Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για Ibanez FGM100 (frank gambale)


kapnos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω στην  κατοχή μου μια Ibanez FGM 100. Ειναι μοντέλο του 1992 (νομιζω) σε πολυ καλή κατάσταση. Σκέφτομαι να την αγοράσω. Θέλω την γνώμη σας. Η τιμή που μου την πουλάνε ειναι 500 e. Παίζει πολύ καλά. Δεν έχει ιδιαίτερα σημάδια χρήσης. Απλά είμαι άσχετος με τις Ibanez και δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτά της.

Κάθε βοήθεια ειναι πολυτιμη. Ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν γνωριζω την συγκεκριμένη κιθάρα, από ότι είδα με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο internet από παλιότερες πωλήσεις, οι τιμές είναι πιο ψηλές από 500 Ευρώ. Συνήθως ξεκινάνε από 1000 δολλάρια και πάνω  :)

 

Περισσότερες πληροφορίες για το μοντέλο μπορείς να δεις εδω :

 

FGM100 - Ibanez Wiki - Wikia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και νάχει είναι signature guitar με ό,τι σημαίνει αυτό.

Αν είναι καλά σεταρισμένη και δεν έχει τέτοιου είδους κουσουρι, τα τάστα είναι καλά, το νατ η γέφυρα και τα ηλεκτρονικά τα μανίσια και λειτουργικά η τιμή φαίνεται καλή.

Και μάλιστα μιλάμε για ibanez εποχης 90...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σε αριστη κατασταση!!!!

Δεν καταλαβα το κομματι "ειναι signature guitar με οτι σημαινει αυτο"???

Δηλαδη??

Σας  ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι σημαίνει " είναι signature μοντέλο με ό,τι σημαίνει αυτό"

 

Θα με ενδιέφερε μια επεξήγηση, πιο πολύ να δω πως σκέπτονται άλλοι μουσικοί / κιθαρίστες για το συγκεκριμένο

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πρακτικό αποτέλεσμα της έννοιας "signature μοντέλο" είναι οικονομικό,τουτέστιν ένα (υποθέτω)10-15% επιπλέον στην τιμή λόγω της υπογραφής στο headstock.Kαι αυτό γιατί ο εκάστοτε καλλιτέχνης δεν βάζει το όνομα του σε μια κιθάρα επειδή θέλει απλά να σκορπίσει χαρά στους θαυμαστές/υποψήφιους αγοραστές...Παίρνει λεφτά απ' αυτό,τα οποία από κάπου πρέπει να βγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα...............την δοκιμαζω μαν!!!!!

Αν και επαγγελματιας μουσικος δεν ντρεπομαι να δειξω την αγνοια μου .

Εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετες κιθαρες . Αλλα την "Κυρία" τουτη μου την εδωσαν για δοκιμη και εμεινα κοκκαλο. Πολυ ελαφρια, πολυ λεπτη , ψιλολιγνη (σαν να περιγραφω θηλυκο ε? ). Αντι για floyd rose , εχει το Ibanez "Edge" , της εβγαλα τα ματια στα dives και κραταει το κουρδισμα της . Η κατασκευη της , δινει την δυνατοτητα να κατεβει το action σε αποσταση τριχας . Γενικα ειναι ομορφη . Απλα θελω γνωμες γτ δεν ξερω τι εχω στα χερια μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου