Προς το περιεχόμενο

Ποιό συγκρότημα με 2 κιθαρίστες είναι ΤΟ ροκ?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΤΟ ροκ δεν μπορεί να είναι μία μπάντα γιατί το ροκ είναι πολύ περισσότερα πράγματα από μία μπάντα.

 

δεν είναι αυτό το πνεύμα του νήματος.

 

δεν είναι ΤΟ rock οι lizzy. (να σκεφτείς ότι δεν έχω καν δίσκο τους, έναν ash έχω επίσης).

Όμως όταν ακούω lizzy λέω αμέσως αυτό είναι καλό rock. Το αντιπροσωπεύουν.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετα τα 2 προφανη δηλ. Beatles & Rolling Stones θεωρω οτι τα παρακατω ειναι εκ των ουκ ανευ

 

1.Pretenders ,τρομερη ρυθμικη απο την θεα χωρις την οποια δεν νοουνται οι Pretenders και ολοι οι lead κιθαριστες ο ενας καλυτερος απο τον αλλον

 

2.The Clash,χωρις την κιθαρα ξΟυραφι του Strummer η συμπληρωματικη ρυθμικη και η πανεξυπνη lead του Jones δεν θα λειτουργουσε

 

3.Oasis,πραγματικο ΣΧΟΛΕΙΟ κιθαριστικης συνεργασιας σε ολες τις εκδοσεις της μπαντας

 

4.ACDC τι να πρωτοπει κανεις

 

5.Alman Brothers το αυτο με το 4.

 

6.Νιck Cave & the Bad Seeds ,φυσικα μιλαμε μονο για την εποχη που ηταν ο BLIXA στο συγκροτημα,ενας αντιχριστος "κιθαριστας" δημιουργει χαος πανω στο σταθερο "παραδοδιακο" και επαγγελματικο παιξιμο του Harvey.

 

Smiths (να χαρεί κι ο Νίκος)

 

εναν ειχαν αυτοι μπρε....βεβαια ακουγεται σαν 15 οποτε δικαιολογεισαι που μπερδευτηκες  ;D

 

Thin Lizzy

Wishbone Ash

 

για αυτους δεν Κσερω....WA μια φορα πριν απο 20 χρονια ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ να ακουσω και κοιμηθηκα.....TL αντε να εχω ακουσει 3-4 κομματια πριν απο 30 χρονια  οποτε count me out

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτους δεν Κσερω....WA μια φορα πριν απο 20 χρονια ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ να ακουσω και κοιμηθηκα.....TL αντε να εχω ακουσει 3-4 κομματια πριν απο 30 χρονια  οποτε count me out

ποτέ δεν είναι αργά.

εγώ άκουσα tl ξανά μετά από 40 χρόνια και είπα γιατί ρε δεν άκουγες τόσο καιρό...

(γι αυτό και έβαλα το θέμα).

 

Για τα άλλα, συμφωνώ για pretenders.

Αλλά, άλλα είχα στο νού μου....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παπαδόπουλος-Ζαμπέτας

 

Greenwood- O'Brien

 

ΤΟ rock όπως το φαντάζεται ο ΟP, υποθέτω οι εξής δύο:

ΑC/DC

Thin Lizzy (αν και προτιμώ τον μόνο του Bell, από τη μετέπειτα δυάδα)

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rolling stones

acdc

the almann brothers

lynyrd skynyrd

eagles

αν και την καλυτερη κιθαριστική συνεργασια νομιζω την ειχαν οι 2 τελευταιοι οι 2 πρωτοι ειναι που καθορισαν ΤΟ ροκ περισσοτερο απο τους αλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου