Προς το περιεχόμενο

Dream Theater


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τους γουστάρω φίλε μου επειδή είναι μεγαθήρια, αλλά επειδή με Dio μεγάλωσα και αυτός μου έκανε κλικ να στο πω και έτσι από την αρχή.Τον Ozzy δεν τον πάω και σαν άνθρωπο καθόλου μετά τον ξεπεσμό του κιόλας με το ριάλιτυ, αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Δεν με γεμίζει και σαν καλλιτέχνης.Μου αρέσει σε κάτι προσωπικά του Sherinian, στο Blood of the Snake για παράδειγμα. το Man with no name, άκουσέ το.Και όποτε ακούω Rudess και μάλιστα τα προσωπικά του καυ...ω γιατί έχει απίστευτους ήχους και ψαγμένες μελωδίες ο άνθρωπος.Δεν έχω είδωλα, τους γουστάρω όπως γουστάρω και τους Red Hot Chili Peppers που τα σπάνε με 3 συγχορδίες.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 211
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο Portnoy εχει το πιο αθλιο ταμπουρο που εχω ακουσει ποτε..

Δεν αντεξα' date='το ειπα :mrgreen:[/quote']

 

ισχύει... με εξαίρεση την εποχή falling into infinity που ήταν πολύ καλό (και στον δίσκο και στα κοντινά live.

 

alexeys, μην παίρνεις τίποτα προσωπικά ρε συ. απλά ήσουν λίγο απόλυτος τουλάχιστον με τον τρόπο της σύνταξης του post γι'αυτό το είπα. ακούμε ό,τι μας αρέσει γιατί είναι δικαιωμά μας. cheers :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν φάνηκα απόλυτος αλλά δεν πιστεύω ότι είμαι.Τέλοσπαντων, όντως ο Portnoy έχει ένα ταμπούρο σαν πολυβόλο.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Ozzy δεν τον πάω και σαν άνθρωπο καθόλου μετά τον ξεπεσμό του κιόλας με το ριάλιτυ' date=' αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Δεν με γεμίζει και σαν καλλιτέχνης.Μου αρέσει σε κάτι προσωπικά του Sherinian, στο Blood of the Snake για παράδειγμα. το Man with no name, άκουσέ το.[/quote']

 

φιλε ο Zakk Wylde τραγουδαει στο man with no name. δεν ειναι ο ozzy αν και μοιαζει πολυ.

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάς!!!Θα ορκιζόμουν ότι είναι ο Ozzy!!!Μπράβο ομοιότητα!Λάθος μου τότε.Sorry!

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που οι DT παίξαν τόσο λίγο. :( Αν και ήταν καταπληκτικοί. Προσωπικά τους είδα πρώτη φορα και καταλαβαίνετε συναισθήματα. Αν και περισσότερο ανατρίχιασα όταν οι anathema παιξαν το comfortably numb κι ας το ψιλογαμ.

 

Βλέποντας σήμερα βιντεάκια απο theater και metallica, το κοίνο που άκουσε τους theater δεν μου φανηκε ιδιαίτερα familiar με το υλικό τους :D

Ασε που η παρασταση ήταν σχεδον prive. (Καλο αυτο)

 

Η playlist παντως ήταν άθλια για μενα. Βεβαια είμαι ευγνώμων για το overture, το strange deja vu, το take the time(!!!!!!!!!!!!!!!!), το pull me under, αααντε και το forsaken :)

 

Ηθελα να παίξουν και κανα Stream of Consciousness. :/

 

Constant motion, dark eternal night και honor thy father, m!@#!l@#kies!

 

Υ.Γ. Οντως η διαφορά των dream theater απο τους iced earth ηταν κατι παραπάνω απο αισθητή. Ωστοσο ακούγοντας τις μπάντες που παίξαν πρίν τους metallica, οι iced earth μου φαίνονται θεοί. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. Οντως η διαφορά των dream theater απο τους iced earth ηταν κατι παραπάνω απο αισθητή. Ωστοσο ακούγοντας τις μπάντες που παίξαν πρίν τους metallica' date=' οι iced earth μου φαίνονται θεοί. :D[/quote']

 

Αυτοί οι mastodon τι λένε?Έχω ακούσει τα χειρότερα γι'αυτούς.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μαστοντον λενε αρκετα μουσικα (βασικα το τελευταιο αλμπουμ τους). εχουν τεχνικα προγκ στοιχεια αλλα γενικα ειναι χεβι με θρας στοιχεια.

(ο ταμπελακιας :P)

 

τα προηγουμενα τους με εξαιρεση μερικα κομματια ειναι πολυ καφριλα.

 

το νεο αλμπουμ παλευεται ανετα απο ενα προγκα.

οσο για λαιβ που τους ειδα με τους τουλ τον δεκεμβριο ο ηχος τους ηταν απλα απαραδεκτος και ακουγες μονο μια βαβουρα. θα ηθελα να τους ξαναδω με κανονικο ηχο καποια φορα παντως.

http://www.neobux.com/?r=Evarian

βγάλτε λεφτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου