Προς το περιεχόμενο

epiphone valve junior στην θεσ/νίκη;


akis147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεις βεβαια να γλυτωσεις και καποια χρηματα και να παρεις αυτον τον ενισχυτη που ΕΙΝΑΙ ο Valve Jr (μεχρι και η..πλακετα του το γραφει μεσα ;D) αλλα εχει ηδη ετοιμες καποιες δημοφιλεις μετατροπες (τι μετατροπες δηλ.ενα bass cut εχει..)

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5h.htm

 

δεν πινεις για 2 μερες φραπογαλα και τον τσιμπησες :)

 

αν μαλιστα κοψεις και το τσιγαρο για μια εβδομαδα τον παιρνεις και σε φουστα-μπλουζα φαση.. ;D

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5h_bundle_2.htm 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα ηθελα να τον γκαζωσω και με ενα rangemasterακι να δουμε τι ζουμια θα βγαλει...

 

 

Μια κ ανεφερες το rangemaster κ μιας κ πειραματιζομαι αυτον τον καιρο με αυτο , χρησιμοποιεις το original germanium  η siliconoκατασταση? ( τι γλυκο πουσαρισμα που κανει στην λαμπα!!)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα συχαρίκια. Εμένα με κέρδισε το πόσους ήχους μπορείς να βγάλεις από μια καλοστημένη (ηχητικά και ηλεκτρoλογικά) κιθάρα με χρήση του volume και του tone της. Έβγαζα από mellow στρατ μέχρι gain ήχους (βέβαια η στρατ μου είναι "περιπτωσάρα").

 

μπορεις βεβαια να γλυτωσεις και καποια χρηματα και να παρεις αυτον τον ενισχυτη που ΕΙΝΑΙ ο Valve Jr

SF δίκιο έχεις αλλά ο Epiphone με την ασορτί καμπίνα είναι τρελλή φάτσα - και γιατί να μην ενισχύσουμε τον σωστό Έλληνα επιχειρηματία αφού η διαφορά στην τιμή είναι ελάχιστη (ιδίως αν βάλουμε και τα μεταφορικά, σχεδόν μηδενική);...

 

BTW ξέρει κανείς αν μπορούμε να πιτσικάρουμε κανά λουπ από πίσω για κανα reverb-άκι (οκ, δεν γκουγκλισα, τώρα μου ήρθε η ερώτηση, μη βαράτε...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κ ανεφερες το rangemaster κ μιας κ πειραματιζομαι αυτον τον καιρο με αυτο , χρησιμοποιεις το original germanium  η siliconoκατασταση? ( τι γλυκο πουσαρισμα που κανει στην λαμπα!!)

 

originalοτατο Mullard OC44 Ge black glass enclosure.

 

εχω κανει κι ενα με CV7112 NPN Ge (mil spec Mullard OC140) και παιζει μια χαρα, αλλα το γνησιο δεν πιανεται.

 

να το πρωτο:

Rangemaster_OC44_retro.jpg

 

και να το δευτερο (που εχει επιλογεα για 6 input caps):

 

Rangemaster_CV7112_retro.jpg

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιοοοοος alderbody!!!!!! :o :o :o Εγω πειραματιζομαι με το μεταγενεστερο χρυσο OC44  κ με ενα αλλο npn germanium κ αυτο αλλα βλεπω διαφορες με το biasing κ δεν εχω κατασταλλαξει ακομα!!( παιζω με το τριμερακι που εβαλα).Sorry για το of topic παιδες αλλα φταιει ο alderbody!! ;D ;D ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχεις μπερδεψει λιγο,αυτο που λινκαρεις ειναι ΚΑΜΠΙΝΑ με μεγαφωνο 70 βαττ και οχι ενισχυτης.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πειραματιζομαι με το μεταγενεστερο χρυσο OC44  κ με ενα αλλο npn germanium κ αυτο αλλα βλεπω διαφορες με το biasing κ δεν εχω κατασταλλαξει ακομα!!( παιζω με το τριμερακι που εβαλα).

 

τα "κολπα" τα ξερεις πιστευω, εε?  ;)

 

αν οχι πες να σου δωσω.

 

 

Sorry για το of topic παιδες αλλα φταιει ο alderbody!! ;D ;D ;D

 

ο Marillion αρχισε πρωτος!!!...  ;D  ;D  ;D  να, για να μαθεις...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου