Προς το περιεχόμενο

Super low budget e-guitar (150e και κάτω)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Squier Telecaster Affinity - Κιθάρες

 

ΚΙΘΑΡΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ CORT, 6χορδη - Κιθάρες εχω πολυ καλη γνωμη για τις cort

 

YAMAHA Pacifica 112 - Κιθάρες καλυτερες απο αφινιτυ για μενα

 

ΝΕΑ ΤΙΜΗ Harley Benton LesPaul - Κιθάρες λενε καλα λογια

 

Fender Squier Strat (Affinity Series) 90s Νεα τιμη & Δωρο με

 

προσωπικα οι les paul που ειναι bolt on μου φερνουν αναγουλα,οποτε δε θα πηγαινα σε special!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

150 ευρώ για μια άπαιχτη-σχεδόν καινούρια tele affinity μαζί με fender g10 (εντελώς μάπα αλλά θα την κάνει την δουλειά του για αρχή)

είναι οκ λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω ότι αν σου αρέσει ... διάβασε εδώ.

 

Jack & Danny JM-30 in Gear Reviews - Page 1 of 1

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.  Μπες thomann.

 

2.  Δες harley benton σε αυτα τα λεφτα.

 

3. Δες ποια σου αρέσει στο μάτι, και πάρε την  ;D

 

 

Παίζεις, την λιωνεις, μαθαίνεις στο στυλ που γουστάρεις, και οταν ξεφύγεις, δεν λυπασαι παραπάνω λεφτα που μπορει να είχες δωσει,

 

(Επίσης, κατι σημαντικό, που κανένας που παίρνει την πρώτη του κιθαρα δεν νιώθει, ειναι οτι η όρεξη για άλλες κιθάρες, δεν θα αργήσει να έρθει, και τοτε που θα γλυκοκοιταξεις κάποια άλλη, -που θα γίνει να εισαι σίγουρος- τουλάχιστον να μην ειναι κάποια κιθαρα που θα σε κρατήσει πίσω κτλ.η τωρινή σου)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και ο thomann ψευτο jazzmaster https://www.thomann.de/gr/harley_benton_hb_ja_60sb_vintage_serie.htm

 

ναι ρε συ...

αφού γουστάρεις jazzmaster....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξενέρωσε στην αρχή που είδα οτι μόνο το σχήμα της hb είναι ίδιο με jazzmaster (της λείπουν καμιά 20αριά διακόπτες της HB για να γίνει jazzmaster). Αλλά την άκουσα στο youtube και την αγάπησα τελικά. Μιλάμε για 130 ευρώ μην τρελαθούμε κιόλας.

 

Screw teles and single cuts (SC? what i was thinking  :-X).

Jazzmaster και φύγαμε για 90's jammin. Ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σε ότι και αν πάρεις, υπολόγισε και κανα 30€ για να κάνεις ένα πρώτο set up της προκοπής σε κανα μάστορα, γιατί δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα σου έρθει από το εργοστάσιο.

 

Εναλλακτικά αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου διαβάζεις τον πολύτιμο οδηγό του Superfunk από τα 'Αρθρα εδώ, βλέπεις και κανα 2 βιντεάκια youtube και το κάνεις μόνος σου. Προτείνω μάστορα επειδή είναι η πρώτη φορά σου σε ηλεκτρική

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολλούς φίλους κιθαρίστες. Επαγγελματίες και μή.

Ελπίζω να προσφερθεί κάποιος απο αυτούς να την σετάρουμε.

 

Σε περίπτωση που δεν βρεθεί ενισχυτής να δανειστώ τι προτείνετε? Σε super low budget πάντα. Λιγότερο απο 100 (έως πολύ λιγότερο.)

(ψάχνω ήδη overdrives,fuzz,delays οπότε περιμένετε και εκεί ερωτήσεις. Θα γίνει του shoegaze το κάγκελο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που δεν βρεθεί ενισχυτής να δανειστώ τι προτείνετε? Σε super low budget πάντα. Λιγότερο απο 100 (έως πολύ λιγότερο.)

 

Τοτε

 

1. Κοιτας κυριως μεταχειρισμενους

2. ψαχνεις αγγελειες νοιζ, και

3. πας βασει τιμης.

4. Αφου καταληξεις στην τιμη (που ειναι και το κριτηριο σου) κοιτας ποιος ειναι καλυτερος σε αυτα τα λεφτα, σε youtube, reviews κτλ

 

 

ΥΓ: λογω "ασυμβίβαστου του φορουμ με τις αγγελιες/ πωλητες/ users-διαφημιση/δυσφημιση κτλ" μην πας ξερα να σου αξιολογησουμε συγκεκριμενες αγγελιες του νοιζ με links κτλ

 

Για συγκεκριμενα μοντελα ρωτας ανετα βεβαια!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου