντιθετο.Η συμφωνοα θα τηρηθει γι αυτο το live και θα ξανασυζητηθει μετα απο αυτο με επιχειρηματα.

Η έννοια του guest κάπου έχει παρεξηγηθεί, οκ αντιλαμβάνομαι το να ανέβει ο Παπακωνσταντίνου σε ένα λίβε του Γίλαν, άντε και ο Κότσιρας στο λίβε του Ρέμου, αλλά ως εκεί. Αν είναι να φέρω το κάθε φίλοους πικραμένο να παίξει και ως τι δλδ, μήπως εγώ είμαι κάποιος? ή είναι αυτός? Αν είναι να βγει μαζί μου ο Ρέμος, έχει καλώς, το ξέρουν και κάποιοι, αν με καταλαβαίνεις δλδ  Cool
Ξεκινησα να συμετεχω σε ολο αυτο για να εχει πλακα και να περναμε καλα χωρις αγχη και δευτερες σκεψεις για οτιδηποτε.Ειμαστε απλα μια παρεα που δε μας ξερει η μανα μας και παιζουμε διασκευες localy...δεν προωθουμε καποιο δισκο μας.Δεν ειμαστε οι Rolling Stones...ολοι οσοι εχω καλεσει ερχονται γιατι ειναι πρωτα απ ολα καλοι φιλοι και θα ηθελα να παιξω μαζι τους live...ολα ειναι στο πλαισιο του "υποτιθεται οτι εδω περναμε καλα...ειμαστε χαλαροι" και οχι στο ποιος ειμαι εγω ποιος εισαι εσυ...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήπια ότι εγώ είμαι κάποιος ? για το καλεσμένο ρώτησες και ούτε ξέρω ποιός είσαι εσύ, μπορεί και να είσαι ο Γκίλαν πχ , τι σημασία έχει, αν είσαι δλδ. Θα φώναζες το Χλιμίτζουρα να παίξει μαζί σου? ειδικά δε , αν είσαι άγνωστος.

  Επειδή όμως τα πήρες, πες πως δεν μίλησα, πήγαινε παρακάτω σε άλλους να σου πουν

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα αδερφε.Παρεξηγησες.Καλα τα λες αλλα δεν ειπα για σενα το ποιος ειμαι εγω ποιος εισαι εσυ.Το ειπα γενικα για την περισταση.Οτι δηλαδη δεν υπαρχει στο story μας ουτε Gilan ουτε χλιμιτζουρας...δεν ειναι δηλαδη οτι καποιος απο τους guests δεν ανταποκριθηκε...ολοι κατα γενικη ομολογια των bandmates ηταν οκ...και ηταν και fresh air για το gig...το εβλεπες και απο τις αντιδρασεις του κοσμου.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπες αν θυμαμαι καλα, τους quests τους φερνεις εσυ.....πραγμα που σημαινει τους ξερεις κ εχεις πιθανολογο μια καλη εντυπωση γι αυτους…...Τωρα αν ο φιλος τραγουδιστης τους βλεπει σαν ακυρους και στην τελικη δεν του λενε λεεω εγω τωρα κι ενα τι κανεις,συγχαρητηρια, ευχαριστω για το βημα ψιλολογικο να στραβωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έννοια του guest κάπου έχει παρεξηγηθεί, οκ αντιλαμβάνομαι το να ανέβει ο Παπακωνσταντίνου σε ένα λίβε του Γίλαν, άντε και ο Κότσιρας στο λίβε του Ρέμου, αλλά ως εκεί. Αν είναι να φέρω το κάθε φίλοους πικραμένο να παίξει και ως τι δλδ, μήπως εγώ είμαι κάποιος? ή είναι αυτός? Αν είναι να βγει μαζί μου ο Ρέμος, έχει καλώς, το ξέρουν και κάποιοι, αν με καταλαβαίνεις δλδ  8)

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους guests τους εφερνα μεν εγω (αλλες φορες μαλιστα με ενθουσιασμο απο τους bandmates λογω και του εκαστοτε τραγουδιου που θα παιζαμε!!!) Αλλα και οι αλλοι τους ηξεραν.Ισως οχι τοσο καλα οσο εγω.Anyway εμενα η ενσταση μου ειναι οτι..."local band ειμαστε...διαδκευες παιζουμε...καθε φορα κοιταμε να δουμε πως θα βγει ολο και πιο καλο το τριωρο...δυνατοτητα να αλλαζεις το 1/3 του σετλιστ (35 κομματια)καθε φορα για να ανανεωνομαστε...δεν υπαρχει...δεν ειμαστε επαγγελματιες...δε ζουμε απ αυτο δηλαδη....την κ@#$α μας κανουμε...και υποτιθεται οτι για ολους αυτους τους λογους ημαστε χαλαροι...δε θα ειχα θεμα ακομα και καποιος απο το κοινο ασχετος να ζητησει να πει κομματι που λεω εγω (τοσοι και τοσοι μεγαλοι το επιτρεπουν στα πλαισια του "ειμαστε μια παρεα και περναμε καλα") ποσο μαλλον να ερθει ενας guest που στην τελικη και φιλος ειναι και βγαζεις κατι απο το bucket list παιζοντας μαζι τους live...και το κομματι που θα πουν ειναι σιγουρα νωριτερα χιλοπροβαρισμενο).Το live θελει αυθορμητισμο και οχι ολα προκατ....εκτος αν εισαι η Σελιν Ντιον σε παγγοσμια περιοδεια που ολα ειναι by book.Τεσπα...ετσι αντιμετωπιζω εγω ενα τριωρο live (στην παρουσα φαση) για να περναω καλα και να μη το κανω αγγαρεια.Εχω οικογενεια, παιδια,σκυλια και μια δουλεια για να πιεζομαι καθημερινα και να σκεφτομαι το πως και το τι.Η μπαντα ειναι μια αποδραση απο σκοτουρες.Αν ειναι κ εκει να ειναι  πως και τι για τους γαμοguests τοτε παυει να χει και πλακα.Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.Στην τελικη ομως παντα ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.Οπως ειπα και πριν ΕΝΑΣ να μη γουσταρει κατι...τοτε πασο...και βλεπουμε...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις φέρει ποτέ guest κάποιον που να παίρνει τη δική σου θέση;

Ορισμένοι άνθρωποι, μεταξύ των οποίων κι εγώ, χαλιούνται αν τους βγάζεις εκτός μπάντας για να βάλεις το φιλαράκι σου να παίξει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα επειδη δεν εχει τυχει...(δυσκολα θα κατσει να πεις σε καποιον φιλο σου ελα να πουμε ενα κομματι και οταν ερθει να το πει εσυ να λειπεις!!!Δε φερνεις φιλο σου για να λειπεις εσυ.)Ολα ομως ειχαν γινει κατοπιν προηγουμενης συνεννοησης με τη μπαντα και ολα ηταν καλα.Ο μπασιστας σε αντιστοιχη φαση το βλεπει οπως εγω"παιξτε οσο θελετε να πιω και κανα ποτο παραπανω " ο ντραμερ το ιδιο...μαλιστα την προηγουμενη ηταν να ανεβει ο γιος του αλλου τραγουδιστη να παιξει πληκτρα μαζι μας το sweet dreams και ημασταν ολοι τοσο ενθουσιασμενοι με αυτο...ηταν κατα καποιο τροπο μερος του live...μεχρι χτες!!!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα επειδη δεν εχει τυχει...(δυσκολα θα κατσει να πεις σε καποιον φιλο σου ελα να πουμε ενα κομματι και οταν ερθει να το πει εσυ να λειπεις!!!Δε φερνεις φιλο σου για να λειπεις εσυ.)

Εδώ είσαι λάθος και το βλέπεις λίγο εγωιστικά. Όταν τύχει λοιπόν και τα υπόλοιπα μέλη φέρνουν φίλους τους συνέχεια και σου παίρνουν τη θέση τότε ίσως γίνει πιο κατανοητή η αντίρρησή τους.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου