Προς το περιεχόμενο

Μύθοι και πραγματικότητα


stonedterror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σου ΞΑΝΑ-λεω:

 

Αλλο τι ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ και αλλο τι γουσταρεις....

 

Στους Τom Petty & THB ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΗΝΗ (& χωρις in ear)  ο Cambell παιζει με δυο 12αρηδες

 

CampbellAmps_WEB.jpg

 

ενω λιγο ...παραδιπλα (στα 4-5 μετρα) ο Tom Petty παιζει με δυο 100αρηδες Plexi & 4 καμπινες.....

 

Rig Rundown - Tom Petty and the Heartbreakersâ Mike Campbell | 2013-07-26 | Premier Guitar

 

αλλο πραγμα το τι ΑΡΚΕΙ και αλλο το ποσο πολυ μπορει να "παει" κατι.....ή τι γουσταρει να εχει στο παλκο καθε κιθαριστας

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το "πάνε παίξε" που εμφανίζεται συχνά: είναι αλήθεια ότι ορισμένα threads βγάζουν μάτι πως ο OP ψάχνει για κουβέντα, δεν έχει φράγκο, και θέλει να σκοτώσει μαζί μας την ώρα του με links και κουβέντα. Δεν έχει ουσιαστικά προβληματιστεί για τίποτα, και θέλει και να τον μάθουμε να ψάχνει και να του βρούμε τη νύφη. Ε δε θα ζήσουμε εμείς μαζί της όμως.  ;)

Το να πετάμε links επειδή βαριόμαστε κι εμείς και επειδή ο OP ισχυρίζεται ότι σε 2 μήνες θα έχει τρία χιλιάρικα να δώσει για ακουστική π.χ., δεν είναι τρόπος ούτε για να βοηθηθούν όσοι ψάχνονται ούτε για να κρατήσουμε το περιεχόμενο των συζητήσεων σε ένα επίπεδο αντάξιο του Noiz.

 

Επίσης όταν διαφωνούμε με κάτι καλό είναι να το λέμε και να το γράφουμε όσο διεξάγεται η κουβέντα, δεν περιμένουμε να μας δώσει το λόγο το προεδρείο. Αν διαφωνείς π.χ. με τη συνταγή των λίγων watt, εξήγησέ το. Δε θα είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα μάλιστα συννενοηθήκαμε.(γενικά sf με καλύπτεις πάντα με τις απαντήσεις σου)μια χαρά απάντηση μια τέτοιου τύπου...κοίτα την δουλειά την κάνεις και με λίγα από την άλλη άμα θες  κάτι πιο συγκεκριμένο ή να το ζήσεις πιο πολύ στο live ή να ακούς τέρμα στο stage παίξε με τα τριπλάσια…Εγω τις προκατ απαντήσεις σχολιάζω…

και όχι μόνο για τα κεφάλια που πολλές φορές λέγεται αυτό που έθιξα άσχετα με το είδος που παίζει ο καθένας αλλά και με τους άλλους που ζητάνε γνώμη και βοήθεια και ο άλλος τους λεεί το κλασικό πήγαινε δοκίμασε..γι αυτό και τόνισα δεν είναι τόσο το οτί διαφωνώ αλλά το οτί έχω διαπιστώσει σε πολλά θέματα στο forum οι απαντήσεις είναι κλισέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης όταν διαφωνούμε με κάτι καλό είναι να το λέμε και να το γράφουμε όσο διεξάγεται η κουβέντα, δεν περιμένουμε να μας δώσει το λόγο το προεδρείο. Αν διαφωνείς π.χ. με τη συνταγή των λίγων watt, εξήγησέ το. Δε θα είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος...

 

δεν διαφωνώ με τίποτα όσο αφορά τα watt λέω το προφανές οτί ανάλογα την περιστασή και περίπτωση πανε και τα watt και οτι σε καμία περίπτωση κάποιος δεν πέρνει/χρειάζεται  100w καφάλη μόνο για στάδια και το σχολιάζω επείδη τις περισσότερες φορές που οποιοσδήποτε ανοίξει θέμα αναζήτηση κεφαλής έιτε πάιζει μεταλ είτε εναλακτικό ποπ  κάποις θα πει την ατάκα περί οακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα μάλιστα συννενοηθήκαμε.(γενικά sf με καλύπτεις πάντα με τις απαντήσεις σου)μια χαρά απάντηση μια τέτοιου τύπου...κοίτα την δουλειά την κάνεις και με λίγα από την άλλη άμα θες  κάτι πιο συγκεκριμένο ή να το ζήσεις πιο πολύ στο live ή να ακούς τέρμα στο stage παίξε με τα τριπλάσια…Εγω τις προκατ απαντήσεις σχολιάζω…

και όχι μόνο για τα κεφάλια που πολλές φορές λέγεται αυτό που έθιξα άσχετα με το είδος που παίζει ο καθένας αλλά και με τους άλλους που ζητάνε γνώμη και βοήθεια και ο άλλος τους λεεί το κλασικό πήγαινε δοκίμασε..γι αυτό και τόνισα δεν είναι τόσο το οτί διαφωνώ αλλά το οτί έχω διαπιστώσει σε πολλά θέματα στο forum οι απαντήσεις είναι κλισέ

 

Ωραία, άρα να περιμένουμε στο εξής ότι θα βοηθήσεις με καλύτερο και πιο κατατοπιστικό τρόπο τον καθένα που ζητάει κιθαριστικές συμβουλές? Ή απλά ήθελες να θίξεις τις κλισέ απαντήσεις/συμβουλές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, άρα να περιμένουμε στο εξής ότι θα βοηθήσεις με καλύτερο και πιο κατατοπιστικό τρόπο τον καθένα που ζητάει κιθαριστικές συμβουλές? Ή απλά ήθελες να θίξεις τις κλισέ απαντήσεις/συμβουλές?

 

νομίζω πως όλοι αυτό οφείλουμε να κάνουμε αρκεί να το κάνουμε για όσα πραγματικά γνωρίζουμε.και επίσης όπως κατέστησα σαφές στον πρόλογο το θέμα κάλιστα θα το έβαζα στα της παιδικής χαράς οπότε να είσαι σίγουρος οτί σκοπός μου είναι να θίξω τις γραφικές-κλισέ-προκατ απαντήσεις τέτοιου τύπου επειδή πολλές μου φαίνονται αστείες και όχι κάτι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι είχε τέτοια πρόθεση ο OP

 

όπως και να 'χει , το αποτέλεσμα μετράει και απ την εξέλιξη του νήματος, προσωπικά βλέπω ότι δεν άξιζε τον κόπο το εγχείρημα

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία πρόθεση για τρολλάρισμα πάντως…κουβέντα να γίνεται και σε δουλειά να βρισκόμαστε ναι αλλά όχι troll και νομίζω ήταν σαφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου