Προς το περιεχόμενο

10 Κρυμμένοι (?) "Θησαυροί" σας... μοιραστείτε τους...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

από τα λιγότερα γνωστά τους.

Οχι δα. Αγνωστο αυτο το αλμπουμ με τα Focus III και Sylvia μεσα? Αυτα ειναι καραχιτ της μπαντας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οχι δα. Αγνωστο αυτο το αλμπουμ με τα Focus III και Sylvia μεσα? Αυτα ειναι καραχιτ της μπαντας.

 

το καραχίτ ήταν το Hocus pocus αλλά ....δεν τρέχει τίποτα....

αυτό είναι καλύτερο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

James Hogan - True Diversity

Cosmosquad - Cosmosquad

Cosmosquad - Squadrophenia

Gary Willis - Bent

Tim Miller Trio - Trio Vol1

Tim Miller Trio - Trio Vol2

Uzeb - world tour 90

Alex Milella - Light Shades

Brett Garsed - Big Sky

Shane Theriot - The Grease Factor

Shane Theriot - Dirty Power

 

Είναι κι άλλα, αλλά αυτά είναι μια καλή αρχή αν μιλάμε για ..."μυστικά".

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια κατά την γνώμη σας αριστουργηματικά άλμπουμ (ανεξαρτήτως είδους),  ΘΕΩΡΕΙΤΕ* ότι δεν έλαβαν την "καθολική φήμη" που άξιζαν και πιστεύετε ότι θα έπρεπε ΟΛΟΙ  να έχουν ακούσει έστω μια φορά?...

 

Βασίζομαι στο "καθολική φήμη" γιατί αυτά τα άλμπουμ που μου ήρθαν στο μυαλό θα έπρεπε να μνημονεύονται απείρως περισσότερο. Και δεν βάζω στην εξίσωση το αν οι μπάντες είναι αναγνωρισμένες. Κάποια από αυτά τα άλμπουμ είναι αρκετά γνωστά, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη έπρεπε να θεωρούνται all time classics και ίσως ψιλοχάθηκαν στο χρόνο

 

Metal Church - Metal Church  (1984)

http://www.youtube.com/watch?v=ZXix4bUAT58

 

Pantera - Power Metal  (1988)

 

Q5 - Steel the Light (1984)

 

Exhorder - Slaughter In The Vatican (1990)

 

Medieval Steel - Medieval Steel EP (1984)

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Βασίζομαι στο "καθολική φήμη" γιατί αυτά τα άλμπουμ που μου ήρθαν στο μυαλό θα έπρεπε να μνημονεύονται απείρως περισσότερο. Και δεν βάζω στην εξίσωση το αν οι μπάντες είναι αναγνωρισμένες. Κάποια από αυτά τα άλμπουμ είναι αρκετά γνωστά, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη έπρεπε να θεωρούνται all time classics και ίσως ψιλοχάθηκαν στο χρόνο

 

φυσικά ;) :)

το θέμα δεν απευθύνεται (τουλάχιστον ως πρόθεσή μου) σε καμιά "ελίτ αυτοανακηρυγμένων αυθεντιών" που θα σφάζονται περί σπανιότητας και αναγνωρισιμότητας ή για το ποιος την έχει πιο "μεγάλη" (την δισκοθήκη ;D), αλλά σε όλους και δεν πρέπει να αποκλείονται απόψεις υπό των φόβο να φανούν "μη ψαγμένες"...

 

ειδικά οι νεότεροι έχουν να ωφεληθούν πολλά σε ότι έχει να κάνει με παλιές σπουδαίες κυκλοφορίες που κάποιοι παλιότεροι μπορεί να "ανασύρουν" και να γνωστοποιήσουν σε αυτούς που για x λόγους τις αγνοούν... αλλά και το αντίθετο μια χαρά θα συμβεί εν πολλοίς...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου