Προς το περιεχόμενο

mooer....μα είναι τόσο μικρά....


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους !  :)

 

Θα ήθελα να γράψω και γω την ταπεινή μου άποψη σχετικά με τα συγκεκριμένα πετάλια ..

Είχα αγοράσει ,με κάθε επιφύλαξη, 2 πετάλια τα οποία είναι ένα reverb( Shimverb), και ένα chorus(ensemble king αν θυμαμαι καλά).

Το chorus βγήκε αρκετά καλό, καλή απόκριση, παρότι low budget δε σου χαλά το "χαρακτήρα" σου,κάπως δύσχρηστο μεν γιατί έχει τόσο μικρά διακοπτάκια  ;D ;D αλλά δε, overall κάνει καλά τη δουλειά του !!!

Από την άλλη το shimverb με απογοήτευσε !! Σου κόβει πάρα πολλά από τον ήχο σου, μειώνει την ένταση( στις εντάσεις που παίζω σπίτι είναι πολυ αισθητό,σε τζαμάρισμα με μπάντα είναι λιγότερο αισθητο ίσως λόγο της πολύ μεγαλύτερης έντασης).Μόνο το shimmer είναι καλό εφφέ και είναι ένα συν για να το αγοράσεις !

Οι άλλες δύο επιλογές ψιλοαδιάφορες .. το spring πολύ "άχρωμο",συγκρινόμενο με το danelctro splrin reverb πχ. Επίσης δε μπορώ πραγματικά να το χρησιμοποιήσω με overdrive ή γενικά οποιοδοίποτε άλλο πετάλι μου :\ Το αποτέλεσμα είναι τραγικό.Δεν ακούς "κιθάρα", απλά μία παραμόρφωση.

Ίσως το μικρό τους μέγεθος να με ώθησε να τα αγοράσω γιατί είναι πολύ βολικά για pedalboard ..

από την άλλη όμως χίλιες φορές να βάλω το danelectro ( που είναι κουμούτσα) παρά το shimverb ! ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και μπήκες στον κόπο θα γράψω και εγώ δυό λόγια για την μέχρι τώρα μαζί του συμβίωση, μιάς εβδομάδας.

 

Για την χρήση που θέλω είναι καλό, πλην όμως (επειδή η χρήση που θελω είναι απλά να δίνει εικόνα ότι ξεκινάει να παραμορφώνει ένας ενισχυτής) μέχρι στιγμής ομολογώ ότι έχω βρεί settings μόλις κοντά στην αρχή του gain.

 

Εκεί είναι καλύτερο από το φτηνότερο joyo ultimate drive.

 

Το joyo american που έχω επίσης μου δίνει πολύ μεγαλύτερη ευελιξία, στο ίδιο στυλ, αλλά με διαφορετικό ήχο.

 

εννοείται επιφυλάσσομαι για πιό σοβαρή άποψη, καθώς το έχω ψάξει πολύ λίγο.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου