Προς το περιεχόμενο

πρώτη φορά telecaster!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλά κατά την γνώμη μου δεν μπορείς να παίξεις τα πάντα σε tele

 

Φυσικα και μπορεις,ειναι ισως η πιο ευελικτη κιθαρα εκει εξω μαζι με τη stratocaster.

 

Για αυτο αλλωστε θα την δεις να χρησιμοποιειται απο country μεχρι Metallica......

 

Η μονη μουσικη που ισως δεν μπορει να παιξει ειναι ακραιο μεταλ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν μπορει ο ενισχυτης(η πεταλακια) να παιξει τα παντα τοτε και η κιθαρα μπορει να παιξει τα παντα αφου συμφωνα με το build in tonemeter μου(!!!!!) το 78,1 εως 81,4 % του ηχου εξαρταται απο αυτον...(μετα ειναι οι μαγνητες και στο τελος το ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΚΣΥΛΟΥ που απλα την καθιστα....τελε!)"Οποιαδηποτε ομοιοτητα μεταξυ Campilogno και John 5 ειναι συμπτωματικη και ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικοτητα"

 

Οι Μεταπλυτα δεν ειχαν προβλημα να παιξουν λαιβ (turn the page και unforgiven 2 με τελε ΚΑΙ να ηχογραφησουν Load-Ronnie...) αλλα απο το καλωδιο που φευγει απο την τελε μεχρι αυτο που ΒΓΑΝΕΙ το ηχειο...ΧΑΟΣ!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο αλλωστε θα την δεις να χρησιμοποιειται απο country μεχρι Metallica......

 

Τι το θες και μας τα θυμίζεις...  :P

hqdefault.jpg

350eac13701a0a132b480bbdf9751d33.jpg

 

Α σιχτίρ  ;D

 

Η μονη μουσικη που ισως δεν μπορει να παιξει ειναι ακραιο μεταλ.

 

Αν δεν κάνω λάθος, η πιο ακραία tele παραγωγής Fender είναι του Jim Root (Slipknot):

fender-telecaster-jim-root-black.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ασχολούμαι πολύ με παραμορφώσεις, ένα drive (zen) έχω μόνο για κανά solo. Με νοιάζει η τέλε για τα καθαρά της, έχει μια διαύγεια ρε παιδί μου, μου αρέσει και πάρα πολύ ο ήχος του neck, πολύ "γλυκός"... θέλω να δω επίσης και πως θα ακούγεται από τον blues jr με το cannabis rex που έβαλα. Το όλο θέμα είναι να τα σκάσω για usa ή για mexican+μαγνήτες...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη μουσικη που ισως δεν μπορει να παιξει ειναι ακραιο μεταλ.

 

Με την κατάλληλη πεταλιέρα παίζει φίλος.

 

11195681_1424492977870070_1331765338_n.jpg

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, η πιο ακραία tele παραγωγής Fender είναι του Jim Root (Slipknot):

 

Αναφερομουν στην στοκ συνηθισμενη τελε με τους δυο μονους,απο εκει και περα φυσικα με αλλαγη μαγνητων παιζει ΚΑΙ ακραιο μεταλ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με σχεδόν 40 χρόνια εμπειρία από τέλε "που δεν είναι τελε" (καθώς έχει μπράτσο στρατ, τρεμολο στρατ, σώμα τέλε, και 2 humbucking μαγνήτες) και ελάχιστη εμπειρία ούτε μισού χρόνου με τυπική τελε, θα έλεγα απερίφραστα ότι αν ΜΙΑ κιθάρα μπορεί να τα κάνει όλα αυτή είναι η απλή τυπική τέλε.

 

Τόσο που σκέφτομαι αν χρειαστεί ποτέ να βγώ κάπου με μιά κιθάρα μόνο, αυτήν θα πάρω κι όχι την άλλη που γράφει fender...

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχει ενδιαφέρον και με διπλούς...!

 

Δεν ειναι διπλοι αυτοι (κατα την κλασσικη εννοια) ,ειναι TV Jones Filtertrons & κοστιζουν μια 300αρα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι διπλοι αυτοι (κατα την κλασσικη εννοια) ,ειναι TV Jones Filtertrons & κοστιζουν μια 300αρα.... ;D

Και το ερώτημα μου... να βάλω Tv Jones  στο neck? και εαν ναι, σε συνδυασμό με ποιον bridge? και ειδικά όταν το ζητούμενο ειναι το 'twang'... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου