Προς το περιεχόμενο

Guests σε live.Ναι η Οχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.Πολλες φορες εχουμε γνωστους και φιλους που θα μπορουσαμε να τους ανεβασουμε σε καποιο live  μας να παιξουν μαζι μας ενα κομματι ετσι για "την ιστορια" αλλα και να "σπασει" λιγο η μονοτονια σε ενα τριωρο gig.Σε καποιους bandmates αυτο αρεσει σε καποιους παλι οχι.Ποια ειναι η αποψη σας γι αυτο;Ειναι το κερασακι στην τουρτα η καποιου ειδους "hook" η ειναι προσβολη για τους bandmates;Μιλαμε για cover  local band.Ευχαριστω.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άμα είναι σταθερό gig και με σταθερό "δικό σας" κοινό, γιατί όχι; Με την βασική προυπόθεση ότι ο guest νιώθει να παίξει ότι είναι να παίξει, βεβαίως... Το'χω κάνει κι εγώ ως guest σε φίλους κι όλα μέλι γάλα. Στην τελική για cover band μιλάμε, δεν είναι λες και θα καταστραφεί το set στο Donington.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοινο δεν ειναι σταθερο.Υπαρχουν καποιοι φιλοι που ακολουθουν παντου οι υπολοιποι εναλλασονται.Το εχω  εφαρμοσει σε 4-5 live με διαφορετικο ομως guest.Σημερα εν οψη του επομενου live ελαβα πρωτη φορα αντιδραση απο 1 bandmate(σεβαστο μεν...οχι κατανοητο δε)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.Πολλες φορες εχουμε γνωστους και φιλους που θα μπορουσαμε να τους ανεβασουμε σε καποιο live  μας να παιξουν μαζι μας ενα κομματι ετσι για "την ιστορια" αλλα και να "σπασει" λιγο η μονοτονια σε ενα τριωρο gig.Σε καποιους bandmates αυτο αρεσει σε καποιους παλι οχι.Ποια ειναι η αποψη σας γι αυτο;Ειναι το κερασακι στην τουρτα η καποιου ειδους "hook" η ειναι προσβολη για τους bandmates;Μιλαμε για cover  local band.Ευχαριστω.

 

Τρίωρο live ρε παιδια.... παραπάει... προφανώς πρέπει να κάνετε κάτι για να διατηρήσετε το ενδιαφέρον... το δικό μου attention span πλεον ειναι στα 20 λεπτα...

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εμενα με κουραζει το τριωρο.Ειδικα αν δεν ειμαι σε καλο mood αλλα τοσο ζητανε οι μαγαζατορες...καμια 35ρια κομματια βγαινει...κλασσικα ροκακια...και επειδη ειναι πολλες οι 3 ωρες προτιμω guests και γενικα οτιδηποτε μπορει να δωσει παραπανω ενδιαφερον...χιλιες φορες giesys παρα 10λεπτο break...εκει χανεται το παιχνιδι και οχι στους guests κατα την αποψη μου.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι κλασσική φάση το τρίωρο και πάλι καλά, έχω πετύχει και παραπάνω...

 

Η αντίδραση απ'τον bandmate για τι ακριβώς πράγμα ήταν; Αν επιτρέπεται, τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πλεον ολοι ξερουν οτι καποια στιγμη θα γινει αυτο.Το εχουμε κανει κ αλλες φορες και δε μου αρεσε.Δε θα ηθελα να συμβαινει" Ο bandmate που εξεφρασε ενσταση ειναι και ο βασικος τραγουδιστης και ρυθμικος κιθαριστας.Ο αλλος ειμαι εγω και κραταω και τη lead κιθαρα.Τραγουδαμε σε μια αναλογια 2:1 περιπου...μονο εγω φερνω guests (δε μου εχει ζητηθει ποτε απο τους αλλους να φερουν δικους τους παρ οτι τους το εχω προτεινει...και γενικα δεν εχουν προβλημα)Εξηγησα οτι εστω και ενας να μη θελει κατι τοτε δεν θα γινει...αλλα ΞΕΝΕΡΩΣΑ...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύσκολες καταστάσεις...

πόσα χρόνια είστε μαζί αν επιτρέπεται?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έννοια του guest κάπου έχει παρεξηγηθεί, οκ αντιλαμβάνομαι το να ανέβει ο Παπακωνσταντίνου σε ένα λίβε του Γίλαν, άντε και ο Κότσιρας στο λίβε του Ρέμου, αλλά ως εκεί. Αν είναι να φέρω το κάθε φίλοους πικραμένο να παίξει και ως τι δλδ, μήπως εγώ είμαι κάποιος? ή είναι αυτός? Αν είναι να βγει μαζί μου ο Ρέμος, έχει καλώς, το ξέρουν και κάποιοι, αν με καταλαβαίνεις δλδ  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου